J'ai tué ma mère (I Killed My Mother) (2009) poster

J'ai tué ma mère (2009)
(I Killed My Mother)

Director
Country
Canada
Runtime
96 minutes
SuAgaoglu Cannes'ın en çok konuşulan filmlerinden olan Annemi Öldürdüm, aynı zamanda Kanada'nın Oscar aday adayı oldu. Filmin merkezinde, annesini sevmeyen eşcinsel lise öğrencisi Hubert var. Annesinin düzenbazca manevralarından ve suçluluktan bunalmış, onu küçümsemekten kendini alamıyor. Bu aşk/nefret ilişkisinin kafa karışıklığıyla Hubert ergenliğin gizemlerine sürükleniyor. Henüz yirmi yaşındaki Xavier Dolan yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı ilk filminde son derece açık sözlü.

deryacengiz profile photo
deryacengiz
"Titanik çıktığında Leonardo Di Caprio'ya takmıştı. Ona ingilizce mektup yazmıştı. Çok şekerdi."
2
7 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Bu adam Oedipus Complex i anlatmaya yemin etmiş sanırım. Mommy filmiyle benzer konusu aslında. Erkek çocuklarının ilk aşklarının anneleri olduğunu görüyoruz ve bu da her erkekte aynı etkiyi yaratmıyor maalesef. Bu filmde de kahramanımız annesine karşı duyduğu aşk ve nefret arasında sıkışıp kalıyor. 20 yaşında böyle bir film kimden nasıl çıkar aklim almıyor. Biz "sevgili günlük " ten gerisini zor getiren insanlardik, adam ise harikalar yaratmış. Bravo vallahi. Bu yüzden de eleştiresim gelmiyor filmi. Sadece şöyle bir tavsiyede bulunayım; Mommy filminden sonra bunu izlemeyin. Etkisini kaybediyor çünkü.
0
7 months ago
SuAgaoglu profile photo
SuAgaoglu
Daha en başında yemek sahnesinde Hubert'ın annesine olan nefretini anlamıyoruz, Hubert kadar annesinen nefret ediyoruz çünkü bu bir Xavier Dolan filmi, size ne olduğunu anlatmaz ne hissetmenizi istiyorsa onu hissettirir :)
- What would you do if I died today?
-I'd die tomorrow.
7
11 months ago
Gokalpb profile photo
Gokalpb
Xavier Dolan'ın sevdiğim yanı standart şeylerden uzak, en dipte en köşede kalmış ama hayatın içinde olan şeyleri çekip çıkarması. Ve öyle basit bir çıkartma değil bu, öyle çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor ki insan tır çarpmışa dönüyor. İlginç bir anne-çocuk ilişkisi. Kesinlikle izlenmeli
3
1 year ago
eda profile photo
eda
ah o kadını bende öldürmek istiyorum... filme bir türlü objektif bakamadım.
0
2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Xavier Dolan, başarılı olan tanıdığım en genç yazar,yönetmen ve oyuncu.
1
over 2 years ago

Who liked J'ai tué ma mère

Who wishlisted J'ai tué ma mère

Shelves that Include J'ai tué ma mère

Interesting content shared about J'ai tué ma mère

^ Back to Top