Les Misérables (2012) poster

Les Misérables (2012)

Director
Country
USA
Runtime
158 minutes
cinemarty 19. yüzyıl Fransasında geçen film, yıkılan hayaller, kalp kırıklıkları, tutkular ve fedakarlıklar üzerine kurulu. Jean Valjean olarak bilinen 24601 nolu mahkum, hapishaneden salınır. Kendisine yeni bir hayat kurmak ister ama müfettiş Javert'in gölgesi onu daima takip etmektedir. Jean Valjean Fantine'in kızı Cosette ile ilgilenmeyi kabul ettikten sonra ikisinin hayatı da tamamen değişecektir. Fransız Devrimi'nin arifesinde geçen hikaye ihtilalin her iki tarafının da yüzünü gözler önüne serer. Ünlü yazar Victor Hugo'nun aynı isimli ünlü edebiyat klasiğinden uyarlanan Les Miserables (Sefiller), Jean Valjean'ın ölümsüz hikayesini beyazperdeye taşıyor.

UNALILK profile photo
UNALILK
Kitabına yakışır bir müzikal olmuş. Kesinlikle bir başyapıt...
6
6 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Tek kelimeyle muhteşem.. Oyuncuları tek tek tebrik edip öpesim geldi :)
1
6 months ago
yahsiii07 profile photo
yahsiii07
Sefiller… Başucu eseri olması gereken ve hayata yön verebilen bir kitap.. Okuduğum kitapların film uyarlamasına genel olarak karşıyım, hep filmde eksikler gözüme çarpar, kitapta olmayan bir durumu var gibi gösterirler. Ya da 1500 sayfalık verdiği hazzı iki saatte ne kadar alabilirsiniz ki?? Bir de müzikal şeklinde çekilen filmler pek çekemiyor beni filme düşüncesinden dolayı epey erteledim. Ta ki filmin başında ki sahneye internette denk gelene kadar. Muazzam bir girişti film için. Filmi izlemeye başlamamla müzikale ilişkin bütün ön yargılarımı unuttum. Dram-müzikal bu kadar güzel işlenebilirdi. Kadere olan inanç ve inançsızlık, aşk-nefret, inkar-kabullenme, zengin kibiri-fakir gururu, intikam-affetme gibi birbirine zıt kavramlar ustalıkla işlenmiş. Genellikle filmde iyiler veya kötüler olur ve kendini bir tarafa yakın hissedersin ama bu filmde tüm karakterler insana sıcak geliyor, onlarla sevinip onlarla üzülüyorsun hatta onlarla birlikte ağlıyorsun. (tabi ki ağlamadım saçmalama, gözüme devrim kaçtı :))
Sevdikleri için acı çeken sizler, daha çok seviniz. Aşktan ölmek, aşktan yaşamaktır. (kitaptan)
Ölmek bir şey değil; korkunç olan hayattayken yaşamamaktır. (kitaptan)
3
9 months ago
seraysinaparlak profile photo
seraysinaparlak
2008 yılında Victor Hugo-Sefiller romanını okuduğumdan beri bunu izlemeyi beklemişim sanırım. Yıllardır beni etkileyen hikayesi ustalıkla işlenmiş üstüne Russell Crowe ve Hugh Jackman gibi enfes oyuncular olunca tadından yenmez bir hal almış.
1
11 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Hikayeye söylenecek birşey yok zaten, yazılmış en özel 3-5 eserden birisi. Film ise açıkcası müzikal bir iki hoş bulduğum olmuştu fakat yine de önyargılıydım ve erteledim. ama bu film müzikale olan ön yargımı da yıktı geçti. Bildiğim bir hikaye olsa da çok büyük merak ve heyecanla izledim. Güzel müziklerin iyi oyunculukların ve oyuncuların ardı arkası kesilmiyor. İnanılmaz bir film olmuş. Filmin sonunda da Vive La France diye bağırıp bayrak açasım geldi :D 9/10
9
12 months ago
damla. profile photo
damla.
Müzikal sevmeyenler için dahi oldukça etkileyici olabilecek kalitede bir film..Victor Hugo'nun unutulmaz eseri Sefiller'in sinemaya naif bir şekilde yansıması.
3
over 1 year ago
zualyilmaz profile photo
zualyilmaz
8 kere izledim.Şarkılar telefonumda kayıtlı.Bence Hugh Jackman'ın başyapıtı wolverine değil budur
1
over 1 year ago
psykhe profile photo
psykhe
şiirsel ve çok güzeldi
4
over 1 year ago
eness profile photo
eness
amerikan kahramanlıklarından sıkıldıysanız birazda avrupa hikayesi izleyin film sıradışı birşekilde onuyor haberiniz olsun ;)
2
almost 2 years ago
Lioness profile photo
Lioness
Mükemmeldi.. Filmi 2 kere izlemek zorunda kaldım ağlamaktan kaçırdığım yerler yüzünden. :'(
5
2 years ago
eskon profile photo
eskon
tiyatro ve opera gibi sanat dallarına ilgisi olmayanların çok sıkılacağı bir filmdir. baştan izlemesinler. fakat bu sanat dallarıyla ilgilenenler kaçırmamalı.
0
2 years ago
SoulArt profile photo
SoulArt
ilk defa bir muzikal beğendim oyuncular çok iyi. izlenmeli.
8
2 years ago
RussellCroweHayrani profile photo
RussellCroweHayrani
Hugh Jackman ve Russell Crowe birde Anna Hataway vardı efsane bir kadro efsane bir öykü Dosto'nun kaleminden Jean Valjean'ına da keyifle Javerti'de keyifle izledim
1
over 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
''Zaman ne kadarda çabuk geçip gidiyor ve her dakikası daha da soğuk?''
1
over 2 years ago

Who liked Les Misérables

Who wishlisted Les Misérables

Shelves that Include Les Misérables

Interesting content shared about Les Misérables

^ Back to Top