La planète sauvage (Fantastic Planet) (1973) poster

La planète sauvage (1973)
(Fantastic Planet)

Director
Country
France
Runtime
72 minutes

burcst profile photo
burcst
Muhteşem bir zekanın ve hayal gücünün ürünü.Konu ve karakterler hafif iç ürpertiyor;renkler ve çizimler çok güzel ve orjinal.Her şeyi tersine döndüren distopik filmleri insanları biraz da olsa empati yapmaya yönelttiği için çok seviyorum.Farklı olanı kabul etmenin,evrendeki her canlının yaşama hakkına saygı duymanın,beraberce barış içinde yaşamanın önemini vurgulayan bir film bence.Ayrıca oyun olsun diye karıncaları öldüren küçük çocuklar geldi aklıma izlerken..en büyüğünden en küçüğüne kadar nefes alan tüm canlıların hisleri olduğunu,onların da korktuğunu ve acı çektiğini unutmadan yaşamalıyız,bunları çocuklara da öğretmeliyiz..bir karıncayı da bir bitkiyi de incitmeden önce durup düşünmeli..
7
8 months ago
kafkaloz profile photo
kafkaloz
bir animasyon filmini defalarca izleyip anlama yoluna gitmeyi sectiren filmdir. ya cok vurucu yerler var filmde. hangi birini tam anladim da anlatayim burada.. kesinlikle izleyin.
3
8 months ago
justdoit profile photo
justdoit
Türü yönüyle distopik bilimkurgu animasyonuydu.Film Om denilen insan ırkının Draag denilen bi başka ırkın gezegenine getirilmesinin sonrasını ve onun akabinde gelişen olayları anlatıyor. Omlar Draagların gezegeninde bazen vahşi bazen de evcilleşmiş olarak yaşıyorlar. Terr baş karakter sahibinden kaçıyor, kaçarkende yanında bilgi sağlayan çemberi de alıyor. Bu çember sayesinde Draaglara karşı avantaj sağlıyorlar ve kurtuluş yolunu yine bu çember sayesinde sağlıyorlar. Farklı bi görsellik var animasyon da Salvador Dali'nin resimlerinden fırlamış gibi. Müzikleri de film ile mütiş uyumlu.Sürrealistlik hakimdi filmde daha çok.İnce mesajlar vardı bana göre.İzlenilesi animasyon yapımlarından, tavsiye ederim byü :')
2
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
kısa zamanda çok fazla şey anlatan ürkütücü bir başyapıt...
4
2 years ago
bahmetp profile photo
bahmetp
hayal gücünün sınırları olmadığını gösteren bir animasyon. farklı bir dünya ile etkilerken aynı zamanda o dünyadaki insanın roluyle de bir çok şeyi düşündürüyor.
3
2 years ago

Who liked La planète sauvage

Who wishlisted La planète sauvage

Shelves that Include La planète sauvage

Interesting content shared about La planète sauvage

^ Back to Top