Kocan Kadar Konus (2015) poster

Kocan Kadar Konus (2015)

Director
Country
Turkey
Runtime
108 minutes
Ricky.McFloyd Şebnem Burcuoğlu’nun çok satan Kocan Kadar Konuş romanından uyarlanan film, bu toprağın kadınlarının daha çocukken nasıl koca bulmaya programlandıklarını anlatıyor. Efsun (Ezgi Mola) gerçek aşkı, sevgiyi, dürüstlüğü arar ama diğer kızlar gibi numara yapmayı, trip atmayı, erkeği parmağının ucunda oynatmayı bilmez. Bu yüzden bu yaşına kadar düzgün bir ilişkisi olmamıştır. Efsun’un kadınlığın kitabını yazmış İzmirli ailesi ise ona kadınlığı öğretmeye kararlıdır. Efsun da nihayet kendini Türk kızlarına emanet eder. Ailesi tepeden tırnağa yeniledikleri Efsun’u takdim etmeye hazırlanırken Efsun’un karşısına hiç unutamadığı, üstüne yenisini koyamadığı lise aşkı Sinan (Murat Yıldırım) çıkar.

Shaman profile photo
Shaman
Bu tarz filmlerin sinema yerine tv filmi olarak yayınlanması daha samimi ve dürüst olurdu. Klasik klişe türk romantik komedi filmi, sonu baştan belli olanlardan. Abartı ve hatta çoğunlukla soytarılığa kaçan oyunculuklar, tek bir espri yapılabilmesi için çekilen gereksiz sahneler..felan..
1
6 months ago
melikebf profile photo
melikebf
Hoş bir film olmuş, izlerken ben de sıkılmadım,eğlendim de baya. Ezgi Mola'nın doğallığı izin vermiyor zaten buna. Veeeee tabii ki Murat Yıldırım!!! O olur da izlenmez mi hiç bir sürü şey söylerdim de neyse :p
3
10 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
uzun zamandır izlediğim en güzel Romantik-Komediydi üstelik türk yapımı olması daha da güzel :) öncelikle filmi beğenmemiş insanlar war elbette zewk meselesi ama bu Film yabancı bir yapım olsaydı patlar giderdi ülkemizde (!) . Film çok eğlenceli sıkılmadan eğlenerek izliyorsunuz werdiği çok güzel mesajlar war içinde onlarla sorguluyorsunuz , çok kaliteli bir oyuncu kadrosu çok iyi oyunculuklar çok iyi senaryo gerçekten çok beğendim filmi öyle ki bitmesini istemedim . 2. filmin çekilmeye başlaması çok iyi oluyor :)
3
over 1 year ago
Alesta profile photo
Alesta
Güzeldi. Sıkılmadan izledik. Güldük. Bazende kendimizi filmde bir yerlere koyduk. Sonuna sevindik. Abartılar vardı. Yinede keyif aldık....
3
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Oldukça eğlenceli komik bir filmdi. Ezgi Mola'yı çok başarılı buldum ek olarak.
4
over 1 year ago
burcst profile photo
burcst
Çok eğlenceli ve güzeldi.Akıllı cümlelerin, kaliteli esprilerin ve kaliteli oyuncuların bir araya gelmesiyle taptatlı bişey çıkmış ortaya.Bir İzmirli olarak, Hadi inşallah filmini ne kadar sevmediysem bunu o kadar sevdim.Kocan kadar konuş zekice esprileriyle ve kalitesiyle benden tam puan aldı :)
7
over 1 year ago
Peris profile photo
Peris
İzmir'li kadınların evililik maceraları Türkiyede akım olma yolunda ilerliyor :) Hiç bir şikayetim yok , gayet eğlenceli :D yalnız ebru cündübeyoğlu yaşlanmıyor arkadaş ...
3
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
çok sevemedim kötümüydü hayır zaman zaman keyifliydi ama daha çok bayanların izleyeceği kadınlık halleri düşünceleri üzerine bir filmdi ..ezgi mola yine çok tatlı tabiki :)
1
over 1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
Kitabı birkaç saatte kahkahalarla ara vere vere okumuştum aynı performansımı filmde göstereceğim aklıma gelmezdi açıkçası :) filmin bütününe yakını kitaptan :belki birkaç ekleme birkaç çıkarma.bütün sahneleri bilmeme rağmen tekrar gülmekten geri duramadım.Ezgi Mola'ya yakıştırdığım nadir filmlerden.Vee tabi ki yakışıklı Murat Yıldırımm... Ben zaten bu adamı seviyordum daha bir sevdim :)Kısacası 'Kitabı filmiyle yargılama'ya gerek duymadığım harika bir filmdi. iyi seyirler :)
1
over 1 year ago
MeKa profile photo
MeKa
Şebnem Burcuoğlu'nun aynı isimdeki kitabından uyarlanan film. Filmin ana karakteri Efsun. 30 yaşında, sosyal medya ile alakası olmayan, kendi halinde, ailesi tarafından sürekli eleştirilen bir kız. En son kendinden on yaş küçük kuzeninin evleneceğini duyması üzerine, üzerindeki baskıya daha fazla dayanamıyor ve bir anda hayattaki tek amacı koca bulmak oluyor ki haliyle kendisi olmaktan çıkıyor bu süreçte. Yıllar sonra lise aşkı Sinan ile karşılaşınca da evdekilerin verdiği taktiklerle Sinan'ı nikah masaısna oturtmak için yapmadığı şey kalmıyor.

Uzun zamandır izlediğim en keyifli film kesinlikle. Erkeklerin aynı keyifle izleyeceğini sanmıyorum çünkü ağırlıkla kadınların penceresinden anlatılıyor olaylar. Sonunda "kendin olmazsan kaybedersin" sözünün haklılğı da tescilleniyor tabii. Efsun'un odasındaki kapıda asılı olan afiş de baya dikkat çekici "kitabı filmiyle yargılama". Yapılabilecek olası eleştirilerin önüne geçmek için düşünülmüş sanırım :)

Filmi diğer filmlerden ayıran şöyle de bir şey var; özellikle komedi filmlerinde genelde en güzel sahneler fragmana konur filmde ekstra pek bir şey olmaz, bunda ise tam tersi. Baştan sonra kahkahalarla izledik tüm salon. Ezgi Mola tek başına almış götürmüş demiş birçok kişi, ki gerçekten de öyle. Zaten severdim, daha da bi sevdim bu filmle birlikte. Onun dışında Ebru Cündübeyoğlu'nu görmeyeli uzun zaman olmuştu. Nevra Serezli ile birlikte rollerine mükemmel uyum sağlamışlar.

Kısacası pişman olmayacağınız bir film.
5
over 1 year ago
ABGOKSER profile photo
ABGOKSER
Klasik romantik-komedi diyemiceğim çünkü gerek anlatımı, gerek görsel efektli sahneleriyle sizi içine alıp, sıkılmadan izleyebilceğiniz ender bir türk romantik komedi filmi.Görüntü yönetmenin farkı ortada.flimin içindeki detaylara iyi dikkat edin:)Verdiği mesajları farkedeceksiniz.Alın sevgilinizi bu soğuk mart günlerinde gidin ve sarıla sarıla bu filmi izleyin derim:)
0
over 1 year ago

Who liked Kocan Kadar Konus

Who wishlisted Kocan Kadar Konus

Shelves that Include Kocan Kadar Konus

Interesting content shared about Kocan Kadar Konus

^ Back to Top