La leggenda di Kaspar Hauser (The Legend of Kaspar Hauser) (2012) poster

La leggenda di Kaspar Hauser (2012)
(The Legend of Kaspar Hauser)

Tags
Drama, Mystery, Western
Director
Country
Italy
Runtime
95 minutes

Bhrpst profile photo
Bhrpst
Bu filmi izleyecekseniz öncelikle kaspar hauser efsanesine bir göz atmanızı öneririm,efsane hakkında hiç bilginiz yoksa filmi pek anlamlandıramayabilirsiniz. Hauser efsanesinin ’74 yapımı bir filmi daha var,konu orada daha sorgulayıcı ve daha sosyal açıdan ele alınıyor diyebilirim ama burada olayı tamamen farklı bir bakış açısı içinde bulacaksınız,efsanenin günümüze uyarlanmış haliyle karşılaşacaksınız. Karşılaştırma yapabilmek için ikisini de izlemenizi tavsiye ederim. Filmi Gallo aşkıyla izledim (ve kesinlikle iki karakterin de hakkını vermişti) ama filme de hikayeye de hayran kaldım. Filmin müzikleri bir yana eksiksiz tüm dans sahneleri efsaneydi benim gözümde. O absürt ruhu yaşamak için arada açıp izleyeceğim,hatta dinleyeceğim bir yapım benim için. Gallo’nun Sheriff gırtalığı yeter be! 
1
7 months ago
otekiben profile photo
otekiben
saygı duyduğum bir hayal gücüyle kendince sürrealizme takla attıran baya bi kafası iyi film. sinematografisi ve istisnasız bütün oyuncu performansları başarılı. çekim aşamasında eğlendikleri kesin. müzik -benim gibi bu tarza uzak olanları bazı bazı zorlar gibi olsa da- bu tarzı sevene ilaç niyetine. bu arada, vincent gallo bende oluşturduğu "arıza" damgasını perçinledi.
son olarak, filmi beğenmeme rağmen ne anlattığı konusunda pek bir fikir sahibi olamadım, bu açıdan beni aşan filmlerden. bir yerlere geçirdiği çok net ama hedef tanrı mı, insanlık mı, varoluş mu bilemedim.
3
over 1 year ago

Who liked La leggenda di Kaspar Hauser

Who wishlisted La leggenda di Kaspar Hauser

Shelves that Include La leggenda di Kaspar Hauser

Interesting content shared about La leggenda di Kaspar Hauser

^ Back to Top