Jîn (2013) poster

Jîn (2013)

Tags
Drama
Director
Country
Turkey
Runtime
122 minutes
shieldmaiden Henüz 17 yaşlarında bir genç olan Jin, yaşama tutunmak için tüm yolları zorlayan ve bunun için karanlık ormanlara cesurca aşmaya çalışan bir nev-i ‘Kırmızı Başlıklı Kız’dır. Bilinmeyen bir nedenle, üyesi olduğu örgütten kaçıp, uzaklaşır. Hem silahlı örgüt mensuplarından hem de güvenlik kuvvetlerinden gizlenerek hayatta kalmaya çalışır. Şimdi benliği hayal kırıklıklarıyla örülüdür. Kendisini sığındığı ormana ve doğaya adar. Dağlarda, tepelerde yalnız başına günler ve geceler geçirir. Patlayan bombalar, çatışmalar, tedirgin geçen günlerin ardından, sivil kıyafetler bulup kente inse de, hayat onun için insanlar arasında hiç kolay olmayacaktır. Tüm bu süreçte yaşadıkları ona hayvanların, doğanın en yakın dostu olduğunu gösterecektir... Reha Erdem filmin yönetmenliğini, senaristliğini ve kurgusunu yine kendisi üstleniyor. Deniz Hasgüler'in başrollerde olduğu filmin kadrosunda genç oyuncuya Onur Ünsal, Beren Soysal, Eren Vurdem gibi isimler eşlik ediyor. Atlantik Film ve Mars Entertainment Grup'un yapımcılığında hayata geçirilen filmin görüntü yönetmenliğini ise yönetmenin uzun süredir beraber çalıştığı isimlerden olan Florenty Herry üstleniyor.

dreaf profile photo
dreaf
reha erdem yine sesleriyle ruhumuza dokunmuş
0
9 months ago
Peris profile photo
Peris
Bir insanın, kürt kadının neden dağa çıktığı sorusunun sorulamadığı ülkede neden inmek isteyeceğinin de cevabının verilemeyeceğinin farkında olan yönetmen, filme tam da bu noktadan başlıyor... politik olarak halen tabu olan ve burdaki yorumlara bakarak daha uzun yıllar tabu olacağa benzeyen iç savaşla ilgili yorumda bulunmak neredeyse imkansız. Filmi izleyen türkler pkkliyi iyi göstermiş, kürtler ise askeri iyi göstermiş diyor. ama reha erdem bunların ötesinde bir hikaye anlatmaya çabalıyor...Yönetmen hassas olan konuyu ırkçılığın, ayrımcığın yani ötekileşmenin toplumda başladığı nokta olan kadın bedeninin doğa ile ilişkisini irdelemek için kullanıyor... bu arada jin kürtçede hem "hayat" hemde "kadın-eş" anlamına geliyormuş...
9
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa @hivron 
Özgürlük savaşçısı demişsin ama neyin esirilerki, hangi tutsaklıktan kutulmak için mücadele veriyorlar anlamadım.
3
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok kötü bir Türk filmi daha. Bir kere zaten konusu sıkıntılı. Bir teröristi iyi göstermeye çalışıyor zorluk çekiyomuş da falan. Onlara değinmyeceğim ama başroldeki kızın inanılmaz kötü oyunculuğu olunca izlenmez bir film oluyor. Aksan olayında çok başarısız bir de kıza kelimeyi öğretmişler cigerini deşerim cigerini deşerim :D film boyu başka bişey demiyor nerdeyse. Zaman kaybı bana kalırsa.
2
over 2 years ago

Who liked Jîn

Who wishlisted Jîn

Shelves that Include Jîn

Interesting content shared about Jîn

^ Back to Top