Le hérisson (The Hedgehog) (2009) poster

Le hérisson (2009)
(The Hedgehog)

Director
Country
France
Runtime
100 minutes
shieldmaiden Paloma, Paris’te dış dünyanın hızlı temposundan uzak bir çevrede yaşayan 11 yaşında, oldukça zeki ve sıkkın bir kızdır. 12.yaş gününde intihar etmeye karar veren Paloma, ölümle randevusunun yaklaşmasına yakın ketum ve yalnız apartman görevlisi Renée Michel ve gizemli olduğu kadar elegan Mösyö Kakuro Ozu gibi değişik karakterlerle tanışır. Böylece Paloma karamsar hayatını gözden geçirme şansı bulacaktır.

Vervain profile photo
Vervain
Bu film sizde, hayatınıza olumlu anlamda etkileri olacak , ummadığınız bir anda sizi güldürecek, İhtiyacınız olduğunu anlayıp bir anda size sarılacak , umut dolu cümleler kuracak insanlarla karşılaşma isteği uyandırıyor . Muhteşem karakter tasvirleri barındıran filmde bu karakterler muhteşem oyuncular tarafından canlandırılmış. Diyaloglar, monologlar ; kendinizden birşeyler bulabileceğiniz kadar gerçek.İyi seyirler...
9
3 months ago
Gofi profile photo
Gofi
muazzam.. hayat gibi o kadar gerçek ki.. o nasıl anlamlı nasıl derin diyaloglar öyle, içime işledi duygudan duyguya sürükledi. çok çok etkilendim. geçte olsa bu filmi izlediğim için mutluyum, iyi ki izlemişim ve eminim ki daha da izliyeceğim.
14
3 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
mükemmel yorumlanmış uyarlamış altyapısı kitap olan esgeçmeden belirli noktalr üzerinde durulan edebiyat sanat ile filmi birarada bulunduran, hayatı sorgulatan sıradan yaşamımızın aslında dikkatlice durup bakıldığında neler barındırdığını görünenin altında nelerin gizlendiğini sorulamadan bilemeyeeceğimz gerçeğini fark ettiren tatlı naif hoş sıradanlıktan sıyrılıp bir adım öteye götüren bir filmdi izlemekte geç kaldığım için üzüldüğüm filmlerden biriydi mutlaka izleyin derim...
4
1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
''hayatını bir balık kavonozunda geçirdi ve plastik bir torbada bitti.''diyen ve ölüme ilginç bir bakış açısı getiren Paloma kadar özgür ve özgün bir başyapıt..(Tüm mutlu aileler birbirine benzer, ama mutsuz ailelerinin her biri kendine özgüdür.)
5
over 1 year ago
hezarfen profile photo
hezarfen
film tek kelimeyle harikaydı çok klişe kalacak bu cümle ama özetleyecek başka kelime bulamıyorum.Filmi burda beğenen tavsiye eden arkadaşlara teşekkür etmeyi borç bilirim ayrıca frameby'a da ayrıca teşekkür ederim sayesinde süper filmlerden haberdar oluyoruz fransız sinemasına olan önyargım kırıldı diyebilirim gerçi kitaptan uyarlamaymış ama ne anlatsam ne söylesem film için eksik kalır vakit kaybetmeden izleyin izlediğim tüm filmler içinde en centilmen erkek sanırım bu filmdeydi en kısa sürede kitabında siparişini vereceğim off offf dağıttı beni gece gece..
3
over 1 year ago
BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
Senaryomu, renkler mi, kitaplar mı, diyaloglar mı? hangisi beni daha çok etkiledi? Bir arada oldukları için mi bu kadar güzeldi ? İçimde sıcak, yumuşak bir etki bıraktı. Çok sevdim. .
5
over 1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
bir sürü repliğini ezberlemek istiyorum... bu filmi alıp içime sokasım var.palomanın zekasına,çizimlerine bayıldığımı söylemeliyim.ve reneé gibi sığ görünen insanların asla göründükleri kadar olmadıklarını. 100 dkcık sizden bir şey eksiltmeyecek birçok şey katacak,emin olun :)
12
over 1 year ago
burcst profile photo
burcst
Nasıl etkileyici bir filmdi..fransız filmlerini neden sevdiğimi bir kez daha hatırladım..bir hayatın değerine nasıl karar verilir onu düşündüm,ve sanırım bir cevap buldum..dünyanın en naif ilan-ı aşk cümlesini duydum..akıllı cümleleriyle her dakikasını içinize işleten,aynı anda hem düşündüren hem duygulandıran bir film.üşenmeyin izleyin..
4
over 1 year ago
patlican profile photo
patlican
Tüm mutlu aileler birbirine benzer, ama mutsuz ailelerinin her biri kendine özgüdür... superdin sen yaaa.. bu tarzda begendigim ilk filim.. buna benzer varsa soyleyn plsss :)
9
over 1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Ölmek mi? Sevdiklerinizi bir daha asla göremiyorsunuz. Ölmek buysa dedikleri kadar trajik birşeymiş.. En az bir kere izlenmeli.
8
over 1 year ago
starch profile photo
starch
Çok etkiledi beni. İzlenmeli...
5
over 1 year ago
senemm profile photo
senemm
sen ne
tatlı ne buruk bir filmsin....
7
over 1 year ago
sisyphos77 profile photo
sisyphos77
Samimi bir film, 3 değişik güzel insan, keyifli ayrıntılar
6
almost 2 years ago
Ubermensch profile photo
Ubermensch
birşeyler az kalmış nedense bana o hissi verdi. birazdaha gizemli, haraketli yapabilirlerdi. filmi izlerken eksiklik hissetmedim değil. ama ona ragmen verdiği anlamlı mesaj , bilgiler ve oyunculuk 10/7 vermeme yeter.
1
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
biraz dagitti, ama guzeldi...yazik oldu, guzel bir uclu olacak gibilerdi...
3
over 2 years ago
Bendence profile photo
Bendence
istersek arkadaş oluruz, istersek başka bi şey, ölmeden görüşelim.
7
over 2 years ago

Who liked Le hérisson

Who wishlisted Le hérisson

Shelves that Include Le hérisson

Interesting content shared about Le hérisson

^ Back to Top