Lars and the Real Girl (2007) poster

Lars and the Real Girl (2007)

Director
Country
USA
Runtime
106 minutes
TabuttaRovasata Abisi Gus ve karısı Karin’in evlerinin garajında yaşayan Lars, babası öldükten sonra içine kapanmış, insanlarla iletişim kurmaktan ve yakınlaşmaktan çekinen bir gençtir. Lars’ın durumu için endişelenen ve onu ailenin bir parçası yapabilmek için çabalayan Karin ve Gus, Lars’ın bir kız arkadaşı olduğunu öğrenince sevinseler de, gelin adayının internetten sipariş üzerine gelmiş plastik bir kadın olduğunu görünce sevinçleri pek uzun sürmez. İşin zor kısmı ise Lars etkilenmesin diye yeni kız arkadaşı Bianca’ya gerçek muamelesi yapmak zorunda kalacak olmalarıdır. Psikolojik araştırmalara ve belgesellere konu olmuş ciddi bir meseleyi komik ve yer yer hüzünlü anlatan Lars Sevince, sevgiye, aileye ve dostluğa dair kalın mesajlar vermeyen, özenle yazılmış senaryosu ve başarılı oyunculuklarıyla izlenmeye değer bağımsız bir yapım. Film, ayrıca Six Feet Under dizisinin birkaç bölümünün de senaristliğini yapmış olan Nancy Oliver’a Oscar adaylığı da getirdi.

Boddah profile photo
Boddah

Farklı ve orijinal bir senaryo kesinlikle.Ryan Gosling in izlediğim en iyi oyunculuğu diyebilirim.Özellikle kilise çıkışı iş arkadaşını gördüğünde çiçeği atıp kaçtığı sahneyi unutamıycam :).
4
2 months ago
EmirHan profile photo
EmirHan
Lars ( ryan gosling ) içe dönük,insani ilişkileri sorunlu bir kasaba gencidir.Durumuna çözüm olsun diye internetten plastik bir sevgili sipariş eder kendine.
“Yapma Bebek” eli ayağı düzgün ,ağzı var dili yok bir güzel hanım kızdır.Adı bile vardır: Bianca..Bu yapma bebeği herkese SEVGİLİ’si olarak tanıtmaya başlar.Kasaba halkı da hareketsiz yapma bebeği sahipleniverir.Bianca ablamızın bir rakibi de vardır. Lars’a tutkulu bir aşkla bağlanmıştır.Adı , Margo’dur.Güzel midir? Hayır..Gideri var mıdır? Eh..Bianca bacımızın aksine kendisi çok konuşkan kıpır kıpırdır.Kader ağlarını kıs kıs gülerek örmekte,Margo Lars’i kendine çevirmeye başlamaktadır.Ne olduysa o bowling sahnesinde oluverir,Eros’un oku Lars’ı kalbinden vuruverir…Lars bir kenarı Margo,bir kenarı Bianca olan aşk üçgeninde kendini hipotenüs olarak buluverir.Gelgitler yaşar ve sonunda kendi zekasının çok fevkinde bir çözüm üretir.Bianca’yı bilinç altında öldürmeye karar verir.Bianca sözüm ona amansız bir hastalığa yakalanır ve çok geçmeden “Yapma Bebek Cenneti”ne göçüverir.Bianca ablamızı harbiden toprağa da gömerler.
Oyunculuklar harika,konu sıra dışı ve ilginç..hem de sürekleyici..
İnsanı zaman zaman duygulandırıp gülümseten, sımsıcak naif bir film..
Bence Bianca ‘ya üzüldüm.Erkek milletinin yatacak yeri yok doğrusu.Ben buradan Lars Beyefendiye sesleniyorum: Bulmuşun dırdırı olmayan,sessiz,sedasız,masrafsız ,eteğine sağlam bir kızI ne diye kıymetini bilmezsin..Nankör adam ..
2
2 years ago

Who liked Lars and the Real Girl

Who wishlisted Lars and the Real Girl

Shelves that Include Lars and the Real Girl

Interesting content shared about Lars and the Real Girl

^ Back to Top