Koyaanisqatsi (1982) poster

Koyaanisqatsi (1982)

Director
Country
USA
Runtime
86 minutes

Trailer not available.

Bhrpst profile photo
Bhrpst
O şehir hayatını izlerken bile yoruldum. İstanbul'dan taşınmaya karar verdiğim şu zamanda ilaç gibi geldi. Bir de ben ki Baraka ve Samsara'yı önüme gelene övmüş, önermiş birisi olarak bu belgeseli nasıl atladığımı anlamadım. Hadi cömert davranıp burdan da öneriyim,bu belgeseli beğendiyseniz Baraka'yı hemen şuan açın. Koyaanisqatsi'de üçlemeymiş zaten. Size de bana da iyi seyirler.
4
1 month ago
eminuk profile photo
eminuk
Hopi dilinde hızlı, düzensiz, değiştirilmesi gereken hayat anlamına geliyormuş Koyaanisqatsi.Sadece görüntüler ve müziklerden oluşan film bahsedildiği gibi Time Lapse tekniğiyle çekilmiş. Bu tekniğin ne anlama geldiğini,bu filmdeki gibi bir şaheser yaratabilmenin zorluğunu anlamak için film öncesinde Timelapseturkiye adlı siteden yardım alabilirsiniz. Zira bu tekniği tam olarak anlamadan "Ne var filmde, almış eline kamerayı çekmiş." minvalinde cümleler kurmanız kuvvetle muhtemel. Seçilen birbirinden güzel müzikler bana göre görüntülerin bir tık önünde. Tuylerim diken dikendi tüm film boyunca. Filmin vermek istediği mesaj, sonunda ekranda beliren yazılardan kolaylıkla anlaşılabilir. O yüzden tavsiyem filmin sonuna kadar mesaj alma kaygısı gütmeden kendinizi akışına bırakmanız.
4
2 months ago
Ubuntu profile photo
Ubuntu
Eridim, bittim. Kafa falan kalmadı. İnsanın yüzüne yüzüne çarpıyor içinde bulunduğu gerçeği ve gündelik hayatın gerçekten de deneyime çevrilemez bir noktaya gelişini. İnsanlık tarihini de özetliyor bir nevi. Philip Glass'ın müzikleri daha da dehşete düşürüyor insanı, içini kemiriyor. Hem sarhoş olup hem de ayık kafayla o sarhoş halinizi görmek istiyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz. Ayrıca şu iki soruya da cevap bulabilirsiniz: Time Lapse nedir? Nasıl yapılır?
4
4 months ago
Tetsuo profile photo
Tetsuo
Beğeneceğimi tahmin ediyordum da; bu kadar etkileneceğimi ben de beklemiyordum. Muzikleriyle transa sokan, cekim teknigiyle yok artik dedirten film, begenmeyenlerinin eleştirisinin odak noktasi olan 'ne anlatıyor bu simdi, bombos goruntu coplugu' eleştirisinin de fersah fersah uzaginda dusunsel temelleri de saglam olan bir film. Muhtemelen time lapse tekniginin videodaki en yetkin bir kac temsilcisinden biri, belki de birincisi.
8
7 months ago

Who liked Koyaanisqatsi

Who wishlisted Koyaanisqatsi

Shelves that Include Koyaanisqatsi

Interesting content shared about Koyaanisqatsi

^ Back to Top