La belle et la bête (Beauty and the Beast) (2014) poster

La belle et la bête (2014)
(Beauty and the Beast)

Director
Country
France
Runtime
112 minutes
Ricky.McFloyd Başarılı bir tüccar, tüm varlığını denizde kaybettikten sonra altı çocuğunu da yanına alıp daha kırsal bir yere taşınmak zorunda kalır, yolculuk bittikten sonraysa gül çaldığı gerekçesiyle 'Çirkin' tarafından cezalandırılır. Kızlarının en küçüğü, aynı zamanda en hayat dolu olanı 'Güzel', başlarına gelen felaketlerden kendini sorumlu tutar ve babasının cezasını üstlenerek kendini feda eder. Çirkin'e ait olan gizemli şatoda onunla birlikte yaşamaya başlayan Güzel, bu şatonun göründüğü gibi tehlikeli ya da karanlık bir yer olmadığını fark eder ve onu Çirkin’in şatosunda büyülü bir aşk beklemektedir. Zamanla birbirlerini tanımaya başladıklarında genç kadın, Çirkin'in geçmişine ait sırları öğrenir. Çirkin bir zamanlar krallığı olan yakışıklı bir prenstir ve kendisine yapılan bir büyü nedeniyle yıllardır Çirkin olarak yaşamaktadır. Şimdi cesur ve hayat dolu Güzel, ne pahasına olursa olsun Çirkin'i bu büyüden kurtarmaya çalışacaktır. Disney'in çocuk klasikleri arasına giren Güzel ve Çirkin masalının yeni bir uyarlaması olan film, fantastik ve romantik unsurların yanı sıra gerilim tonu olan bir yapım. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini, daha önce Kurtların Kardeşliği, Sessiz Tepe gibi filmlere imza atmış olan Christophe Gans üstlenirken, başrollerde Fransız oyuncular Vincent Cassel ve Léa Seydoux yer alıyor.

EsraG. profile photo
EsraG.
Orijinal masala Disney versiyonundan daha yakın olmuş. Fantastik mekanlar ve manzaralar çok güzel. Oyuncular da gayet başarılıydı. Masalın hayranları kaçırmamalı...
2
6 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
ne gariptir ki şu yaşıma kadar bu masalı-hikayeyi hiç okumadım,dinlemedim,izlemedim , ama yine de hikayesi güzel olan bir yapım . lakin film biraz kısa mı tutulmuş yani geniş bir ayrıntı ile çekilmemiş film , olaylar ilk çeyrekten sonra birbiri ardına geliyor ve belki de en güzel yerler kısa ve hızlı geçiliyor , gereksiz yerlerde biraz uzunlukta söz konusu olunca durum daha da çarpıklaşıyor , özellikle filmin başında bir kaç yere o kadar zaman ayrılacağına gerekli yerlerde kullanılsaymış film çok güzel olabilirmiş , velhasıl zamanı nasıl kullandığınız her yerde önemli işte , bir filmi vezirde edebilir rezilde , neyse ki filmi rezil etmiyor ama maalesef vezirde edemiyor , konusunu ve Léa Seydoux'un oyunculuğunu beğendiğim lakin genel olarak basit bulduğum bir yapım ..
2
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Fena film değil. Pek iz bırakacak bir film değil fakat herkesin bildiği bir hikayeye tekrar göz atmak için hoş bir yapım. Grafikler biraz daha iyi olabilirdi. Ama yine de Fransız sinemasının iki büyük ismini birlikte izlemek de güzeldi.
0
2 years ago
ilbelfarniente profile photo
ilbelfarniente
Hiç güzel değil, hem de hiç
0
2 years ago

Who liked La belle et la bête

Who wishlisted La belle et la bête

Shelves that Include La belle et la bête

Interesting content shared about La belle et la bête

^ Back to Top