Invictus (2009) poster

Invictus (2009)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
134 minutes
Blacklion Dört kez Oscar® kazanan Clint Eastwood (Million Dollar Baby/Milyonluk Bebek, Unforgiven/Affedilmeyen) tarafından yönetilen Invinctus/Yenilmez, Nelson Mandella'nın (Morgan Freeman) ülkesinde birliği ve beraberliği sağlamak için Güney Afrika futbol takımı kaptanıyla (Matt Damon) yaptığı işbirliğinin ilham verici hikayesini anlatıyor. Yeni seçilen Nelson Mandela, milletinin ırk ve ekonomik nedenlerden dolayı ayrımcılığa uğradığını bilmektedir. Mandela sporun uluslararası dili sayesinde insanları birleştireceğine inandığı için, 1995 Dünya Kupası'nda inanılması güç bir çıkış yapan Güney Afrika futbol takımını destekler.

kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Bazı insanlar spordan nefret eder. Bakın sevmez ya da ilgilenmez demiyorum direk nefret ederler. Bu insanlara önerebileceğim bir film. Çok etkileyici demiyorum ama fikirlerinizin değişmesinde yardımcı rol oynayabilir.
0
22 days ago
eskon profile photo
eskon
Ağır akan bir spor filmi.
0
almost 2 years ago
Blacklion profile photo
Blacklion
Liderlik eğitiminde bize ödev olarak bu filmi vermişlerdi.LİDERLİK adına muhteşem eğitici bir filmdir izlediklerim arasına eklemeyi unutmuşum görünce pek bi sewindim :)
1
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Sporun doğru kullanılırsa nasıl birleştirici bir unsur olduğunu gösteren muhteşem bir film. Tabi aynı zamanda Nelson Mandela'nın da ne kadar büyük bir lider olduğunu da gösteren bir film.
3
almost 2 years ago

Who liked Invictus

Who wishlisted Invictus

Shelves that Include Invictus

Interesting content shared about Invictus

^ Back to Top