La finestra di fronte (Facing Windows) (2003) poster

La finestra di fronte (2003)
(Facing Windows)

Director
Country
Italy
Runtime
102 minutes
slymndgn İtalya'da yaşayan Ferzan Özpetek'in ödül rekoru kıran son filmi 'Karşı Pencere', dokuz yıldır evli ve iki çocuklu genç bir kadın olan Giovanna ile kocası Filippo'nun tesadüfen yolda yaşlı bir adamla karşılaşmalarıyla başlıyor. Hafızasını kaybeden yaşlı adamın hayatlarına girmesiyle genç kadının da yaşamı değişmeye başlıyor. Evliliği pek yolunda gitmeyen genç kadının karşı pencereden gözlediği komşusuna duyduğu platonik aşk ve yaşlı adamın geçmişten yansıyan kırık aşk hikayesi ikisin de yaşamlarını etkilemeye başlıyor. Genç kadın için artık yaşamını sorgulama zamanıdır. Acaba karşı pencerelerden bize görünen yaşamlar neden cazip gelir, kendi yaşamlarımızı değiştirmek o kadar zor mudur? Ferzan Özpetek bu dördüncü filmde, hafıza, aşk ve yaşam üzerine duygusal bir sorgulamaya giriyor.(sinemalar )

GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Ferzan Özpetek'in en başarılı bulduğum filmidir..
0
almost 2 years ago
destinaaltun profile photo
destinaaltun
Bu filme kendini kaptırmamak mümkün değil. O kadar güzel ve gerçekçi bir dille hayatın seçimler üzerine kurulu olduğunu anlatmış ki sona gelindiğinde buruk bir duyguyla derin düşüncelere dalmadan edemiyorsunuz. Filmden geriye şu soru kalıyor ; Hayatımızdaki diğer insanlar için kendimizden vazgeçmeye değer mi? Farklı zamanlar ve farklı kişiliklerin aynı döngü içerisinde birleşmesi filmin keyfini arttırıyor. Film bittiğinde derin bir düşünce ve sorgulamaya giriyorsunuz. Bu düşünceler arasında ise filmin keyifli müziği aklınızda ve kulaklarınızda yankılanıyor.
2
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Ferzan ÖZpetek filmografisinin şimdilik en bilinen ve güçlü halkası. Sıradan insanların o kadar da sıradan olmayan hayatlarını , hayallerini son derece güzel bir şekilde anlatan bir film. Sadece filmin kendisi değil Andrea Guerra'nın bestelediği tema şarkısı ve film müzikleri de son derece başarılı.
0
almost 3 years ago

Who liked La finestra di fronte

Who wishlisted La finestra di fronte

Shelves that Include La finestra di fronte

Interesting content shared about La finestra di fronte

^ Back to Top