Les amours imaginaires (Heartbeats) (2010) poster

Les amours imaginaires (2010)
(Heartbeats)

Director
Country
Canada
Runtime
101 minutes
SuAgaoglu İki iyi arkadaş olan Marie (Monia Chokri) ve Francis (Xavier Dolan) bir akşam yemeğinde şehre yeni taşınan ve gizemli bir çekiciliği olan Nicolas (Niels Schneider) ile tanışırlar. Birbirini izleyen buluşmalar sonrası her ikisi de Nicolas'ın cazibesine kapılan ikilinin arasında, bu 'güzel' adamla beraber olmak için bir rekabet başlar. Erkek partnerleriyle mesafeli ilişkiler kuran bir eşcinsel olan Francis ve sevilme arzusundaki Marie, hayatlarındaki bu yeni adamın ilgisini çekmeye çalışırken, iki arkadaşı birbirine düşürmekten tatlı bir zevk alan arzu nesnesi Nicolas da kendi çıkarına göre tercihini yapar...

Bhrpst profile photo
Bhrpst
Film iyi güzel de bang bang 3 filmin soundtrackı oldu heralde bununla beraber. Bu da benim bildiğim yani. Kadın evrensel soundtrack yapmış zamanında helal olsun. Çok amaçlı soundtrack :D
1
2 months ago
Boddah profile photo
Boddah
Dolan ın eşcinsel kimliğinin ona artı bir avantaj sağladığı kanaatindeyim.İlişkilere hem ec taraftan hem de hetero taraftan bakabilme gibi bi yeteneği var bu genç adamın.Tabi bunların yanında oldukça başarılı yönetmen kimliğini,renkli ve coşkulu anlatımını ve sanatsal bakışını da eklediğimiz de genellikle seyir zevki yüksek,başarılı işler ortaya koyması şaşılacak bir şey olmasa gerek.Sonuçta kendisi henüz kariyerinin başında olmasına rağmen ortaya nasıl işler çıkarılacağı konusunda fazlasıyla yetenekli.Ama ama bu film benim için bir "Annemi Öldürdüm" değil.
2
9 months ago
neway profile photo
neway
Müzikleri çok sevdim. Ama duyguların göze sokulmaksızın gösterilmesini, yatak sahnelerindeki ışık renginin değişimini daha bir başka sevdim. Hayat döngüsü, bir çemberden kurtulup diğerine atılıyoruz. Güzel bir anlatımdı.
1
1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
klişe gibi gözükse de evrensel ve ebedi bir olay bence, aşk kıvranışları.
durup durup yapılan zoom in/out ve slow motion olayının biraz boku çıkmış ve filmin etkileyiciliğini azaltmış, kalitesini düşürmüş bence.
nico karakterine ekstra gıcık oldum doğal olarak. tanrı benzetmesi filan da komik geldi ayrıca. ama oyuncu performanslarına bayıldım. özellikle kızın mimikleri, gerçekleşmeyen beklendileri ve hayal kırıklıklarını çok iyi yansıtmış. sigara tiradına taptım. şu bir yıl sonra olayı olmasaymış son plana da taparmışım. o 1 yıl olayı filmin etkisini azaltan gereksiz komik bir bölüm olmuş.
bir de, izlediğim ilk dolan filmi, adamı da pek tanımam ama hafiften bir uyuşturucu etkisi hissettim filmde.
1
over 1 year ago
.SimS. profile photo
.SimS.
filmde tek beğendiğim şey müzikler ve Xavier Dolan'ın oyunculuğuydu...
0
over 1 year ago
cimcini profile photo
cimcini
Filmin atmosferi bayağı iyi. Müziklerin kullanılışını da sevdim. Yavaş çekimlerle, renkler, filtreler de gayet başarılı. Yavaş çekim zaten en etkisiz sahneyi bile benim gözümde etkili hale getiriyor, keza çoğu kişi içinde öyle oluyordur; biraz kolaya kaçma diyebiliriz. Filmle iligili eleştirilerime gelirsem; Xavier Dolan'ın belki genç bir yönetmen olmasından kaynaklı, birçok sanatsal filmden ve yönetmenden etkilendiğini düşünüyorum. Bu yüzden de biraz kafası karışmış. Niels Schneider'in, filmdeki adıyla Nico'nun oyunculuğunu beğenmedim. Duyguların anlatılış biçimini beğendim. İlerleyen yıllarda Xavier Dolan'ın sevdiğim yönetmenler grubuna girmesini umuyorum.
1
2 years ago

Who liked Les amours imaginaires

Who wishlisted Les amours imaginaires

Shelves that Include Les amours imaginaires

Interesting content shared about Les amours imaginaires

^ Back to Top