La strada (La Strada) (1954) poster

La strada (1954)
(La Strada)

Director
Country
Italy
Runtime
108 minutes
Ricky.McFloyd Zampanò (Anthony Quinn) tek başına gösteriler yapan gezginci bir panayırcıdır. Motosikletten bozma küçük karavanı ile kasaba kasaba dolaşıp ekmek parasını çıkartır. Uğradığı her yerleşim yerinin meydanında topladığı kalabalığa zincir kırma, ağırlık kaldırma vb gösteriler yapar. İri yarı bir yapıya sahip olan Zampano aynı zamanda duyarsız ve kaba saba bir insandır. Çok fakir bir kadından para karşılığı kızı Gelsomina'yı (Giulietta Masina) satın alır ve küçük sirk gösterilerinde ona yardımcı olacak şekilde yetiştirir. Gamsız, kalender ve altın kalpli, ufak tefek bir kız olan Gelsomina kendisine kaba davranan öfkeli ve zalim ustası Zampano'nun aşağılamalarına tükenmez bir iyimserlikle katlanır. Yolda bir süreliğine dahil oldukları daha büyükçe bir gösteri grubunun duyarlı ve iyi kalpli palyaçosu ve tel cambazı (Richard Basehart) Giulietta'nın uğradığı davranışlar karşısında üzülür ve ona birlikte kaçmayı teklif eder. Ancak Giulietta bunu reddeder. - Vikipedi

Trailer not available.

eminuk profile photo
eminuk
Kimse Gelsomina'ya kızmasın, gerçek hayatta da bu tip adamlar rağbet görüyor:) Oyunculuk konusunda müthiş şeyler göremesem de hikayesi hoşuma gitti. Ulan Zampano dondurma yerken bile hödüksün!
0
5 months ago
siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
minik tatli Giullietta'm
1
10 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Harika bir film, gerçek bir dram tam da bu aralar izlemek istediğim tür bir filmdi. Film başlarda sıkıcıydı açıkçası ama sabreder ve izlemeye devam ederseniz ne kadar harika bir yapım olduğunu göreceksiniz. Giulietta Masina' sız belki de çekilmezdi bu film. Resmen oyunculuk dersi vermiş o tatlı suratı ve gülücükleriyle :D Anthony Quinn de geri kalmıyor elbette. Hayatın acı ve gerçek yüzünü; hayatın, sokakların vahşilikle yoğurduğu Zampano isimli bir sokak sanatçısının yanında çalışarak en acı şekilde öğrenen dünyalar tatlısı masum Gelsomina' nın etkileyici hikayesi. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.
1
1 year ago
starch profile photo
starch
İzlediğim en can alıcı yol hikayesi. Konu, oyuncular, çekimler olağanüstü...
0
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Oldukça güzelbir filmdi. Oyunculuklar da bir o kadar güzel. Çzellikle Giulietta'yı çok beğendim çok şekerdi :) Aynı şekilde Anthony Quinn de öyle.
3
over 1 year ago
DiLaBah profile photo
DiLaBah
Enginar suratlı kız çok tatlıydı yhaa
2
over 1 year ago
alidogan profile photo
alidogan
Tam anlamıyla bir oyunculuk resitali diyebilirim, Anthony Quinn yine zirve de oyunculuk yapmış ama ben özellikle Giulietta Masina'ya hayran kaldım. Müthiş bir oyunculuk sergilemiş.

Kesinlikle tavsiye ederim...
3
2 years ago

Who liked La strada

Who wishlisted La strada

Shelves that Include La strada

Interesting content shared about La strada

^ Back to Top