Kick-Ass 2 (2013) poster

Kick-Ass 2 (2013)

Director
Country
USA
Runtime
103 minutes
PaRaNoYa7 Kick-Ass’in çılgın cesareti Albay Stars ve Stripes tarafından yönetilen yeni maskeli mücadelecilere ilham verdikten sonra, kahramanımız da nöbette onlara katılır. Bu amatör süper kahramanlar Red Mist tarafından yakalanır ve ölmelerini sadece Hit Girl engelleyebilir. Suikastçi Hit Girl ile genç halk kahramanı Kick-Ass’i en son gördüğümüzde, Mindy ve Dave normal gençler gibi yaşamaya çalışıyorlardı. Mezuniyeti gözünde büyüten ve ne yapacağından emin olmayan Dave Mindy ile dünyanın ilk süper kahraman takımını kurmaya karar verir. Ne yazık ki, Mindy Hit Girl olarak gizlice kaçmaya çalışırken yakalanınca, liseli acımasız kızların korkunç dünyasına geri dönmek zorunda kalır. Dave bunun üzerine Albay Stars ve Stripes isimli eski bir gangster tarafından idare edilen Justice Forever’a katılır. Sokaklarda gerçek bir fark yaratmaya başlamışlardır ki dünyanın ilk süper kötü kahramanı kendi kötü ekibini oluşturur ve Kick-Ass ile Hit Girl’e babasına yaptıklarını ödetmek için bir plan uygulamaya başlar. Ama planında şöyle bir sorun vardır: Justice Forever’ın bir üyesine yanlış yaparsanız, hepsine yapmışsınız demektir.

PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7 @Sapphira 
Tahmin ettiğim gibi ilk filmden iyiydi. Hit Girl karakterini daha çok görmeyi umdum ama yine olmadı. Neyse ki 3. filmden önce spin-offunun geleceğini okuduğum için bir nebze daha keyfim yerinde izledim. Bu tarz filmler her kesime hitap etmez ama hitap eden kesim içinse bulunmaz nimet. Özellikle devam filmlerindeki uyuşukluk bu filmde asla yer almıyor. Yönetmen çok parlak bir isim olmasa da kariyerindeki en iyi işi ortaya koymuş.

Yine yalnız bırakmayan @Clayrow a teşekkürler. :)
2
over 1 year ago
Sapphira profile photo
Sapphira
ağır konuşcam ama beğenmeyen gitsin oktay usta filan izlesin :D
1
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Bence oldukça eğlenceliydi. Tabiki ilk film kadar değil ama böyle çok kötü eleştirileri de hak etmiyor.
1
over 1 year ago
Poker profile photo
Poker
İlk filminden 10 kat daha eğlenceliydi. Fakat Jim Carrey filme hiçbir şey katmadı. Bu yüzden filmin gözden kaçtığını düşünüyorum . Haksız mıyım?
1
almost 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
tamam iki birden kotudur biliyorum ama kendi icinde iyi olmasina engel degil bu. olculu kotu olsaydi keske...
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Kendi kostümünü kendisi yapan ve doğa üstü güçleri olmasa da kendisini suçla savaşçısı bir kahraman ilan eden Dave/, yeni maceralara sürüklenirken bir grup 'normal vatandaş' ile karşılaşır. Onlar da sıra dışı kostümlerle süper kahraman olmaya ve suçlularla mücadeleye atılmışlardır. Yeni ekip Justice Forever adını alırken, bu arada Red Mist'in büyük intikam planı da devreye girmek üzeredir...
1
over 2 years ago

Who liked Kick-Ass 2

Who wishlisted Kick-Ass 2

Shelves that Include Kick-Ass 2

Interesting content shared about Kick-Ass 2

^ Back to Top