Lady and the Tramp (1955) poster

Lady and the Tramp (1955)

Tags
Adventure, Animation, Comedy
Director
Country
USA
Runtime
76 minutes
Ricky.McFloyd Lady, kendisiyle ilgilenen sahipleriyle beraber mutlu bir hayat süren dişi köpektir. Bir süre sonra sahipleri eve bir bebek getirdiklerinde, kendisini ikinci plana atılmış olarak hisseder. Artık evde sahiplerinin Lady’den önce ilgilenmeleri gereken bir varlık daha vardır. Evde yaşanan ve onun üzerine atılan tatsızlıklardan sonra artık istenmediğini düşünen Lady, evden kaçmaya karar verir. Sokakta tanıştığı bir erkek köpek olan Tramp ise Lady’nin hayatını değiştirecektir. Sinema tarihinin ilk sinemaskop çizgi filmi olan Lady and the Tramp aynı zamanda Disney’in orijinal bir öyküden sinemaya aktardığı ilk eseri.

Trailer not available.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İnsanda güzel duygular uyandıran hoş bir animasyon. Özellikle köpeklerin kendi türlerine göre aksanları olması çok hoşuma gitti :D İskoç aksanıyla konuşan amca köpek favorimdi :D 7/10
5
6 months ago
burcst profile photo
burcst
Bu ne tatlılık, bu ne güzellik. ''İlk kez bana köpek dedii :('' diyorlar gerçekten de..çünkü biz onları sevdikçe kendilerini bizden, bizi kendilerinden ayırmıyorlar.Onların nasıl sevilmesi ve onlara nasıl davranılması gerektiğini gösteren harika bir film.Ayrıca kendi aralarındaki diyaloglara ve Lady'nin o şımarık ve nazik hallerine bayıldım :)
6
6 months ago

Who liked Lady and the Tramp

Who wishlisted Lady and the Tramp

Shelves that Include Lady and the Tramp

Interesting content shared about Lady and the Tramp

^ Back to Top