Le tout nouveau testament (The Brand New Testament) (2015) poster

Le tout nouveau testament (2015)
(The Brand New Testament)

Director
Country
Belgium
Runtime
113 minutes
MevaKurt Tanrı yaşıyor, hem de Brüksel’de bir apartmanda. ama pek huysuz bir adam; karısıyla kızına pek kötü davranıyor. masum kızı hakkında pek az şey biliyoruz aslında: kendisi 10 yaşında, adı da ea. bir gün, tahammülü tükenince, ea babasının en büyük sırrını, yani dünyadaki herkesin öleceği tarihi sms’ler yollayarak ifşa eder. ardından da evden kaçıp altı yeni havari bulmaya karar verir.

Lenore profile photo
Lenore
iş kadınlara bırakıldığında dünya daha yaşanılası :))
0
2 months ago
Selocan profile photo
Selocan
Çok enteresandı açıkçası. Filmin farklı yorumlara müsait bir konusu var. Kendi bakış açısına yakın olanlar beğenecek ama din konusunda hassas olan kişilerin pek objektif bakabileceğini sanmıyorum. Eleştirdiğim kısımları oldu ama işlenişi, bakış açısı ve konusu gerçekten ilginç ve farklıydı.
0
3 months ago
noella profile photo
noella
Son yillarda izledigim filmler icinde en iyi senaryolardan birine sahipti diyebilirim. Beklentiyi tavana cikarmadan keyifle izleyiniz :)
1
3 months ago
hilfulfudul profile photo
hilfulfudul
Jaco Van Dormael'i yeni keşfettim. İzlediğim diğer yönetmenliğini yaptığı filmler gibi bu da çok orjinaldi. Belki de senaryosu bana en hitap eden filmi bu olduğu için filmlerinden en iyisi bu olduğunu düşüyorum. ''Willy ve ben günlere Pazartesi,Salı,Çarşamba, yerine Ocak Şubat Mart demeye karar verdik. Haftanın sonuna kadar beraber 7 ay yaşadık'' repliği çok hoşuma gitti. Kısacası düşünmeden izleyin.
1
5 months ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Müzikler ve sahnelerdeki duygu yoğunlukları çok iyi. Dindar veya açık görüşlü olmayan insanlara ters bir film. Amelie tarzı filmleri sevenler her ne kadar konusu benzemese de bu filmi de beğenir. Tanrı üzerine çeşitli sorgulamalar var, basite indirgeyerek yapmışlar hafif mizah da katarak. en absürt olay tanrının fransızca konuşmasıydı yani, bize arapçadan başka dil anlamazmış gibi öğrettiler ya hep.
2
5 months ago
elganja. profile photo
elganja.
izlediğim en tuhaf filmlerden birtanesi. özellikle müzikleri, çekim açıları ve anlatımıyla masalsı bi yapısı var. konusu itibarıyla farklı ve mizah yüklü.
2
7 months ago
Bhrpst profile photo
Bhrpst
aslında zaman zaman sorguladığımız şeylerin şöyle bir üzerinden geçen film. öleceğimiz zamanı bilsek ne yaparız,tanrı elimize düşse ne yaparız. yeni sorular da dahil oldu bu filmle,tanrı değişse ne olur,e her tanrının hayal dünyası farklı tabi :) beni en çok etkileyen sahne jean claude ve kuş muhabbeti sahnesiydi kesinlikle,çünkü neden! isyan moduna geçmeden tanrının kendine şükretmesine hayran kaldım diyip bitiriyorum. izleyin izleyin,iyi seyirler. düşünün azcık.
3
8 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İlginç bir film olmuş. Biraz absürt biraz kara mizah denilebilir. Yarattığı tanrı figürü ve ailesi enteresan olmuş :D hoş denebilecek bir film ama beklentimi çok karşılamadı.
4
10 months ago
cimcini profile photo
cimcini
Spoiler içerebilir: Filmin hem iyi hem kotu yonleri var. İlk olarak kotu yanlarindan bahsedersem ; yonetmen acemiliginden olsa gerek, onu da ekleyeyim, bunu da ekleyeyim derken her seyden biraz koymus, konuyu da Tanri yapayim, ilgi ceker diyerek yola cikmis. Ha bir de Amelie tarzi iyi gider demis onu da es gecmemis.Ama filmin sevdigim kareleri de tabii ki vardi. Elin dansi, suikastcinin ustlendigi rol, Tanriyla bu kadar rahat dalga gecmesi ve absurt komedinin iyi bir ornegi olabilecek Catherine Deneuve ve goril aski beni etkiledi.Herhalde Turk bir yonetmen linc edilirdi boyle bir film cekse, saygi duydum adamlara.
4
10 months ago
Dileks profile photo
Dileks
Yorumların çoğu ne kadar da alıngan.. Güzel film işte izleyin...
1
10 months ago
burcst profile photo
burcst
Absürd olacaksa böyle olmalı! Eğlenceli, aynı zamanda hüzünlü, çokça düşündüren masalsı bir film olmuş.Ayrıca birbirinden güzel fransızca şarkılarla bezenmiş.Objektif bir bakış açısıyla izlenirse daha çok keyif verecektir.Her insanın bir müziği var.Belki her insan kendi müziğini duyabildiğinde, yaşam amacını da bulmuş olacak ve kendini daha çok sevmeye başlayacak.Belki de mucize böyle bir şey.Yaşadığımız zor dünyada, dişil enerjiden gelecek güzelliklere ve barışa değiniyor olmasıyla da benden iyi not aldı.Değişik tarzıyla, orjinal ve başarılı bir film.1527. yasa gerçekten değişmeli ve herkes aşık olduğu kişiyle yaşlanabilmeli :)
8
10 months ago
mels profile photo
mels
Konusunu okuyunca komedi filmi olacağını düşünmüştüm. Ancak pek eğlenmediğim hatta zaman zaman beni rahatsız eden olguların bulunduğu bir film olmuş. Bu konu daha eğlenceli bir şekilde sunulabilirdi kanaatimce. Ve o zaman belki de işledikleri konu bu kadar göze batmazdı.
2
10 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Hafif bir Amelie havası veren, sevimli karakterlere sahip, mitolojik diyebileceğim absürd bir film. Gayet eğlenceli.
6
10 months ago
Omerbahadir profile photo
Omerbahadir
Sorgulatan bir film izlenimi vermeye çalışılmış olsada altında tamamen Tanrı kavramını ve bazı değerleri karalamaya çalışan fikirler yatıyor.komedi ile harmanlayarakda filmi masumlaştırmaya çalışmışlar.filmin saygı sınırlarını aştığını düşünüyorum.
3
10 months ago
BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
Gerçekten aklımdaki Tanrı bu adam gibi bir şey olduğundan belki keyifle izledim. Din ile ilgili olan bütün hikayeleri masal gibi anlatması çok güzel. Ölüm zamanlarını herkes öğrendikten sonra insanlardaki değişim gerçekten benim zaman zaman düşündüğüm şeylerden biriydi. Ne zaman öleceğimizi bilmeden öylesine en güzel zamanlarımızı ne yaparak harcıyoruz ? Ve bilince ne olabiliyor onu öğrenmek için filmi izleyin derim.
2
10 months ago
otekiben profile photo
otekiben
mevzuyu tam da benim bakış açımdan gören, uçuk bir fikirden çıkan güzel bir film. çok eğlenceli sürrealist absürd bir masal olmasının yanında müthiş doğru saptamalarıyla ve dokundurmalarıyla da başarılı.
7
10 months ago
mence profile photo
mence
nedir bu batı toplumunun Özbekistan vs.ile alıp veremediği
0
10 months ago

Who liked Le tout nouveau testament

Who wishlisted Le tout nouveau testament

Shelves that Include Le tout nouveau testament

Interesting content shared about Le tout nouveau testament

^ Back to Top