Khadak (2006) poster

Khadak (2006)

Tags
Drama
Director
Country
Belgium
Runtime
104 minutes
Sezgii Bagi (Batzul Khayankhyarvaa), dedesi ve annesinden oluşan mütevazi ailesi ile birlikte Gobi Çölünde çobanlık işini sürdürmektedir. Hükümet hayvan vebasını bahane ederek tüm göçebe aileleri madenlerde ve hükümet işlerinde çalıştırmak üzere toplar ve gettolarda yaşamaya iter. Bagi ve Shamannes ruhlar aleminde, Bagi’ nin aşkı Zozoya ve arkadaşları da reel dünyada varlıklarını sürdürebilmek için mücadeleye girerler. Çöl büyümektedir ve çöl asla kaybetmez. Sundance ve Venice film festivalleri dahil toplamda 16 ödül kazanan yapım, Asya steplerinde yaşayan insanların dramını ele alıyor.

Sezgii profile photo
Sezgii
Sanat filmi olarak anılması gereken, güzel bir yapım. Şamanizm ve Moğol kültürünü hoş bir şekilde anlatıyor. Üzülüyorsunuz içten içe, ama normal de geliyor bir yandan. İlginç.
0
1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
mistik hikayesiyle ilginç bir zorunlu dönüşüm-göç filmi. topraklarından, hayvanlarından ve yaşam tarzlarından koparılan insanların dramı ve sessiz isyanı. tam olarak algılayabilmek için moğol kültürüne ve tarihine dair bilgi sahibi olmak gerekiyor gibi. göze batan aksaklıkları olmasına rağmen, bence etkileyici müziği ve görüntüleri nedeniyle beğendim.
0
almost 2 years ago

Who liked Khadak

Who wishlisted Khadak

Shelves that Include Khadak

Interesting content shared about Khadak

^ Back to Top