Knight of Cups (2015) poster

Knight of Cups (2015)

Director
Country
USA
Runtime
118 minutes
burcst Rick (Christian Bale) Hollywood'da ünlü bir senaryo yazarıdır. Sahip olduğu başarı,ün ve zenginliğe rağmen,içinde hiçbir şeyle dolduramadığı bir boşluk duygusu vardır.Yaşadığı manevi kayıplarla beraber gittikçe daha çok yoğunlaşan bu duygu onu çeşitli deneyimler yoluyla kendi benliğinde aradığı şeye ulaştıracaktır.//A screenwriter living in Los Angeles tries to make sense of the strange events occurring around him. While he's successful in his career, his life feels empty. Haunted by the death of one brother and the dire circumstances of the other, he finds temporary solace in the Hollywood excess that defines his existence. Women provide a distraction to the daily pain he must endure. And every encounter that comes his way brings him closer to finding his place in the world.

Philosophy profile photo
Philosophy
"Kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim." sözlerindeki gibi arayış içindeki insan ulaşmak istediği "inci" ya da herhangi bir şey için yol katetmeye çalışırken aldanışı, yoruluşu, kayboluşu, korkması .. işte bundan sanırım.
2
1 month ago
Novella profile photo
Novella
Filmi yeni izleyebildim. Gösterime girmeden neredeyse bir yıl evvel kadar da fragmanını izlemiştim. Fragmanla filmi yanyana koyunca iki farklı proje gibi durdu önümde. Ama beğendim. Malick'in hayalgücü takdire şayan. Sanat eseri ne demekse bu film de o demek.
1
7 months ago
atillalkan profile photo
atillalkan
Çekim yapılırken diyaloglar yokmuş, tüm sahneler doğaçlama çekilmiş,montaj 2 sene yürmüş falan filan .Yönetmeninde senaristinde sembolizminizinde allah belasını versin diyen insanlarda var tabi :)ama ben o kadar sert yaklaşmadım sadece beğenmedim :).
1
9 months ago
digigirl profile photo
digigirl
Terence Mallick ten senaryosu olmayan oyuncuların nasıl bir film çektikleri hakkında fikrinin olmadığı, müthiş epik bir içses anlatısı.Çok güzel fotoğraf karelerinden oluşuyor,müzik ona keza etkileyci,herkesi yakalayan bir film değil kesinlikle hatta doğru zamanda izlemekde önemli diye düşünüyorum,beni etkiledi.Kesinlikle insanın ruhunu dürtükleyen bir film.
7
9 months ago
beyincik profile photo
beyincik
ilk 20 dakikasında vuruldum. muhteşem bir film. böylesine güzel anlatımlara tanık olmayalı çok olmuştu. eğer iç dünyanızın sesi geri kalan her şeyden daha yüksek biriyseniz bu filme bayılacaksınız. başından sonuna kadar rüyadaymış hissi yaratan harika bir film.
8
10 months ago
burcst profile photo
burcst
İnsanda hipnotik bir etki bırakan filmlerden.İçsel anlatımların çoğunlukta olduğu,felsefi bir fikre dayanan, görsel ve anlatımsal olarak çeşitlilik içeren,belgesel tadında, dikkatle izlenmesi gereken bir film.Çünkü başından sonuna kadar altı çizilesi cümlelerle dolu bir kitap gibi..Yaşanan sürecin her aşamasının farklı bir tarot kartıyla sembolize edilişi de çok anlamlı ve etkileyiciydi.Birkaç kez izlenip her seferinde yeni detaylar yakalanabilir.Herkese öneriyorum diyemem,sadece bu konunun ve tarzın meraklısı bu filmden keyif alacaktır.''Her kadın ve her erkek bir rehber..sürgünde yaşayan bir seyyah,bir şovalye..karanlıktan aydınlığa yolunu bulmaya çalışan..''
6
10 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Bu filmi ya çok beğeneceksiniz ya da hiç beğenmeyeceksiniz. Ortası olduğunu düşünmüyorum. Ben çok beğendim. Farklı bir konseptte hazırlanmış, mimari açıdan muhteşem mekanlara çok doğru perspektiflerden bakılmış, türünde çok fazla örneği olmayan film. Özellikle mimari, fotoğrafçılık, sanatla ilgili bölümlerde okuyan veya ilgi duyan kişiler mutlaka izlemeli. İlk 15 dk neyse filmin devamı da aynı konseptte devam ediyor. Beğenmeyenlerin zorlamasına gerek yok :)
9
10 months ago
Karakartal23 profile photo
Karakartal23
filmin konusu hakkında biraz daha detay verebilirmisiniz ?
0
12 months ago

Who liked Knight of Cups

Who wishlisted Knight of Cups

Shelves that Include Knight of Cups

Interesting content shared about Knight of Cups

^ Back to Top