It Follows (2014) poster

It Follows (2014)

Country
USA
Runtime
100 minutes
Sezgii 19 yaşında bir genç olan Jay Height (Maika Monroe), tüm yaşıtları gibi eğlenmeye, gezip dolaşmaya ve erkeklere ilgi duymaktadır. Ancak yaşadığı masum gibi görünen cinsel deneyimin ardından tuhaf halüsinasyonlar görmeye ve birileri ya da birşeyler tarafından çok yakından takip ediliyor olduğunu hissetmeye başlar. Jay ve arkadaşları, bu çok yakındaki tehditten kurtulmanın bir yolunu bulmadan huzur bulamayacaklardır.

Tetsuo profile photo
Tetsuo
Klişelerle oynamasına rağmen bu bilindik temalardan özgün bir eser çıkarmayı bir şekilde başarmış It Follows. Yönetmeni herkesin kullandığı malzemeleri kullanarak 'farklı' denebilecek reçetelere imza atabilen aşçılara benzetebiliriz bu yönüyle. Filmin atmosferi ortalamanın epey üzerinde, müzik kullanımı olağanüstü denebilecek seviyede ve senaryosunda kesinlikle metaforik ayrıntılar var Yine de hikayesi filmin en güçlü olduğu yönü değil bana kalırsa. Kusursuz olmayan ama o kadar kusurlu filmlerin racon kestiği bir janra mensup olduğu için, bu ufak tefek kusurlarınin mazur görülebileceği bir film. Kısacası bayılmadim ama begendim. Sırf en formda donemindeki John Carpenter filmi deneyimi hazzı veren atmosferi ve müzik kullanımı için bile şans verilebilir.
2
9 days ago
phoeniks profile photo
phoeniks
izlerken özellikle başlarda çok gerildim hatta korktum diyebilirm neyse ki gündüz izledim gece daha çok korkardım sanırım:) şu takip olayı çok ürkütücü geldi gerildim izlerken ama işleniş itibariyle saçmalıklar vardı daha iyi olabilirdi bence sonunun havada kalması da hoş gelmedi açıkçası fragmanı bile daha ürkütücü gelmişti ilk izlediğimde, beklentilerimin altında kaldı yine de izlenebilir az biraz geriyor.
2
9 months ago
rezo1903 profile photo
rezo1903
farklı bi konuda işlenmiş gerilim, bana biraz basit gibi geldi
0
1 year ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
Bağımsız film tadında korku filmi. Oluru var:/
0
1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
Fena değildi.
0
1 year ago
neway profile photo
neway
Gerilmedim desem yalan olur, takip edilme olayları beni hep germiştir zaten. Hele ki bilinmez zaman yer olunca. Gerilmek bir yana çok beğendim de diyemem. Basit anlatımı hoşuma gitti, yalnızca müziklerle ve basit sahnelerle anlatılmış.
3
1 year ago
Blacklion profile photo
Blacklion
o kadar korkunç yok bu kadar iyi ... sıkıcı saçma ne söylenebilirse (olumsuz)
0
1 year ago
deryacengiz profile photo
deryacengiz
Başlar inanılmaz güzeldi, çokça sıçrattı yerimden, konu baya orijinal geldi, ama... Aması çok malesef, spoiler vermeden anlaticam derdimi. Neyse izlenebilir yine de, pişman değilim. Bir de filmin ana konusu şu; neymiş efendim öyle önüne gelenle yatmayacaksın!
1
1 year ago
Peris profile photo
Peris
Ne desem az .. filmi beğenmeyenleri ve vasat bulanları anlıyorum."alışkanlıklar" ikinci babadook vakası. ama ben beğendim. 80 lerin müziği uzak doğu korku filmlerinin ruhu ile harmanlanmış. Düşük bütçeyle yaratılan atmosfer gerçekten tedirgin edici. oyuncular yüzlerine maske takmış gibiydi ama bunun bir tercih olduğu belli çünkü filmin etkisini arttırıyor... Yani bu kadar az parayla böylesine sağlam bir iş gerçek takdir edilesi....
3
over 1 year ago
bardamu profile photo
bardamu
5
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Açıkçası iyi bir psikolojik gerilim olmuş. Konusu oldukça orijinal (Her ne kadar iğrenç olsa da) Oyuncular beklediğimden iyi iş çıkarmış ancak bir şeyler eksikti ve sonu da malesef biraz hayal kırıklığı oldu.
3
over 1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Gerdiği inkar edilemez ama amatör kalmış biraz sanki.
0
over 1 year ago
Lioness profile photo
Lioness
Tamam itiraf ediyorum konu sıradan değil ama işleniş resmen katletmiş konuyu... Hele o anlamsız saçma son :/
0
over 1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
zıplatan bir gerilim değil ama takip edilme psikolojisini yaşatmayı başarıyor.Ben sevdim.
0
over 1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
Yalan yok, tirstim
0
over 1 year ago

Who liked It Follows

Who wishlisted It Follows

Shelves that Include It Follows

Interesting content shared about It Follows

^ Back to Top