La môme (La vie en rose) (2007) poster

La môme (2007)
(La vie en rose)

Director
Country
France
Runtime
140 minutes
nahciyee Berlin Film Festivali’nin açılış filmi olan “La Vie En Rose”, başrollerinde Fransız aktris Marion Cotillard, Sylvie Testud, Gérard Depardieu’nun oynadığı, büyüleyici bir Edith Piaf biyografisi. Fransa – İngiltere – Çek Cumhuriyeti ortak yapımı olan film, 140 dakika boyunca ruhunuzu okşayacak Edith Piaf müzikleriyle dolu. Edith Piaf’ın 1959’da New York’da verdiği konser sahnesi ile başlayan film, Fransız şarkıcı Piaf’ın, 40’lı yaşlarına odaklanıyor. 1915 yılında dünyaya gelen Piaf, babasının çalıştığı sirk sayesinde küçüklüğünden itibaren pek çok yer dolaştı. O dönemlerde, en yakın arkadaşı Mômone (Sylvie Testud) ile sokaklarda şarkı söyleyerek para kazanıyordu. Bu sırada bir kabare işleten Leplée (Gérard Depardieu) tarafından keşfedildi ve kısa sürede, onu meşhur edecek çevre içine girdi. “A Very Long Engagement” (Kayıp Nişanlı), adlı filmden tanıdığımız Cotillard, Piaf’ın gençlik yıllarından, 47 yaşında ölümüne kadar olan süreyi büyük başarıyla canlandırıyor. Genç yaşta yakalandığı hastalık ve bağımlılıkların, henüz 40 yaşındayken onu 70 yaşında bir kadın haline dönüştürdüğü, yürüme, konuşma ve şarkı söyleme yetisini kaybettiği süreci tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor. Filmde, Piaf’ın büyük aşk yaşadığı ve 1949 yılında bir uçak kazasında hayatını kaybeden boks şampiyonu Marcel Cedan’ın (Jean-Pierre Martins) da önemli bir yeri var.

siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
güzel uyu
0
9 months ago
Hermione profile photo
Hermione
Film klasik, acıklı, dokunaklı bir biyografi olurdu sadece, eğer Marion Cotillard'ın kusursuz oyunculuğu olmasaydı. Bir de makyaj var tabii... İzlerken karşımda gerçekten Edith Piaf varmış gibi hissettim. Mükemmeldi.
1
10 months ago
Boddah profile photo
Boddah
Bu olağanüstü kadın son röportajında şunları söyler:

---spoiler---

- Bir kadına öğüt verecek olsaydınız, bu ne olurdu?
- Sev.
- Bir genç kıza?
- Sev.
- Peki bir çocuğa?
- Sev.

---spoiler---
3
11 months ago
burcst profile photo
burcst
Edith Piaf seven herkese tavsiye ederim, hayat öyküsünü izler,bol bol şarkılarını dinlersiniz.La vie en rose zaten unutulmaz bi şarkı, en sevdiklerimden.Biraz hüzünlü bi hikaye ve çok güzel bi film
3
over 1 year ago
HandeKocak profile photo
HandeKocak
- Büyük bir sanatçısınız.
+ Topuklu giydiğimdendir.
2
over 2 years ago

Who liked La môme

Who wishlisted La môme

Shelves that Include La môme

Interesting content shared about La môme

^ Back to Top