L.A. Confidential (1997) poster

L.A. Confidential (1997)

Director
Country
USA
Runtime
138 minutes
Blacklion 50'lerin Los Angeles'ında yer altı dünyasının patronu sayılan Mickey Cohen'in hapse girmesiyle doğan boşluktan dolayı şehirdeki diğer suç örgütleri arasında liderlik savaşı başlar. Bir gece Cohen'in adamlarına bir baskın düzenlenir ve hepsi öldürülür. Öldürülenler arasında eski bir polis de vardır. Bu olayı soruşturmak üzere L.A. Polis Departmanı üç polisi görevlendirir. Görevlendirilen polisler karekter olarak birbirlerinden çok farklıdır. Ed Exley, L.A. Polis Departmanının altın çocuğudur. Kurallara bağlı ve her şeyi kanunlara göre yapar. Bud White, çabuk sinirlenen, agrasif, gerçeğe ve doğruya ulaşmak için her türlü yola başvuran biridir. Üçüncü ve son polis Jack Vincennes ise; L.A. Polis Departmanını anlatan bir televizyon dizisine danışmanlık yapmakta, tanınmış ve gündemde olmayı seven biridir. Bu üç kişi olayı soruşturmak için bir araya gelirler. Ancak soruşturma çok çabuk sonuca ulaşır. Bu durum üç polisi rahatsız eder. Soruşturmada bu kadar çabuk sonuca ulaşılmasında bir bit yeniği olduğunu düşünürler ve araştırmaya devam ederler. Ve araştırmaları onları çok güzel bir kadına kadar götürür. Film Kim Basinger ve senaryosuyla iki Oscar kazandı...

eminuk profile photo
eminuk
oldukça beğendiğim bir film oldu kendisi. Zaten en başta kadrosuna tav olmuştum, izledikce de filmin kendisini sevmeye başladım. Olayların birbirine baglanışı izleyiciyi yormayacak ve sıkmayacak şekildeydi. Film bitene kadar kafada hiç soru işareti kalmıyor ve sürprizli son yapalım diye abartma yoluna girilmemiş. Güzel bir polisiyeye hasret kalmıştım , bu iyi geldi.
1
9 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
HARİKA FİNALE HAZIRLANIN Film daha ilk sahnesinden sizi sona hazırlıyor. Dikkatli seyredin. Kurgu çok güzel. Heyecan ve merak hep var.
1
1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
IMDB sitesinin Top 250 lisetesinde bulunan ve izlememin nedeni de bu olan film. 1997 yapımı tam bir polisiye filmi ve oldukça başarılı. Böyle bir kadroyla başarılı bir film çekemeselerdi herhalde büyük hayal kırıklığı yaşardım. Ancak böyle bir durum söz konusu değil.Filmin kurgusu çok başarılı.kesinlikle izlenmeli.
2
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Hayatımda izlediğim en iyi polisiye filmdi diyebilirim. Mükemmel bir kurgu. mükemmel senaryo ve mükemmel bir oyuncu kadrosu. Filmde tanımadık bir yüz yoktu desem yeridir. Kesinlikle izlenmeli benim kadar geç kalmadan :D
2
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
90'ların klasik filmlerinden. modern bir klasik ama herkesin seveceğini sanmam
0
almost 2 years ago

Who liked L.A. Confidential

Who wishlisted L.A. Confidential

Shelves that Include L.A. Confidential

Interesting content shared about L.A. Confidential

^ Back to Top