Jurassic Park (1993) poster

Jurassic Park (1993)

Director
Country
USA
Runtime
127 minutes
TAGUT John Hammond, DNA moleküllerinden yaratılan genetik mühendisliği ürünü dinozorların bariyer arkasında özgürce dolaşmasını öngören Jurassic Park projesini hayata geçirmiştir. Sekiz yıl sonra Isa Sorna adası dışında bir başka adada bilimsel çalışmalar yapılmış ve burada bazı yeni türlerde dinozorlar üretilmiştir. Büyük bir Jurassic Park deneyimi yaşamış olan Paleog Dr. Allen Grant, dinozor kemikleri üzerinde yaptığı araştırmalarına devam eder. Bir gün kapısını çok zengin olduklarını söyleyen bir karı-koca çalar. Çift, Grant'e Jurassic Park tesisine uçakla bir tur düzenlemek istediklerini ve kendisinin onlara eşlik etmesini isterler. Allen başta isteksiz görünse de teklifi ciddi bir ücret karşılığında kabul eder. Ancak işler istedikleri gibi gitmeyecektir.

orhanbayram profile photo
orhanbayram
Jurassic park hayranı olarak filmi 50 defa izlemişimdir :D
0
11 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Spielberg' ün şaheserlerinden biri. Döneminin çok ilerisinde kaliteli bir macera-gerilim. Film harika bir hayalgücünün ürünü. Benim filmle ilgili tek sıkıntım oyuncululardı. Sam Neill'le yıldızım pek barışmasa da rolünün hakkını vermiş. Jeff Goldblum ve Samuel Jackson ile ilgili de bir problemim yok. Fakat Laura Dern ve şu çocuklar çok can sıkıcıydılar bence. Abartılı oyunculuklar sergilediklerini düşünüyorum tamam olay pek de rastlanan bir olay değil ama acayip şekillere girmeye ne gerek var. Bazı ufak hatalar da görmezden gelinebilir.
1
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Bide şunu hatırlıyorum bu filmle ilgili. Babamla sinemaya son gidişimizdi İzmir'de karacan sineması'na. Koltuğumuza biri oturmuştu babam kavga etmişti adamla. Babam hala sağ sıkıntı yapmayın. Kavga etmeye devam ediyor ama sinemaya gitmeyi bıraktı sadece :D
1
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
DAHİYANE FİKİR DAHİYANE FİLM Öyle müthiş bir hayal gücü ki, ancak bunu Steven Spielberg çekebilirdi. Hiç olmayacak birşeyin, mantığa uydurulup insanın inanımına sunulması...Her yaşa hitap eden bir seyirlik.
0
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Hem yenisi çıkacakken seriyi hatırlayayım diye hem de arşiv yapıyorum ve 10 yılı aşkın süredir izlemeyip hd indirmişken seriye başlayayım dedim. Çocukluğumun en sevdiğim filmlerindendi. Hala değişen bişey olmadı büyük bir keyif ve heyecanla izledim. Kesinlikle efsane. Zaten Spielberg'in çıldırdığı zamanlar. İnanılmaz macera filmleri kazandırmış iyiki de yapmış :D Bir de şu meşhur Jaws'ı izleyeceğim umarım :)
0
almost 2 years ago
muzi0606 profile photo
muzi0606
Dinozorları çok merak ediyorum ha
0
2 years ago
umrant profile photo
umrant
Nasıl seviyorum belli değil.Hiç sıkılmayacağım filmdir.Spielberg dehasıdır.Severek,imrenerek, vay be diyerek izlenir...
0
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Benim gibi dinazorlara merakınız varsa kesinlikle izlenilir.!
0
over 2 years ago
esarialtin profile photo
esarialtin
İlkinin tadı ikincisinin heyecanı bunda yok amma velakin, Dinazorlar Candır
0
almost 3 years ago

Who liked Jurassic Park

Who wishlisted Jurassic Park

Shelves that Include Jurassic Park

Interesting content shared about Jurassic Park

^ Back to Top