Kimssi pyoryugi (Castaway on the Moon) (2009) poster

Kimssi pyoryugi (2009)
(Castaway on the Moon)

Director
Country
South Korea
Runtime
116 minutes
dorogaya Kim adında bir adam kendini Han Nehri'nin karanlık, suskun sularına atar. Uyandığında üstü başı kumla kaplanmış, yerde yatmaktadır. O zaman, kendisini öldürmeyi başaramadığını ve nehirde bilinmeyen bir adaya sürüklendiğini anlar. Nehir kenarındaki binalardan birinin bir dairesinde yıllarca odasından dışarıya adımını atmamış bir genç kız vardır. Bir gün dürbünüyle bakmaktayken bir ada üzerinde tek başına yaşayan bir adam gözüne ilişir ve merak eder. Günler günleri kovalarken, adamın yalnız ama halinden hoşnut yaşamı merakını öylesine artırır ki onca yıldan sonra odasından dışarı çıkmasına sebep olur.

BuseY. profile photo
BuseY.
Issız adaya düşme fikri klişe ama bu filmde çok farklı işlenmiş gerçekten. Kapitalist sistemin içinde bunalmış, intihar etmeyi bile becerememiş bir adamın şehrin ortasındaki adada yaşadığı macera ve evinden 3 yıl boyunca dışarı çıkmamış asosyal bir kız. Çok güzel mesajlar veriyor ve aynı zamanda eğlendiriyor. Filmdeki mesaj ve detaylar yakalanırsa aslında hiç de boş olmayan bir kurgu olduğu anlaşılıyor. Sanırım fazla bilindik bir film değil tesadüfen karşıma çıktı ve iyi ki de çıkmış! Ve evet canım börülce soslu erişte yemek istedi :)
0
8 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Değişik bir film. Sıkıcı değil, değişik bir konusu var. Aşk meşk mevzularını biraz farklı ele almış. İzlenir her türlü.
0
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
keyifle izlenen çerezlik masal. ama çok fazla tavuk suyuna çorba, çok çok fazla saçma. üstelik sadece senaryo olarak değil, teknik olarakda.
0
over 1 year ago

Who liked Kimssi pyoryugi

Who wishlisted Kimssi pyoryugi

Shelves that Include Kimssi pyoryugi

Interesting content shared about Kimssi pyoryugi

^ Back to Top