Le mari de la coiffeuse (The Hairdresser's Husband) (1990) poster

Le mari de la coiffeuse (1990)
(The Hairdresser's Husband)

Director
Country
France
Runtime
82 minutes
Turuncuklaket Çocukluktan ergenliğe geçiş zamanlarında Antoin yeni yeni cinselliği keşfederken saçlarını kesen güzel kuaföre karşı bir tutkuya kapılır. Antoin'in en büyük hayali bir kuaförle evlenmek olur. Büyüdüğünde bu hayale tıpatıp uyan bir kadınla evlenir (Mathilde)ve tüm vaktini onun dükkanında oturup, onun her hareketini izlemekle geçirmeye başlar. Patrice Leconte'un gözünden berber ve kocasının tutku dolu aşk hikayesi beyazperde de seyiriciyle buluşur.

Turuncuklaket profile photo
Turuncuklaket
Filmi izlemekte tereddüt eden arkadaşlarım, benim sayfamda en sevdiklerim rafıma bakarak ordaki filmlerin çoğunluğunu sevdiğinizi farkederseniz bunu da seversiniz. Keyifli seyirler. Benim unutulmazlarım arasına çoktan girdi.
0
8 months ago
otekiben profile photo
otekiben
"tutku" ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. gerçekten ilginç bir film. dinginlikle hüzün arasında sürüklüyor izleyeni; bu da beğenmemin en büyük nedeni. finali insanların klasik korkularından birini abartılı bir şekilde ele almış ve çözmüş. bir nevi "zirvede bırakmak" olmuş.
3
2 years ago
blindcrow profile photo
blindcrow
ben soundtrack ini internette bulmuştum, hala sağlam link vardır mutlaka, bulamazsan upload edebilirim..
0
2 years ago
neway profile photo
neway
Mutluluk için çok fazla şeye ihtiyaç yoktur tezinin kanıtlandığı film. Bir çocucuğun cinselliği keşfi ile başlayıp hayat idealini bu keşif üzerinden kurmasını anlatan filmde müzikler diyorum üzerine diyecek kelime bulamıyorum. Keşke müzikleri bilen biri çıksa buralardan diye de bir umut düşünüyorum :)
1
2 years ago

Who liked Le mari de la coiffeuse

Who wishlisted Le mari de la coiffeuse

Shelves that Include Le mari de la coiffeuse

Interesting content shared about Le mari de la coiffeuse

^ Back to Top