Kraftidioten (In Order of Disappearance) (2014) poster

Kraftidioten (2014)
(In Order of Disappearance)

Country
Norway
Runtime
116 minutes
potakal Kan davası gütmek kolay değildir, hele hele bir refah ülkesinde yaşarken… Norveç’in dağlarında kar küreyici süren Nils, öyle örnek bir vatandaştır ki Yılın Vatandaşı Ödülü’ne bile layık görülür. Oğlunun aşırı dozdan öldüğü haberini aldığında, bu iddiaya inanmaz ve kendince bu “cinayetin” faillerini bulmaya ant içer. Adaleti eline alınca Norveçli vegan gangster “Kont” ile Sırp mafya babası “Papa” arasında bir savaş çıkartmış olur. Sürpriz olaylar ve biraz da acemi şansı sayesinde Nils kimliği meçhul bir yeraltı kahramanına dönüşecektir.

ACersel profile photo
ACersel
Konu çok sıradışı olmasa da işleyiş güzel, oyunculuklar iyi, film istediğini başarıyla verebilmiş. Bol kanlı bir intikam öyküsü İskandinav soğukluğunda komedi unsurlarıyla anlatılmış. Şahsen bayılarak izlediğim İskandinav filmlerinin arasına çok iyi bir tane daha eklenmiş oldu. İnsanlarının yüzleri donuk ama içleri kaynıyor. Geciktirmeden izleyin derim :)
0
9 months ago
Peris profile photo
Peris
Türkçe ismi sebebiyle film beni ters köşeye yatırdı. "buz kan ve intikam" bende gerilim-aksiyon havası uyandırdı. ancak yarım saatten sonra oldukça eğlenceli bir komedi ortaya çıktı. Zaten oğlunun intikamını alan bir babanın hikayesinden komedi çıkarmak ancak soğuk ülkelerin işi :) "sen hiç refah içinde sıcak ülke gördün mü?" (filmden) filmi eğlenceli hale getire sayısız ayrıntı var. benim için en güzel tarafı da Bruna ganz'dı. Ancak biraz fazla uzamış.
2
over 1 year ago

Who liked Kraftidioten

Who wishlisted Kraftidioten

Shelves that Include Kraftidioten

Interesting content shared about Kraftidioten

^ Back to Top