L'amant (The Lover) (1992) poster

L'amant (1992)
(The Lover)

Tags
Biography, Drama, Romance
Country
France
Runtime
115 minutes
starch 1920'li yılların sonunda Hindiçin… Liseli bir Fransız kız, Mekong nehrindeki bir vapurda zengin bir Çinli ile tanışır ve onun birlikte yolculuk etme teklifini kabul eder. Sonrasında genç kız, adamın garsoniyerine gidecek ve ilk aşkı orada yaşayacaktır. Irklar arası sürtüşmenin, para ve statü gibi değerlerin şekillendirdiği bu tutku dolu ilişki, Çinli adam için ömür boyu unutulmayacak gerçek aşk anlamını taşıyacaktır. Ünlü yazar Marguerite Duras’ın Fransa’nın en önemli edebiyat ödülü Prix Goncourt’a layık görülen ve kendi yaşam öyküsünden izler taşıyan romanından, baş döndürücü güzellikte bir uyarlama

starch profile photo
starch
Seneler önce izlediğimi afişi görür görmez hatırladım. Sonunu unutmuştum.. Bazı sahneler abartılı derecede uzun tutulacağına, çevre ile ilgili görüntülere daha çok yer verilmesini isterdim. Çünkü yakın plan çekimleri başarılıydı. Ben özellikle uzakdoğuda geçen filmlerde oranın kültüründen, yaşantısından ne bulabilirim diye beklentiye giriyorum. Yazarın hayatından bir kesit olması bakımından, konu etkileyiciydi.
1
over 1 year ago
neway profile photo
neway
Kitabını ayrı, filmini ayrı sevdim. Otobiyografi olması da bana göre değerini her zaman artırmıştır. Malesef az bilinir.
2
over 2 years ago

Who liked L'amant

Who wishlisted L'amant

Shelves that Include L'amant

Interesting content shared about L'amant

^ Back to Top