Kiskanmak (Envy) (2009) poster

Kiskanmak (2009)
(Envy)

Tags
Director
Country
Turkey
Runtime
96 minutes
Blacklion Seniha ile Halit, anne ve babasını kaybetmiş iki kardeştir. İkisi de 40 yaşlarındadır. Halit ise kendisinden küçük olan 30lu yaşlardaki Mükerrem ile evlidir. Üçü İstanbul'da yaşarken bir iş vesilesiyle Zonguldak'a giderler. Mükerrem'in güzelliğini, gençliğini ve çekiciliğini deliler gibi kıskanan görümcesi Seniha Mükerrem ile ilk başta iyi geçinse de onun kuyusunu kazmaktadır. Mükerrem, mutsuz evliliği sürerken Cumhuriyet balosunda 20li yaşlarında yakışıklı, zengin ve çapkın bir genç olan Nüzhet ile tanışır ve aralarında bir ilişki başlar. Mükerrem çoğu zaman Nüzhet'in konağında, bazı zamanlar da balıkçı barınağında Nüzhet ile birlikte olmaktadır. Bu birlikteliklerden haberdar olan Seniha, durumu abisine anlatınca dört kişinin hayatı bir gecede değişir

erengngr profile photo
erengngr
Bazen bitmesini hiç istemediğimiz, insanı alıp götüren ve devamında ne olacak diye beklediğimiz filmler olur ya bu film hiç bu tarzda değildi. Konu çok havada kalmış gibiydi. Bir kere filmde karakterlerin ruh hallerini anlayamadım. Heyecanı,aşkı,öfkeyi ve kıskançlığı alamadım. Hatta hiçbir duyguyu alamadım. Karakterler yerine kendimi koyamadım. Fazla yapay gibiydi. İşte bu sahneyi ya da işte bu cümleyi çok sevdim hadi not edeyim diyemedim. Özetle beğenemedim.
1
3 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Tamam güzel bir kurgusu var, sıkmadan dümdüz ilerliyor da, Seniha ve Mükerrem arasındaki diyaloglar neydi öyle. Sanki ellerindeki bir metni okuyup geçiyor gibiydiler. Son derece kurallı ve inandırıcılıktan uzak. Zeki Demirkubuz bunları görelim de ileride kendi oyunculuğunu fazla eleştirmeyelim diye özellikle böyle istedi herhalde:) Nüzhet karakteri desen bu kadar berbat bir seçim olamaz. Uğruna nice tehlikelere göz yumulan adam bu tipte olmamalıydı. Tüm bu etkenler bana ciddi sıkıntı verdi. Filmi pek ciddiye alamadım. Kötüydü desem de haksızlık etmiş olurum, orası ayrı.
1
3 months ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Yabancı filmlerde son zamanlarda sık rastlanan bir konusu var. Ama işleniş, hikaye bakımından oldukça başarılı.
0
almost 2 years ago
BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
Nergis Öztürk'ün muhteşem oyunculuğu eşliğinde içinize Demirkubuz yumruğu inen bir film.
0
almost 2 years ago

Who liked Kiskanmak

Who wishlisted Kiskanmak

Shelves that Include Kiskanmak

Interesting content shared about Kiskanmak

^ Back to Top