Interstellar (2014) poster

Interstellar (2014)

Country
USA
Runtime
169 minutes
Blacklion Film, Kip S. Thorne'nun evrende '" solucan deliklerinin " gerçekten var olduğu ve bu sayede zamanda yolculuğun mümkün olabileceği teorisinden ilham alınarak yaratılmıştır. Filmin hikayesi bir grup cesur kaşifin bu deliklerden birine gitmeye karar vermesi sonrasında gelişiyor. Bu bilinmeyen boyuta yapacakları yolculukta, birlikte kalabilmek için verdikleri mücadele her birini ayrı zorluklarla karşılaştırıyor.

melihkk1 profile photo
melihkk1
Christopher Nolan artık bu filmde ulaşabileceği en yüksek rütbeye ulaşmıştır benim gözümde. En başta film bi sci-fi türü ama ilk defa bu kadar ciddiyette yapılan bir çalışma. Filmin yanında verilen ekstralarda filmin üzerine kurulu olduğu fiziksel teoriler ve kuramlar teker teker açıklanmış. Oyuncu kadrosu zaten başlı başına ödüle layık. En son olarakta görselleme ve cgi de çığır aşmış bir yapım.
1
4 months ago
delikadin profile photo
delikadin
filmden sonra,artık hayata başka bir gözle bakıyorum
9
7 months ago
sum profile photo
sum
Defalarca başladığım halde ancak izleyebildiğim oldukça başarılı bir film. senaryo çok iyi.güzel vakit geçirmek için hemen izleyin. Bilime de benim gibi biraz merakınız varsa aklınızda yeni sorular canlanacak ve araştırma dürtüsü oluşacaktır :)
1
8 months ago
manoman profile photo
manoman
Geç izlediğime pişman olduğum,izlerken duygulandığım bilim kurgu filmi.İzlemeyenler hemen izlesin.Sonra pişman olmayın...
0
8 months ago
Hamkon profile photo
Hamkon
aslında hayatımız döngüden ibarettir ancak anladığımız zaman değiştiririz .
0
9 months ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
Oldukça iyi bir film. Dram, aksiyon ve bilimkurgu çok iyi bir biçimde bir araya getirilmiş. Birçok farklı duyguyu bir arada yaşattı. Prestige, İnception ve Batman'deki Nolan damgasını bir kez daha hissettik. Kült bir film olarak anılmayı hak ediyor ve öyle de olacak zaten.
7
9 months ago
slymndgn profile photo
slymndgn
bazı filmler vardır daha önce hissetmediğiniz duygular uyandırır sizde öyle bir film tam bir baş yapıt söylenecek çok var aslında ama tarif edemiyo insan o duyguları..
4
9 months ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
bilemiyorum altan bilemiyorum.:(
0
10 months ago
Brook profile photo
Brook
Sinemada izlemediğim için pişman olduğum bir film. Dikkatsiz izleyince anlamak zor oluyor. İzlerken mutlaka odaklanarak izleyin derim. İlginç ve merak uyandırabilecek bir filmdi. Ben sevdim şahsen :) Uygun bir zaman bulursam 2. kez izlemeyi düşünüyorum.
11
10 months ago
mels profile photo
mels
Sinemada izleyemediğime milyon kere pişman olduğum, uzay zaman ilişkisini anlatan harika bir filmdi. Özellikle bu tarz bilim kurgu sevenler izlemeden geçmeyin, çok şey kaybedersiniz. :)
4
10 months ago
melezx profile photo
melezx
kaliteli bir film demek pek doğru olmaz ama iş görür :D
3
11 months ago
furkancelik profile photo
furkancelik
İzlediğim en iyi bilim kurgu filmiydi.Bilinmeyen boyutlara gitmek ve orada zorluklarla karsılasmak benı heyecanlandırdı.İzlemenizi tavsiye ederim
0
11 months ago
cgreen profile photo
cgreen
İzlerken (özellikle altyazılı olarak) anlamakta bazen güçlük çekebilirsiniz ama gayet akıcı ve en sonunda flashback'i olan bir film bazı sahnelerde anlamak için çok kendinizi zorlayıp o sahnede takılı kalıp filmi kaçırmayın sonunda herşeyi anlamış oluyorsunuz. 9/10
0
11 months ago
Wenda profile photo
Wenda
Film güzel ama ismi olmamış
0
11 months ago
SydneyCarton profile photo
SydneyCarton

Christopher Nolan bu filmi kurgularken esinlendiği kitaplardan bir okuma listesi hazırlanmış o listedeki kitaplar da film kadar harikadır deneyin derim
6
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
İzlediğim en iyi bilim-kurgulardandı. Mümkün olan bilgiler eşiğinde yapılmış, güzel bir filmdi.
0
1 year ago
neway profile photo
neway
Düşündüğümden daha güzeldi. Klasik bir aksiyon, kutruluş beklemiştim ama bir tık üstünde olmuş.
0
1 year ago
.SimS. profile photo
.SimS.
çok sıkılacağımı düşündüğüm bir filmdi ama beni şaşırttı olağanüstü bir yapımdı hiç sıkılmadan heyecanla,merakla filmi izledim , bittikten sonra aslında dewam etmeliydi diye düşündüm , gerçekten herşeyiyle çok etkileyici bir yapımdı , kesinlikle izlenmesi gereken yapımlardan ..
8
1 year ago
mistafa profile photo
mistafa
izlemeyen varsa belgeselini muhakkak izlesin
0
1 year ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Sevgiyi hareketlendiren bir yer çekimi. Bilinmeze yolculuk. Beklediğimden daha fazla etkilendim. Bir Christopher Nolan baş yapıtı.
8
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
Uzay- zaman. Beş boyutlu dünya. 'Onlar'... Tüyler ürpertici bir film. Evet bir bilim- kurgu için yanlış bir tabir mi oldu? İnanın tüyleriniz diken diken oluyor. Zamanın boşluğu, gizemi öyle derin ki.
3
over 1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
bilim kurgu dediğin böyle olur :) bu filmi izlememde önayak olan herkese teşekkürler :) beklentiyle izlenmesi rica olunur :D
8
over 1 year ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7 @starch  @Sapphira  @Aaisha  @caglaaaa 
Tam beklediğim gibiydi. Bolca kafam karıştı ama Nolan'ın tarzına alışkın olduğum için çok yadırgamadım. Filmin başlangıcı ve finale kadar olan kısmı aslında çok kafa karıştırmıyor. Asıl kafa karıştıran kısım filmin son çeyreği diyebilirim. Zaten o kısımda da Nolan'ın kafasının içine giriyoruz. Bize karışık gelmesi normal. Oyunculuklar ve müzikler beklenildiği gibi harikaydı. Rolünde sırıtan kimse yoktu. Müziklerin ise Hans Zimmer'a ait olduğunu hemen anlıyorsunuz. Gravity'i bu filmden sonra izleseydim kesinlikle çok basit gelirdi bana. Unutmadan tabi ki Inception kadar da etkileyici bulmadım. Inception bana göre "Acaba?" sorusunu sorduran bir film ama Interstellar "Nasıl" sorusuna daha yakın bir film olmuş.

İzlerken beni yalnız bırakmayan @caglaaaa @Clayrow @starch ve @Aaisha'ya teşekkür ederim. :)
4
over 1 year ago
starch profile photo
starch
Daha 10 yaşımdayken, sinemada 1968 yılında 2001:A Space Odyssey filmini izlemiş biri olarak, bana çok olağanüstü gelmedi..Gençlerin hayranliğini kazanması olağandır, uzayı merak ettirir, faydalı bir film.. :))
3
over 1 year ago
Sapphira profile photo
Sapphira
o an 'yuh! adamlar gökçekimini mi bulmuş ' dediğim film :D
4
over 1 year ago
critailspears profile photo
critailspears
bi an kendşmden geçtim ne oluyoruz biz yaa :D
0
over 1 year ago
ercaneraslan profile photo
ercaneraslan @Heisenbergxx 
ya zaten film öyle herkesin anlıyabiliceği bi film değil (en azından sağlam bi araştırma yapmadan) bende ilk izlediğim zaman pek bi şey anlamadım 2. izlememden önce baya araştırma yaptım ve hemen hemen anladım yine bu filmi kimsenin tamamen anlıyacağını sanmam Kip Thorne da bunu düşünüp 300 sayfayı geçen "Yıldızlararası Bilimi" adlı kitabı yazmış. Film bence uzun değil kısaydı filmin ender hatalarından biri de buydu 2 film olsaydı daha anlaşılır olurdu
0
over 1 year ago
Heisenbergxx profile photo
Heisenbergxx @ercaneraslan 
Kardesim film cok güzel.Hatta son dönemdeki en iyi filmlerden biri.Cok bilimsel terimler vardı cok fazla bi donnie darko daki gibi kısa kısa özetliyeceğine uzatmış.Herkes çok övüyodu sanki hepsi izafiyet ustası.Ben de uyuz oldum cok şişirdiler diye.
0
over 1 year ago
desequilibrado profile photo
desequilibrado

Christopher Nolan yine yapmış yapacağını.. insanın beynini zorlayan efsane bir film tavsiyem mutlaka izleyin ;)
0
over 1 year ago
ercaneraslan profile photo
ercaneraslan
Abi tamam insanların beğenisine saygı duyarız da bu filmi kara listeye alacak ne yaşadın...
4
over 1 year ago
Heisenbergxx profile photo
Heisenbergxx
o kadar film izleim.bu kadar ovarrated ını görmdim.Tamam abi film güzel hoş öyle i övüyolar i sanki kendileri z
amanda yolculuk yapmış.Nolan filmde bildiğin bilimsel bi makaleyi görsele çevirmiş.Fizikten anlamayanların beğenmieceği film.Ben beğendim am kurguyu beğendim ne o diyaloglar anasını satıyım.Ya herkes fizikçi olmus ben bise anlamadım ya da film abartı.Gidin fequencyi i izleyin çk daha güzel bi film.Saygılar.
0
over 1 year ago
ufuuk03 profile photo
ufuuk03
Herkes mi izafiyet teorisine bu kadar hakim de bu kadar begendi filmi
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
İÇİNE FELSEFE KAÇMIŞ BİLİM KURGU Yok denecek kadar az aksiyona rağmen, bu derece uzun bir filmin sonuna dek seyrediliyor olması büyük artı. Ama yarısından sonra kaçınılmaz mantık hataları geliyor. Yine de düşündürücü ve ufuk açıcı özellikleri var. Seyrettiğime pişman değilim.
2
over 1 year ago
Neclaa profile photo
Neclaa
Film o kadar mükemmel ki diyecek başka söz bulamıyorum.
1
over 1 year ago
Numenor profile photo
Numenor
Beni benden alan yapımlar arasına girdi diyebilirim. Kısım kısım gidecek olursak, filmin distopyasında en ufak bir mantık hatası göremedim. Su kıtlığı üzerinden ele alınan çoğu hikayeden farklı olarak tamamen yaratıcı bir bakış açısıydı. Sırf bu yüzden bile senaryo benden geçer not aldı diyebilirim. İnsanoğlunun hayatta kalma içgüdüsü üzerine, bilim kurgu değil direkt olarak bilim diyebilirim bu filme. Ne ararsanız var; wormhole, blackhole, yerçekimi, rölativite, 5. boyut yok yok. Kuantum fiziğini iliklerimde hissettim. Resmen -en azından benim için- şölen niteliğindeydi. Her ayrıntısını ezberleyene kadar izleyebileceğim bir şölen hem de. Efektler beni doyurdu ki zaten Nolan bu konuda başarılı, bunu kimse inkar edemez bence. İçinde bulunduğu sezonun en çok tartışılan ve en ağır "izleyici eleştirilerine" maruz kalan filmi. Contact ve 2001: A Space Odyssey filmleriyle fazlasıyla mukayese edilmiş. Bir bakıma anlaşılabilir, onlar da zamanının sağlamlarından. Ama bir Gravity filmi ile değil yarışa sokmayı, yanında esamesi okunamaz, üstüne çıkar tepinir ezer geçer nitelikte. Hani mantığı kendinde bile bulamayan kesim, şunu izleyip de "off çok fazla mantık hatası var, şurası olmamış, şöyle olsaymış, burası çok saçma" deme cesaretini hiç göstermesin. Varsa da ben görmedim, gördüysem de görmezden geldim. İzleyin, izleyin ve izleyin..
8
over 1 year ago
Senemini profile photo
Senemini
Bu aksam ikinci kez izledim ve yine ilk kez izliyormus gibi etkilendim filmden. Yalniz bu sefer solucan deligi meselesi ciddi paradoks yaratti bunyemde ama o kadar kusur kadi kizinda da olur diyorum ve Nolan'dan en kisa zamanda yeni bombalar bekliyorum.
4
over 1 year ago
patlican profile photo
patlican
Her sahnesiyle sasirtti. ara vererek izledm bitsin istemiyordm :( bi filim de genelde basta karisik olur ilerledikce parcalar birlesir. Tam aksini izledm ilk defa. bu filim izlennir ! uzay aleminede merak saldm resimlere bakcam simdi :D
4
over 1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Enteresan ama beğendim. Bu aralar izleyipte beğendiğim nadr filmlerden. Tam anladığımı kesinlikle söylemiyorum. Bunun için bi ara tekrar tekrar izlemem lazım. Buna rağmen çok zevkliydi.
2
over 1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
Matthew McConaughey True Detective'de de harika oynuyordu. Nolan ile birlikte harika bir filme imza atmışlar. Sıkılmadan izleniyor. Her şey kararında olmuş. Bence oscar'da da bu filme bariz haksızlık yapıldı. En azından birdman saçmalığından fazlasını hak ediyordu.
0
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
İibf öğrencisiyseniz boşverin izlemeyin. Yorum yazmaya korkuyorum. İlk defa herkesin bayıldığı filme ben çok anlam veremedim. 2 defa izledim ama olmadı. Fenden uzak olanlar cidden anlamakta zorlanacaksınız. Benim gibi yeterli altyapıya sahip olmayanların beklentisini karşılamayacak. Nolan gibi bir üstadın filminden bu kadar memnuniyetsiz ayrılmak istemezdim ama film kesinlikle evrensel değil.
0
over 1 year ago
muratmurat profile photo
muratmurat
harika bir film. Bitmesin istiyorsun....
4
over 1 year ago
hakan68 profile photo
hakan68
tek kelime mükemmel
1
over 1 year ago
FurkanKopuz profile photo
FurkanKopuz
Bunca Film izledim abartısız söylüyorum, hayatımda izlediğim en muhteşem 10 filmden biri. Nolan hakkında yazmaya başlarsak değil sabah akşam kitap yazsak yeterli değil.. Sinema severlere tavsiyem şudur ki, bir Filmi eleştirmeden önce baştan aşağı senaryo gözden geçirilmeli, sonra nasıl işlendiği hatırlanmalıdır. Şükür ki şanslıyız, Nolan'un yaşadığı zaman içinde yaşıyoruz ki Filmlerini izleme zevkine nail oluyoruz...
2
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Bir gün Dünyalı, bulutlu bir gökyüzü karşılayacak seni. Kimi kıyamet senaryoların en sonunda gerçek olacak. Ya küresel ısınmada bulacaksın yok oluşu, ya soğuyan bir gezegende, ya küresel bir mikropta , ya ateş ya da bir göktaşında... Belki de kendi kendini öldürürsün kim bilir???. Nasrettin hocanın dediği gibi bu da bir küçük kıyamettir.
Ellerinde tuttuğun toprak parçalarının eriyişini görmek, hastalıklı akrabalar, acımasız türevlerin seni sakın şaşırtmasın. Sen sadece bir parça YILDIZ TOZUsun. Bırak üstünde yaşam büyüsün tekrar.
İnterstellar senin hikayenin fantastik bir kurgusu sadece. Tüm insanlığın ortak hikayesi. ileri gitmek, hayatta kalmak derdi olan bir hikaye. Görselliğine, fizik problemlerine girmiyorum bile. Bir sinema filminden insanlık tarihinin en büyük dertlerini çözmesini hayal etmelerine inanamıyorum sadece.

Ben sinemaya inanıyorum, hayallere ve yerçekimine... Bizi ayakta tutan şeylere yani. .. Yok Nolan karakterlerine isim koymayı bilmiyormuş, yok astrofizik hatalar... :D Bilmediği 5. gücün yerine sevgiyi koyan bir başyapıt. Hans Zimmer gibi bir deli müziklerini yapmış. Tutku ve emek dolu bir eser. İnsanlık tarihinin en önemli kültürel üretimlerinden biridir Interstellar.
Geleceğimiz o koca yıldızların arasındadır. Ulus milliyetçilik falan aramanın çok mantıklı olmadığını günümüzde herhangi bir yerde anlamlı veya akıllıca değildir . Dünya tümüyle Delilerin ve İnsanlarındır. Ama bir illa diyorsan amerika hala dünyanın en büyük uzay öncüsü ülkesidir. Ülkelerin milli hasılalarından ne kadar para harcadıklarına bakın sadece. Hatta vazgeçtim bu tartışmalara girmeyin.
Bir yıldız tozu olduğunuzu bilerek filmi izleyin, boş zamanlarınızda Hans Zimmer'i dinleyin... Zaman ve mekanda kaybolamıyorsanız. 5. boyuta Tıpkı Nolan gibi yeni bir boyut uydurabilirsiniz.

En başta söylediğim gibi uydurabildiğiniz kısmın adına kısaca Sinema diyoruz.
6
over 1 year ago
eness profile photo
eness
uzay filmlerinin arasında zirveyi alabilecek bir film bence
0
over 1 year ago
sultancakmak profile photo
sultancakmak
yaratıcılığın vücut bulmuş hali CN...
1
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Nolan gene çok acayip birşey çıkarmış. Son 30-40 dakikaya kadar sürükleyici gizemli bir serüven var diyebilirim hafif ağır işlese de fakat son 30-40 dakikalık kısımda izlerken aklımın ucundan geçmeyecek çok acayip yerlere gitti film şaşkınlık ve hayranlıkla da izledim. Yılın en iyi filmi diyemem fakat oldukça güzel bir film. 8/10
1
over 1 year ago
gkhn. profile photo
gkhn.
Nolan'ın zekasına, hayal gücüne hayranım. Matthew McConaughey 'in de oyunculuğuna. Ama Anne Hathaway'i çok başarısız buldum. Giriş kısmı hariç her şeyiyle güzel bir filmdi. Herkesin görüşüne saygı duymakla birlikte öyle abartıldığı kadar harika değil ama! Bir kere gereksiz yere uzun tutulmuş. Nolan'ın diğer filmlerine görede oldukça zayıf. Ayrıca sonunu da beğenmedim. Mutlu bitmeyiversin arkadaş film.Niye bu kadar kasıyorsun ? Uzun lafın kısası film güzel hemen hemen izleyen herkes beğenir. Ben "ama"larla beğendim. Her şey bir yana Matthew McConaughey o kadar harika oynamışki sırf bunun için bile izlenir...
3
over 1 year ago
yabann profile photo
yabann
Güzel filmdi sıkılmadan izletiyor kendisini . Mutlaka izlenmesi gereken bir film 2014 yılının en iyi filmleri listesi olsa ilk 10 da mutlaka kendisine bence yer bulacak yapım . Tavsiye ederim .
1
over 1 year ago
yasinemre profile photo
yasinemre
Senin gibi bir filmi vizyona sokmayan üç salon DELİHA'yı izleten Muğla sinema sahiplerinin taa .... Neyse özrümü kabul et seni sinemada izleyemediğim için saygıdeğer İnterstellar
0
almost 2 years ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
dvd si çıktı mı arkadaşlar ?
0
almost 2 years ago
basturkemin profile photo
basturkemin
Kesinlikle en az 10 kere tekrar sıkılmadan izleyeceğim filmlerden biri. Bu yılın bombası oldu benim için. En iyi 20 filmim içine de dahil olmuştur itina ile.
0
almost 2 years ago
BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
Astrofizikçi dünya tatlısı Neil deGrasse Tyson'ın film hakkındaki görüşleri için :) http://www.evrimagaci.org/fotograf/71/6706
5
almost 2 years ago
Paradoks profile photo
Paradoks
Normalde uzayın içinde olduğu filmleri sevemeyen bir insanım. Bu film kendini aşmış Christopher Nolan yine yapmış yapacağını. Kesinlikle izlenmeli. Merak edenler için; çok abartılı bir bilim kurgu yok (yaratıklar, uçmalar, ışın kılıçları gibi saçmalıklar)
0
almost 2 years ago
FactorX profile photo
FactorX
Filmde öncelikle Contact filmine, daha sonra 2001 A Space Odassey filmine direkt göndermeler var. Bazı sahneler birebir... Robotların monolith yani bir uzay efsanesi filmindeki efsanevi o taşlara benzemesi üzerine kitap yazılabilir sanırım... Contact filmini bir daha izlemek istiyor insan bu filmin üzerine...
0
almost 2 years ago
Default0 profile photo
Default0
Bir Christoper Nolan hayranı olarak şunu söyleye bilirim film tamamiyle muazzam arkadaşlar.Şiddetle tavsiye ediyorum. :D
0
almost 2 years ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Başroldeki abimin sürekli kısık ve sexy bir ses tonuyla konuşması haricinde ve birkac hatayı gormezsek muhtesem bir film. bu arada lg imax tamamen yalan arkadaşlar bildiğin 2 boyut dev ekran
2
almost 2 years ago
bahmetp profile photo
bahmetp
nolanın bilim kurguyu sadece hayal gücü olarak görmemesi gerçekten takdire şayan. artık filmlerine gitmeden önce anlamak için araştırma yapıp öyle gidicez sanırım. ufkumuzu açıcak bir film olmuş yine
1
almost 2 years ago
Yigitsakarya profile photo
Yigitsakarya
Christopher ve twist endingli filmleri, tek kelimeyle muhteşemler. Bu eserinde de kendi içinde çelişmeyen akıcı bir senaryoyu muhteşem oyunculuklarla sentezlemiş. Space Odyssey'den alınan gerilim, sessizlik ve kamera çekim tarzları mükemmel olmuş. Star Wars'taki r2d2 ve c3po'nun da şekilleri mi değişmiş ne. Neyse sonuçta "Everything is Remix"
2
almost 2 years ago
ClydeShelton profile photo
ClydeShelton
film sona doğrubir belgeselde seretmiştim boyut atlarsak bir insanin 10/1 oluruz çok kuçülürüz ve zamanda gitmek mümkün olmaz dede paradoksu var ama bilemiyorum bu film ama süperdi böyle filmler gelmicek serisinde benim için bu bilim-kurgu ise diğerleri ne harika ötesi fazla iyidi nolan adamin dibisin dibi film tam bana göreydi film hiç zorluk çekmedim what the fuck dediğim sahnelerde vardi
0
almost 2 years ago
AlperenCam profile photo
AlperenCam
Bilime ve özellikler fiziğe ilgisi olan araştırmayı seven insanlar için mükemmel bir film olmuş. Bilim kurgu kategorisi olduğu için Star Wars, Transformers gibi filmlerle karşılaştırmayı hakaret sayabiliriz. Umarım Christopher Nolan diğer senaristlere örnek olur
1
almost 2 years ago
Meriadoc profile photo
Meriadoc
Beynim yandı, yemin ediyorum filmi izlerken beynim yandı. Teknik terimler, teoriler, boş boş dinlediğim konuşmalar.. Bazı kısımları anlamak için baya bir kastım kendimi:) Tam bir beyin jimnastiği oldu benim için. Bazı kısımlar da tam bir 'illumination' etkisi yarattı bende, resmen hayatın anlamını çözer gibi oldum(çözemedi), başımın üstünde bir hare oluştuğunu ve nirvanaya ulaştığımı hissettim.. Şaka bir yana zamanın göreceliğinin bir açıklaması vardı, offf aydınlanmak kelimesi hafif kalır :)
Demem o ki, filmi mutlaka izleyin, ne yapın edin izleyin. Bahane bulmayın, zamanım yok demeyin izleyin. İzleyin işte ve de izletin.
Küçük bir not: Başrolümüzün ağzını büze büze konuşmasına kıl oldum. Ağzına patlatmak istedim. Negatif olarak bir tek bunu söyleyebiliyorum. Mantık hatası, yok çok teknik olması vs. normaldir, adamlar bir kanunu açıklamıyor sonuçta.
6
almost 2 years ago
Astronom profile photo
Astronom
bu muhteşem filmi sadece bir takım "bilimsellik" temelli olumsuz eleştirilerle yerenler, çok büyük ihtimalle süperman ilk vizyona girdiği zamanlarda "uçan adam mı olur lan" diye eleştirenlerin oğulları ya da torunları. babadan oğula nesil bunlar. dikkate almayalım.

film teknik kapasitesi yönünden tam anlamıyla görsel bir şölen. meraklısına solucan deliği, izafiyet teorisi kuantum fizigi ve zamanda görecelik gibi konularda son derece ufuk açıcı fikir jimnastiği yaptırıyor.bu bağlamda sinema tarihinin tartışmasız en iyi bilim kurgu filmlerinden biri. bu özgünlükte filmler ciddi bir donanım ister. cehalet içinde doğru ve güzel bir film yapılamaz. gerçekten nolan bu noktada popüler kültür ürünü ortaya koymanın ötesinde derin bir felsefik varoluşsal sorgulamayı kendine dert edinmiş.

filmdeki söylenen her şey tutarlı ve doğru olması tuzağına düşmemek lazım nihayetinde işlenen temel konuların çoğu teori düzeyinde.ve hala bilimsel olarak tartışılmakta. bu yüzden yer yer senaryonun bazı noktalarında sakatlıklar olmasına da takılmamak lazım. sonuçta izlediğimiz bir belgesel değil. son olarak film gerek yönetmenlik,gerek oyunculuk performansları olsun özellikle matthew mcconaughey, kurgu,görüntü,müzik ve görsel efekt gibi kriterler noktasında tam anlamıyla soluksuz izlenecek bir baş yapıt. teknik düzeyi çok çok iyi. nolan bu eseriyle filmografisine ve sinema tarihine adını altın harflerle yazdırdı

NOT : Ankara üniversitesi astronomi ve uzay bilimleri mezunuyum. Bahsi geçen konularda detaylı bilgilere sahip olmama rağmen bilimsel hatalara zerre kadar takılmadım ! açıkcası umurumda da olmadı. eleştirilere aldırış etmeden filme odaklanmanızı ve kendinizi akışa bırakmanızı tavsiye ediyorum .
13
almost 2 years ago
atillalkan profile photo
atillalkan
tereddütsüz izlemelisiniz. mantık falan çok kasmamak lazım nolan sonuçta
6
almost 2 years ago
IlayDE profile photo
IlayDE
Süre olarak uzun bir film. Görsel olarak çekim alanları hoş. En azından büyük bir beklenti içine girmeden bir kere izlenmeli.
0
almost 2 years ago
Peris profile photo
Peris
Amerikalılar yine hepimizi kurtarıyor. Filmin sonundaki mantık hatasıda çok bariz. Bence yorulmayın "mesaj" filmini tekrar seyredin...
4
almost 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Olaganustu! Biraz dusununce ilk bakista sacma gelen her seye mantikli yorumlar getirebildim kendimce,Christopher yapmis yine yapacagini,tek kelimeyle harikaydi. Siddetle tavsiye edilir.
6
almost 2 years ago
aysegulsim profile photo
aysegulsim
Bariz fizik hatası barındıran buna rağmen izlemesi zevkli bir film. Beklenti yüksek tutulmamalı.
4
almost 2 years ago
abiniz profile photo
abiniz
acayip film , sipeys odisey cakmasi biraz ama guzel bide bulutlar donmus o olmamis gerisi guzel
0
almost 2 years ago
KoreAskeri profile photo
KoreAskeri
Filmin ilk yarısına kadar bilim sonrası kurgu. Ya da içinde çok vurucu sahneler bulabileceğiniz bir Startrek denemesi. Belki bilim kurgu tarihinde en ileri noktalardan birisi hayal edilmiş bu filmde kim bilir. Ancak son sinemaya gittiğimden beridir ki 2 sene geçmiş olmasına rağmen bu filmi seçmiş olmakla sinemalarla aramın hala iyi olmasını sağlamış olmayı ve ayrıca üstat Nolan'a saygılarımın kat kat yükseldiğini belirmiş olmak da güzel.
4
almost 2 years ago
rezo1903 profile photo
rezo1903
film muhteşemdi. ama biraz fizik bilmek gerekiyo:)
1
almost 2 years ago
alidogan profile photo
alidogan
Söz konusu "Christopher NOLAN" olunca beklenti zirve de!
1
almost 2 years ago
biologist profile photo
biologist
Christopher Nolan imzası taşıyan, yeni bir efsane olacağını düşündüğüm film. Ayrıca Matthew McConaughey'nin True Detective'teki performansından sonra büyük beklentiler içerisinde 7 Kasım'ı beklemekteyiz. "In Nolan We Trust"
8
2 years ago

Who liked Interstellar

Who wishlisted Interstellar

Shelves that Include Interstellar

Interesting content shared about Interstellar

^ Back to Top