Knowing (2009) poster

Knowing (2009)

Director
Country
USA
Runtime
121 minutes
Arcadia Bir ilkokulda, 1959 sonbaharında, yeni eğitim yılının başında çocuklara bir ödev verilir. Geleceği hayallerinde nasıl canlandırdıklarını tanımlamaları istenir. Resim çizerek bunu ifade edeceklerdir ve bu resimler bir kapsüle yerleştirilerek elli yıl süre ile saklanacaktır. Öğrencilerden biri resim yerine sayılar kondurur kağıt üzerine. İşin gizemli yanı, bu rakamları birilerinin kulağına fısıldadığını söylemektedir. Aradan elli yıl geçtikten sonra bir grup öğrenci kapsülleri inceler. O rakamların bulunduğu kapsül Caleb Koestler’in elindedir. Bu kağıttaki rakamların aslında geçen elli yıl boyunca yaşanan felaketlerin tarihlerini ve ölen kişi sayılarını gösterdiği gerçeğini ise Caleb’in astrofizik profesörü olan babası keşfedecektir. Dahası bu bilgi ışığında sırada üç büyük felaketin var olduğu ve en sonuncusunun da global bir felaket olacağı açığa çıkar.

yepis profile photo
yepis
efektler kötüydü ama konusuyla iyi bir film ...
0
2 years ago
Astronom profile photo
Astronom
iyi başladı , merak uyandırdı , sona kadar ne olacak acaba dedim , sonunda sıçtı sıvadı mk evladı. şimdi küfüre ne gerek var değil mi ? ama var hak etti anti şeref , o kadar boktan bir sondu.
0
2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
güzel bir kurgu olmuş bence. filmin sonu birçok kişi tarafından beğenilmemiş ama beğendim. illa mutlu sonla bitecek diye bir kural yok, gayet güzel ve etkileyici bir son olmuş.
0
over 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
nicolas bazen fazla yoruyor kendini. beklentileri karşılamayan filmlerinden biri.
0
over 2 years ago

Who liked Knowing

Who wishlisted Knowing

Shelves that Include Knowing

Interesting content shared about Knowing

^ Back to Top