La habitación de Fermat (Fermat's Room) (2007) poster

La habitación de Fermat (2007)
(Fermat's Room)

Director
Country
Spain
Runtime
89 minutes
Aquia Birbirini hiç tanımayan dört matematikçi, gizemli biri tarafından büyük bir bulmacayı çözmeleri için davet edilir. Kendilerine yöneltilen soruları zamanında ve doğru olarak çözemezlerse, içinde bulundukları oda bir anda ölüm tuzağına dönüşecektir. Bunun yanı sıra çözmeleri gereken en önemli problem ise, kendilerini buraya getiren sebep ve aralarındaki ilişki olacaktır.

Bhrpst profile photo
Bhrpst
İspanyol sineması şaşırtmaya devam ediyor :)
1
11 days ago
mtufan profile photo
mtufan
spoiler sayılabilir.....bir oda, 5 kişi ve masrafsız bir film. fakat bu sizi yanıltmasın. gerilim yüklü, merak ettiren, sürükleyen bir yapısı var. hiç sıkılmadım. ilk pascal'dan şüphelendim. ip uçları bulup durdu diye. uçmayı tercih ederdim. özgür olmakla ilişkilendirdiğim için. zaten hilbert karakterinin görünmez olmayı seçmesi boşuna değilmiş. film kendi içinde kopya bile vermiş. bunun gibi birkaç tane farkettim fakat film bitmişti :-) sorular güzeldi bir tek kurukafaya takıldım. taşların yerini başka koysaydı pekala kamyona benzeyebilirdi.
0
16 days ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Gerilim dozu oldukça yüksek bir film. İnsan izlerken kendini kasıyor. Sürekli bir zamanla yarış var buda insanı geriyor. Özellikle duvarların sürekli yaklaşması insanı depresifleştiriyor.
0
5 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Öyle ahım şahım değil ama film güzel akıyor. Şaşırtıcı noktaları istenilen vuruşu yapamıyor maalesef. Kurguda da bazı eksiklikler ve cevaplanmayan bölümler var.Filmin içindeki sorulara gelirsek çok yüzeysel ve basit kalıyor. Bu soruların neredeyse tamamını ilkokul yıllarında birbirimize sorardık. Soruların klışeleşmiş zeka soruları olması eksiler hanesine kırmızı harflerle yazılıyor. Yine de ilgi çekici olay örgüsü izlemeye değer ve soruları duymamış olan kişiler için daha ilgi çekici bir nitelik kazanıyor. İzlenebilir bir yapım.
1
7 months ago
alicancam profile photo
alicancam
Orta şekerli bir film. Filmde çözdükleri bulmacaların yarısını lisede birbirimize sorardık kalan yarısı da internette heryerde rastlayacağınız cinsten. Fakat filmi ilgnçleştiren başka şeyler var.
1
10 months ago
MONONOKE profile photo
MONONOKE
asal sayının ne demek olduğunu bimeyenler izlemesin :) şaka bir yana süper bir film zeka var ve kullanan insanlar bu benim için yeterli. Bir repliği paylaşmak istiyorum sizlerle , siz sevgili izleyici adaylarıyla görünmez olmak mı istersiniz uçmak mı sorusunu verilen yanıt görünmez olmaktır ve buna verilen yanıt akıl dolu cevap:''Bence görünmezlik denen şey kötülüğe hizmet eder. Bir insan görünmez olsaydı ne yapardı? Kadınların soyunma odasını gözetlerdi. Barlardan bahşiş çalar, kiliseye çıplak giderdi. İyi birşe yok. İyi birşey yaptığımızda görülmek isteriz.''
2
12 months ago
starch profile photo

Who liked La habitación de Fermat

Who wishlisted La habitación de Fermat

Shelves that Include La habitación de Fermat

Interesting content shared about La habitación de Fermat

^ Back to Top