Legend (2015) poster

Legend (2015)

Director
Country
UK
Runtime
132 minutes
gangrel İkiz gangsterler Ronald ve Reginald Kray, 1950-1960 yılları arasında Londra'yı terörize etmektedirler. Tom Hardy'yi iki karakterde izleyeceğimiz filmin yönetmeni, Akademi Ödüllü Brian Helgeland. Filmi L.A. Confidential ve Mystic River'ın senaristi kaleme aldı. Gerçek bir hikaye olduğundan film, biyografi özelliği de taşıyor.

lews profile photo
lews
Gerçek bir mafya hikayesinden uyarlama. Mafya filmi sevenlerin hosuna gidecek bir yapım ama bu sefer italyan değil ingiliz mafyası.Filmin kurgusu fena deildi daha da iyi olabilirdi bazen o kadar hızlı gitti ki hikaye anlaşılmaz hale geldi .Filmin ününü yükselten en büyük etken tabikide Tom Hardy , muhteşem oyunculuguyla ikif arklı karakteri gerçekten iki farklı insan oynadı gibi hissediyorsunuz ,ayrıca her rolunde farklı bir aksanla karsımıza cıkıyor ve hepsine de tam oturuyor bi oscarı eksik onu da yakında alır . Tom Hardy sevenler kacırmasın izlesin.
1
6 months ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
Tamam hardy nin oyunculğu güzelde film çok dar alana sıkışmış ne hikayeleri tam ne hayatları tam ne mekanlar tam ..malesef
0
7 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Müzikler kostümler her şey harikaydı. Tom Hardy nin performansı muazzamdı. Kesinlikle orjinal dilde izleyin. Filmin tek kusuru benim için Emily Browning oldu başka bir oyuncu seçimi olabilirdi onun dışında muhteşemdi izleyin.
0
7 months ago
Agent47 profile photo
Agent47
Herkesin dediği gibi Tom Hardy çok çok iyi oynamış iki karakteri de. Gangster olan Kardy kardeşlerin hikayesini anlatıyor. Ama düz bir mafya/gangster filminden ziyade mizahi yönler biraz ağırlıkta. Adamların çünkü çok absürd bir hayatları olmuş, özellikle Ron çok çok acayip bir adam. Filmin müzikleri de ayrıca güzeldi. Hikaye biraz atlanarak ilerlemiş gibi geldi bana. Suç dünyasındaki o yükselişlerini iyi verememişler.
2
7 months ago
zeftodeath profile photo
zeftodeath
tom hardy konuşmuş yine ama film güzel değildi. beklenenin aksi bi konu işlenmiş. hayal kırıklığına uğrarsanız şey etmeyin.
0
9 months ago
Omerbahadir profile photo
Omerbahadir
Beklediğimin aksine film gangster hikayesinden daha çok birbirinden tamamen farklı karakterlere sahip ikiz kardeşlerin hikayesini anlatıyor.Bu tarzı sevmeyenler bile sıkılmadan izleyebilir.Tom Hardy' nin iki karakter içinde performansı harikaydı gerçekten söylenecek tek şey Hardy başarı merdivenlerini birer birer tırmanıyor.
2
9 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Tom Hardy diyorum başka da bir şey demiyorum. Süper oynamış iki karakteri de. Hikaye gerçek anlatımı güzel. Filmin müzikleri ayrı muhteşemdi. Gangster filmlerini zaten severim işin içine Tom Hardy de cuk diye oturmuş. İzlemenizi tavsiye ederim, şiddetle.
1
10 months ago
Haticeozkrn profile photo
Haticeozkrn
tom hardy'nin inanılmaz performansına söyleyecek bir şey yok.hiç sıkılmadan izledim kesinlikle tavsiye ederim. filmde aranan her şey var aşk, aksiyon, zaman zaman komedi, dram..film içindeki müziklerde ayrı bir hayranlık uyandırdı bende..izlemeden geçmeyin derim
2
10 months ago

Who liked Legend

Who wishlisted Legend

Shelves that Include Legend

Interesting content shared about Legend

^ Back to Top