Kill Bill: Vol. 1 (2003) poster

Kill Bill: Vol. 1 (2003)

Tags
Country
USA
Runtime
111 minutes
Blacklion "Gelin" olarak bilinen ana karakterimiz, muhibi Bill tarafından yönetilen bir Suikast Çetesi'nin üyesidir. Bill'in çocuğuna hamile olduğunu öğrenen Gelin, artık bu pis hayatı sonlandırmak için kaçmaya karar verir. Her şeyden uzak genç bir adamla Texas'ta evleneceği sırada, öfkeli ve kıskanç Bill Suikast Çetesi'yle birlikte düğün törenini basarlar. 4 yıl komada kaldıktan sonra gözlerini açan Gelin, hayatını mahveden 5 insandan intikam almak için her yolu deneyecektir.

FairyTalee profile photo
FairyTalee
gerçekten muhteşemdi ...
1
4 months ago
merveevs profile photo
merveevs
Efsane tabirini gercekten hak edenlerden biridir.
0
6 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Mükemmel bir film, son zamanlarda izlediğim en güzel filmdi ve izlerken fazlasıyla hissettiriyor %100 bir Tarantino filmi. Konu işleniş çekimler seslerin kullanımı hepsi muazzam. Soundtrackleri de öyle. Filmde dinlediğim her şarkı mükemmeldi, neyseki Tarantino da hepsine hakettiği süreyi vermiş ve bol bol dinletmiş. Filmde beğendiğim o kadar çok detay varki hangisini yazsam bilemedim ama baştan sona çok büyük bir zevkle izledim. Hatta film üç dört saat daha uzun olsa hiç sıkılmadan izlerdim muhtemelen. Birkaç sahnede de Tarantino'nun meşhur ayak takıntısını gördük :D Bugüne kadar izlememiş olan varsa da bir an önce izlesin derim :) Bence kusursuz bir film. Sinemanın neden sevilesi birşey olduğunu hissettiren bir film. Bu kadar övgü sözü yeter izleyin :)
17
6 months ago
memoclubofcinema profile photo
memoclubofcinema
intikam hissiyatının en üst seviyede olduğu filmlerden
0
7 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Fazla yoruma gerek yok. Otur izle. Başyapıt diye ifade edilebilir. Ama benim için filmde öne çıkan müziklerdir kesinlikle. Adam müziği nasıl kullanacağını çok iyi biliyor
1
10 months ago
muratalkas profile photo
muratalkas
Efsaneeeeeeee.. Düşünmeden izlee...
0
11 months ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Mükemmel. Uzun süre kafanızda ıslık sesleri dönüp durur :D
6
over 1 year ago
melikebf profile photo
melikebf
İşte bu ya! Günlerdir aradığım şey buymuş meğer, her dakikasından ayrı bir tat aldım. Konu ve kadro çok iyi müziklerden bahsetmiyorum bile, daha önce izlemeliymişim. Bir deee kan ve kesik organ (özellikle baş) görünce sevinen tek manyak ben miyim acaba ?
12
over 1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
tam bir Quentin Tarantino başyapıtı...Filmin konusuna bakınca bildiğimiz intikam filmi diye düşünüyor insan ama Tarantino nasıl sıradan seneryolar yazan yönetmelerden değilse filmde öyle.. Filmde büyük oranda anime etkisi hissediliyor. Hatta Tarantino bu konuda daha da ileri giderek filme yaklaşık beş dakikalık anime bir bölüm yerleştirmiş.şelale gibi fışkıran abartılı kanlar olsa bile film gerçekten müthişti. Tarantino izleyicinin ne seveceğini iyi biliyor. Ve her filmiyle kendine hayran bırakmayı başarıyor. Filmin işleniş tarzı çok güzel. filmi beğenmemin nedenlerinden biri de bu. Müzikleri harika.Tarantino hayranlarına ve İntikam filmi sevenlere şiddetle tavsiye ederim.
6
over 1 year ago
Lioness profile photo
Lioness
Umma Thurman harikalar yaratmış.. ;)
6
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
KÜLT FİLM BUDUR İŞTE Kendine has tarzıyla kan gövdeyi götürüyor. Müdavimlerine hitap eder. Ha bir de ıslığı dudağınıza takılıp duracak )
0
over 1 year ago
sibelc profile photo
sibelc
o kadar kana yönetmen bile dayanamamış, bi yerden sonra siyah beyaza geçmiş. o derece yani...
5
almost 2 years ago
muzi0606 profile photo
muzi0606
Hattori Hanzo kılıçları :D yanlış hatırlamıyorsam baya oldu izleyeli
0
2 years ago
garipbirkisilik profile photo
garipbirkisilik
Efsanedir..
0
over 2 years ago
tyler profile photo
tyler
tarantino başyapıtı..
3
over 2 years ago

Who liked Kill Bill: Vol. 1

Who wishlisted Kill Bill: Vol. 1

Shelves that Include Kill Bill: Vol. 1

Interesting content shared about Kill Bill: Vol. 1

^ Back to Top