Karışık Kaset (2014) poster

Karışık Kaset (2014)

Director
Country
Turkey
Runtime
107 minutes
Sezgii Ulaş ve İrem’in bazen neşeli, bazen hüzünlü öyküsünde kendinizden çok şey bulacak, ilk aşkınızı, onu düşünürken dinlediğiniz şarkıları, birlikte servis beklediğiniz köşeyi, aşk acınızı paylaştığınız arkadaşlarınızı ve verdikleri tavsiyeleri sanki dünmüş gibi hatırlayacaksınız. Çünkü dillere pelesenk olmuş şu cümle aslında yadsınamaz bir gerçektir: İlk aşk unutulmaz.

burrju profile photo
burrju
Duygu cok güzeldi, o şarkıları sevdigimden mi baska bi şeyden miydi artık bilemiyorum :) sonuc olarak filmi de begendim tabi :) ama azcık sahneleri bağlama sorunu gibi bi durum vardı bu kötü etkiledi mi peki, hayır tabi ki :D
2
9 months ago
MeKa profile photo
MeKa
Ortalama Türk filmlerinin biraz üzerinde bir film, sevdim ben genel olarak. Çocukluğuma dair unuttuğum birçok detayı yeniden hatırlattı. Üzüldüm mü mutlu mu oldum bilemedim :) Sadece yıllar arasındaki geçişler çok hızlı, oldu bittiye getirilmiş gibi. Ulaş ve İrem'in hayatlarıyla ilgili daha fazla detaya yer verilebilirmiş. Bir de film başlarken bir sürü noktaljik şarkı dinleyeceğimi sanıp sevinmiştim umduğum gibi olmadı. En büyük hayal kırıklığım bu oldu sanırım :)
1
1 year ago
burcst profile photo
burcst
Çok tatlı bir filmdi,çok sevdim,çocukluğuma gittim,kasetlerim aklıma geldi,clementine aklıma geldi ^^ birçok film dizi izliyoruz,ama bizden bişeyler görmek şahaneydi.kötü yorumları haketmiyor bence.
4
1 year ago
starch profile photo
starch
O yıllarda şarkılardan konuşur, şarkılarla konuşurduk. Şarkılar bizimle konuşurdu. Film beni içine çekti, öyle doğal, öyle samimi geldi ki, molasız izledim. Oyuncular başarılı idi. Çekimleri çok özel buldum, birçok ayrıntı beni etkiledi..Yazanın da filmi çekenlerin de eline sağlık.
4
1 year ago
.SimS. profile photo
.SimS.
genellikle çok beğenilen aşk filmlerini beğenmezken beğenilmeyen aşk filmlerini çok beğendiğim olur .. bu filmde o filmlerden biri , o kadar kötü yorumlar yapılmış ki zannedersin dünyanın en kötü filmi .!! gerek şarkılarla , gerek eski zamanların güzel atmosferiyle , mekanlarla , oyuncularla gerçekten beğendiğim bir türk filmi oldu , tabiki de eksiklikleri olan bir yapımdı , mesela film 2 saate tamamlanıp ulaş-irem ilişkisinin güzel anları biraz daha bol tutulabilirdi . yıllar arasındaki geçişler biraz daha özenli olabilirdi , ama yine de gerçekten izlerken keyif alarak çoğu yerde tebessüm ederek , bazı yerlerde duygulanarak izledim , çoğu aşk filmi sözler üstüne kurulur bu film söylenmeyenlerde gizliydi , keşke bi dewam filmi falan gelse güzel olurdu , bence gayet güzel izlenebilir bir aşk filmiydi tavsiye ederim :)
3
1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
90'lardan verdiği tad gayet iyiydi. Ama zaman ilerledikçe daha mekanikleşti. Tıpkı şimdiki aşkların mekanikleşmesi gibi. Gerçi sonlarda bir yerlere bağlanmaya çalışmış olsa da sallapati bir bağlanma olmuş kurtarmaya yetmemiş. Ha izlenir her türlü sonundaki duman şarkısı da anıları depreştirdi o ayrı...
1
over 1 year ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
90larla ilgili her türlü konsepte özel ilgisi olan birisi olduğum için bu film ilgimi çekmişti. genel olarak çok iyi diyemeyeceğim ama kötü de diyemiyorum. sanırım ben biraz daha fazla komedi unsuru görmeyi ve daha çok "anılar anılaar" duygusu yaratmasını bekledim. oyuncular Sarp ve Özge olunca komik şeyler olacak diye bir beklentiye girmiş olabilirim ki zaten ikisine de şahsi olarak ben komedi oyunculuğunu, daha hareketli karakterleri daha çok yakıştırıyorum. yani karakterleri biraz zayıf buldum. müzik seçimleri fena değildi ama o dönemi daha net yansıtan şarkılar daha mı güzel olurdu acaba? açıkçası bana göre film geneli itibariyle biraz ruhsuz olmuş. ama kara listeye atmıyorum. çerezlik.
3
over 1 year ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Çok başarı bir film de değil hiç başarısız da değil. Sırf 90'lar çocuğu olduğum için şarkılara duyduğum özlem merakımla izledim. Zaman geçtikçe sevgileri biraz yavan kaldı..
0
over 1 year ago
elifeceguzel profile photo
elifeceguzel
Görüntü yönetmeninin estetik anlayışına sarılıp hiç bırakmamak istiyorum. Mükemmel seçmiş her şeyi. Ancak kurgusal yönden zayıflıklar o kadar çok ki mekanlar ne kadar iyi olursa olsun filmi kurtarmaya yetemiyor. En azından yıllar arasındaki o geçişler hissettirilseydi daha iyi olurdu.
0
over 1 year ago
Sekyazar profile photo
Sekyazar
filmin güzel yanları vardı ama aralarındaki sevgi güzel anlatılamıyor sanki zorundalık gibi
0
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Film bir çok piyasa işe göre oldukça başarılı, özellikle 90lar'da çocuk olmakla ilgili kısımlarından çocukluğumdan, karışık kasetlerimden, işkence perdelerden, çocuk oyunlarında özlediğim pek çok şey vardı. Filmin temposu yıllar geçtikçe yavaşlıyor ve zevksizleşiyor, yaşama bahaneleri azalıyor. Bilerek mi yapmış yönetmen bilmiyorum ama büyümenin yarattığı monocrome durumları yansıttığını düşünüyorum. Biraz Issız adam var, biraz incir reçeli falan filan eleştiren arkadaşlara katılyıorum, özgünlük konusunda sıkıntıları olan bir film. Fakat seyirlik işler arasında bence 2014'ün izlenenbilir, keyifli işlerinden biri olmuş. İnsanca kaygıları da yok değil, güzel bir hikayeyi , basit bir dille ve en önemlisi birbirinden güzel şarkılarla anlatıyor... Bence izlenebilir bir iş tavsiye ediyorum. Her sinema filminin hayatımızı değiştiirmesi gerekmiyor, kimi de selam verdiğimiz eski bir dost gibi olabilir :D
2
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
yorumlar çok fazla kötüydü seyirlik eğlenceli duygusal bir film olmuş .. 90 larda doğum günleri için ve söyleyemediklerimizi söylemek için karışık kaset az hazırlamadık ve büyük bir keyifti zahmetlide olsa :) karışık kaset ,karışık cd ve şimdide karışık usb :) o duyguları tekrar izlemek güzeldi ..
2
over 1 year ago
umuttgkalp profile photo
umuttgkalp
O kadar başarılı bir film değil, hele sahnelerin bazılarının incir reçelinin ilk versiyonuna bağlanması üzücü olmuş. senaryonun iyi olan oyunculukları bitirdiğini düşünüyorum. Sarp apak başrollükte biraz eksik kalmış. İzlemek için düşünülmeli sonuçta 2 saatlik bir dilimi yaşamınızdan çalacaksınız.
0
almost 2 years ago

Who liked Karışık Kaset

Who wishlisted Karışık Kaset

Shelves that Include Karışık Kaset

Interesting content shared about Karışık Kaset

^ Back to Top