Into the Wild (2007) poster

Into the Wild (2007)

Director
Country
USA
Runtime
148 minutes
Ricky.McFloyd Christopher McCandless üniversiteden mezun olduktan hemen sonra iş, aile ve sorumluluk gibi ağırlıkları geride bırakıyor. Bütün parasını yakıyor ve Alaska'da doğa ile birebir yaşamak için yola koyuluyor. McCandless, uzun yolculuğu boyunca bin bir tür macera ve bin bir tür insan ile karşılaşıyor. Grand Canyon'da river rafting yapıyor, doğayı kendine ev ediniyor, orta yaşlı bir hippi çift ve özellikle yaşlı yanlız bir adamla unutulmaz birer ilişki kuruyor. McCandless, iki yıllık yolculuğu boyunca bir kez bile ebeveynleri ve en önemlisi her şeyden çok sevdiğine inandığımız kız kardeşi ile haberleşmiyor.

hivron profile photo
hivron
filmi izledikten sonra gel de bu sıkıcı yaşantına kaldığın yerden devam et :(
3
5 months ago
SentetikYazar profile photo
SentetikYazar
...Tabiatın Kucağında Uyuyan İnsan McCandless... İlk önce şununla başlayayım; İnsanın hayata bakış açısını değiştirebilecek yapımlardan biri bana göre belkide en başta olanı.. Beton yapılar arasına sıkışmış insanoğlunun paradan başka birşeyi düşünmediği düşünmek istemediği daha güzel nasıl anlatılabilir..!! McCandless 20.yy eleştiren insan peki 21.yy görsen acaba nereye kaçmak isterdin..? Hiçbir zaman veremeyeceği bir cevap.. Normal olarak şuanda yaşayabilirdi ancak başına o talihsiz olay gelmeseydi.. Emile Hirsch.. Kademe atladığı bir film olarak görüyorum o zaman 22 yaşında olmasına rağmen.. Bir filme daha oyunculuk bakımından daha neler verebilirdi ki.. Gerçekten çok başarılıydı.. Etkileyici bir oyun çıkarmanın ötesinde, kendisini hikayeye çok iyi oturtmuş ve izleyenlere karakterin özelliklerini, gerçekleştirdiği bu kaçışın nelerden kaynaklandığını anlatmada kendine düşen görevi layıkığla yerine getirmiş.. Fiziksel olarakta bu film için acaip derecede kilo vermiş.. Tabiatta geçirdiği zamanda, bir ara sanırsam antilop sürüsüne yaşlı gözlerle baktığı yüz ifadesi ve tam bir başka hayvanı vuracağı zaman arkasından yavrusunu görünce vazgeçtiği sahneler harikaydı bana göre.. Başrol oyuncusundan girmişken filmdeki oyunculardan biri Kristen Stewart\'la ilk tanıştığım film idi.. Yönetmen ve Müzikler.. Aktör ve yönetmen Sean Penn bu filmde ustaca bir iş çıkarmış.. Müziklere gelicek olursak tek kelime ile Eddie Vedder.. Klişe ama gerçekten süperdi yaptığı her müzik.. Orjinal şarkı ödülüde kazandı film.. Ayrıca film Belgesel tadındaydı.. Harika doğa olaylarıyla, konu iyice harmanlanmış işte film budur denilecek halini almıştı.. Gerçekte yaşanması insanın hüzünlenmesine neden oluyor ancak sanatsal açıdan filmin çekilmesi çok iyi.. Son sahne filmin en can alıcı noktası.. Halen izlemeyenler için tavsiyem bu filmi mutlaka izleyin.. Gerektiği kadar bu gerçeklere kulak verin.. Mükemmel görüntüler eşliğinde değişik bir yolculuğa çıkmaya ve birkaç defa daha izleyeceğiniz bir yapıma hazır olun.. 9/10..!! ***Mutluluk sadece paylaşıldığında gerçektir...
2
8 months ago
raintimex profile photo
raintimex
Film hakkında yazabileceğim tek şey gerçekten mükemmel hobi olarak boş zamanlarımda bu filmi izliyorum az önce tekrar izledim :)
6
11 months ago
yakup11 profile photo
yakup11
Sadece İZLE ....
DiYoT İmza ...
2
11 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
genel olarak etkileyici ,düşündürücü,sorgulayıcı bir yapım , uzunluğundan dolayı bir ara sıkılmış olsam da özellikle sonunda gerçekten yaşanmış bir hikaye olmasıyla etkilemeyi başardı , yani demek istediğim izlerken bir insanın tüm bunları yapmış olması olabileceği hiç inandırıcı gelmiyor we bazen yok artık deli mi bu ne gerek war diyorsunuz , ama sonra bir yerden sonra acaba bende böyle yola çıksam mı , keşke karawanım olsa we yollara atsam kendimi ne olacam yarın ne olacak kaygısı yaşamadan , filmi izlerken değil film bittikten sonra beğenip etkilendiğim bir yapım oldu :)
2
11 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
film gerçekten çok cesurca bir adım atarak herşeyi herkesi arkasında bırakan bir adamın hikayesi. müzikleri manzaraları ayrı bir güzeldi filmin. filmin altmetnindeki mesajlar bu yolculuğu daha doğrusu hayatı tercih etmesinin altında yatan nedenleri yaşam döngüsünü sonuçlarını çok güzel bağlamış ara ara yoğun duygusal anlar yaşattı harikaydı çok beğendim...
10
1 year ago
ahmetygt profile photo
ahmetygt
Bence kariyer denen şey bir 20. yüzyıl icadıdır ve ben bir kariyer istemiyorum.
9
over 1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
En iyi üniversiteden mezun olup,hayırlı evlat olmak,sonrasında ben böyle bir hayat istemiyorum deyip aileyi geride bırakmak,cebindeki tüm parayı yakmak,ismini değiştirip yollara düşmek..
Böyle bir adamın hikayesi...Mükemmel oyunculuklar,manzaralar,özellikle müzikler...Aralarda kalmış,uzun ama izleyince unutulmayacak bir film.
3
over 1 year ago
canmustaffa profile photo
canmustaffa
abd'de bir sığınakta izlediğim film. evet, bu tarz güzel filmleri özellikle saklarım, zamanı gelince izlerim. into the wild da doğanın beni öldürmeye en yakın olduğu anda, irene kasırgası esnasında izlemiştim. benim açımdan filmin anlam ve önemi bu olup, filmin güzelliğini tekrar tekrar anlatmaya lüzum görmüyorum.
1
over 1 year ago
nihan.dideden profile photo
nihan.dideden
çok fazla aksiyon,olay olmamasına rağmen hiç sıkılmadım ve çok çok güzeldi...tasımı tarağımı toplayıp çekip gitmeyi düşünmedim değil...sonra aklıma türkiyede olduğum ve ilk otostopta tecavüze uğrayacağım aklıma geldi vazgeçtim...
17
over 1 year ago
Retribuere profile photo
Retribuere
En sonunda
0
over 1 year ago
eness profile photo
eness
gerçek hikayedeki kişiyle oynayan kişinin bukadar birbirine benzediği başka bir film görmedim
1
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Gerçek hayattan bir hikaye. Filme çok güzel giydirilmiş bir hikaye. Tatlı bir film ya.
3
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Eddie Vedder’in soundtrackini yaptığı In to the wild dolu dolu modern amerika toplumunu eleştiren şarkılarla bezeli. Society'de Vedder " toplum umarım bensiz kendini yalnız hissetmezsin ‘’ derken sadece supertrump'ın hikayesini anlatmıyor , aslında yakalanması gereken yerinden yakalıyor toplumu ve kaçış hikayelerine dair en güzel şarkılardan biri olarak kendi listesine ekliyor. Pearl jam’in do the evolotion’ı ya da sınıfını silahla tarayan hayali kahramanı jeremy'de aynı dertten muzdarip. Karıncaları ezen mutlu bir heidi ya da amerikan bayrağıyla kendini ateşe atan jeremy; Mc candless kadar kaçaktırlar.Hepsinin de yolları ve kurguları modern toplumun yalanlarından , pantolon giyen ilk memeli olmaktan, yağmalardan geçer.

İblisler hikayenin kendine düşen kısımlarını iyi oynamışlardır ve modern tahakkümün bireyin üstünde oynadığı kısımları ,bireyin naturalizasyonuna imkan tanımamaktadır.Doğaya dönüş çeşitli pratiklerle mümkün gibi görülebilir. Yaşama dürtüsünün varlığı ,kaybolan’’ insan-doğa pratiklerinin ‘’yeniden ve çabuk bir geri dönüşünü garanti etmez.Sanayi toplumunun çektiği duvarlar sadece şehir , teknoloji ve bireyin dışarı çıkmasına engel olmaz. Sürekliliği halinde bireyin doğayla olan bütünlüğünü SIFIR'a indirir.Artık birey sokakları tanıdığı kadar hayvanları tanımamaktadır ve bitkiler yemek kitaplarındaki tariflere benzemezler. Avcılık ya da doğa sporları adı altında yaşatılmaya çalışılan ilişkiler modern olmayan insanın pratiklerinden çok uzaktır. Sistematiğin içine endüstrinin çeşitli kolları girer.Örneğin avcılık sektörü başta Amerika olmak üzere pek çok ülkede silah sektörünün dayatmalarıyla devam etmektedir. Michael Moore un bowling to Columbine da savaş açtığı silah şirketleri columbine katliamında kuşkusuz suçludur.Fakat 93 te Vedder'ın hayali Jeremy'sinin katliamında suçu kimde aramak gerekmektedir?
Cevabını Eddie Vedder ‘’ in to the wild ‘’ soundtrackinde vermiştir.Arayın bulun...
2
over 1 year ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Gerçek olabilir mi diye düşünebilirsiniz.. Kitabını da okuduysanız sonra Christopher McCandless gibi yaşadığınız hayatın onunkinden farklı olmadığını anlıyorsunuz. Yollarda Eddie Vedder'in şarkılarını dinlemeye başlıyorsunuz. Hayatımda beğendiğim en iyi mükemmel film demek hafif kalır.
3
over 1 year ago
Senemini profile photo
Senemini
Yine bir filmde gözlerim doldu, cok etkilendim. İzlemek icin neden bu kadar geç kaldigimi da sordum kendime. İz bırakan filmlerim arasında yerini aldi coktan.
7
over 1 year ago
MehmetCanOzturk profile photo
MehmetCanOzturk
Sen efsanesin ya :D
1
over 1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Son dönemde izlediğim en iyi film diyebilirim. sağlam etki bıraktı. Özellikle Ron amcanın isteği ve esas oglanin arkasından bakışı kahrediciydi. Çok başarılı buldum. Tavsiye olunur.
5
over 1 year ago
bonibon8 profile photo
bonibon8
Asla cesaret edemeyeceğimiz bir film imrenerek izledim.Gerçek olması zaten beni çok çok şaşırttı demek ki hayal kurmayı bırakıp yaşayan insanlar varmış dedim.
0
over 1 year ago
damlaozdemir profile photo
damlaozdemir
''Ya yüzümde büyük bir gülümsemeyle kollarınıza koşuyor olsaydım o zaman sizde benim bu gördüklerimi görür müydünüz.'' Bir an için sıksa da sonunda iyi ki kapatmamışım dediğim filmlerden
2
almost 2 years ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Güzel replikler var filmde aslında ortalarında biraz sıkıldım ama sırf sonunu merak ettiğim için devam ettim izlediğime de pişman olmadım bence izlenmesi gerekenlerden, gerçek bir hayat öyküsünden alınmış olması filmi daha anlamlı kılıyor.
1
almost 2 years ago
StarDust profile photo
StarDust
''mutluluk sadece paylaşınca gerçek'' diyor chris.. başarılı bulduğum bir film oldu. sadece çok sakin bir kafayla izlenilmesi gerektiğini düşünüyorum. yaşanmışlığını dikkate almak gerek. ama filmin sonlarına doğru
5
almost 2 years ago
TabuttaRovasata profile photo
TabuttaRovasata
Sean Peen in yönetmenlikte zirveye çıktığı, uzun yıllar unutulmayacak efsanevi film
0
2 years ago
hezarfen profile photo
hezarfen
bu kadar etkileyici bir hikaye ancak bu kadar berbat anlatılabilirdi.gerçek hikayeden uyarlanan filmler beni çok ama çok etkilerdi bu filmde ise eddie vedder müzikleri ve birkaç güzel söz dışında berbat bir anlatımdı
1
2 years ago
RubyOcean profile photo
RubyOcean
İnanılmaz sıkıcı bir filmdi!
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İnsanı bambaşka düşüncelere sürükleyen olayın içine çeken sonunda da kalbine adeta yumruğu indiren bir film. Hayatımın 5 filminden biridir.
5
2 years ago
Seydanurcelik profile photo
Seydanurcelik
ne yorum yapılır ki böyle film için bilemiyorum.ama hayata bakış açısını değiştirdiği çok net. ve oyunculuk zaten harika ya efso bi film
1
2 years ago
yabann profile photo
yabann
süper süper bir film ve müzikleri her zaman ipodda bulunan bir film... izlenesi ve koleksiyonda olmazsa olmaz film ..
1
2 years ago
neway profile photo
neway
sanırım hepimizin hayalidir paraları yakıp, karavana atlayıp kendimizi dağlara vurmak. Bu filmin bu kadar sevilmesinin nedeni bu olsa gerek. Zaman zaman biraz sıkılsam da genel olarak güzel bir filmdi.
4
2 years ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
Christopher McCandless'ın hayatını anlatan etkileyici bir film. İzlerken gerçekten de herşeyi bırakıp gidesi geliyor insanın, yaşadığın hayattan sıkıldığını hissediyorsun.. Filmde duyduğumuz Eddie Vedder şarkılarına ise diyecek söz yok, muhteşemler. Herşeyiyle çok güzel bir film, gerçekten yaşanmış olması da ayrı bir etkiliyor
3
2 years ago
cagdasilke profile photo
cagdasilke
Ergenligimin tam zamaninda izlwmistim k gece evden bile kacmayi dusundum tabi sonra uyuyup sabah okula gittim mukemmel otesidir
1
2 years ago
Astronom profile photo
Astronom
gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan mk filmi . izlediğinde insana her türlü umudu aşılayan ama icraate gelince bi b.k yapamayacağımızı bildiğimiz , insanın kafasını attıran bi film. izleyin iyice psikolojiniz bozulsun
0
2 years ago
Feyzagul profile photo
Feyzagul
mükemmel bir filmdi.Film yaşanmış bir hikayeyi anlatır.Bazı sahnelerinde sıkılacağınız ama genel olarak çok beğeniceğiniz bir film.
0
over 2 years ago
Aleaf profile photo
Aleaf
Her seyi geride birakip daga kacasi geliyor insanin bu filmi izlediginde... sadece arkada eddie vedder ın enfes sarkilarini duymak icin bile izlenir
3
over 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
her şeyiyle başarılı bir film. Müzikleri ayrı bir güzel.
1
over 2 years ago
esarialtin profile photo
esarialtin
have no fear when u are alone
0
over 2 years ago

Who liked Into the Wild

Who wishlisted Into the Wild

Shelves that Include Into the Wild

Interesting content shared about Into the Wild

^ Back to Top