Leviafan (Leviathan) (2014) poster

Leviafan (2014)
(Leviathan)

Tags
Drama
Country
Russia
Runtime
140 minutes
Blacklion Filmin hikayesi günümüzün toplumsal dramını yansıtarak birden fazla karaktere odaklanıyor. Kademe kademe inşa edilen "yeni bir kent"te yaşamaya çalışan insanların mücadelesini ve güvensizliklerine derinlemesine dalarak, insaoğlunun yeryüzündeki köklerine iniyor.

Philosophy profile photo
Philosophy
İzlerken ağır ilerleyen bir film ve yer yer insan sıkılabiliyor. Kısaca; güç ve yasalarının birilerine göre etkisi. Rahatlıkla Türkiye'de de uyarlanabilinir.
1
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
SOVYETLERİN PRAVDASINDAN OLİGARKLARIN PRAVDASINA..... En güzel votka sahneleri bu filmde !!! Rusya'da sosyetlerin ardından ortaya çıkan ortodoks oligarkları ve onların üzerinden bir diyalektik hikaye sunuyor bizlere... Leviathan. Kolya ve Lilya Oligark yerel yöneticilerin güçlerini kötüye kullandığı küçük bir balıkçı kasabasında yaşamaktadır. Lilya kaçışı, Kolya ise köklerinin peşini hiç bırakmazlar. Güçlülerin çıkarlarıyla çatışmaya çalışan bu küçük aile ( Roma isimli evlat var bir de ) kendilerinden büyük gölgelerin altında kalacaklardır... Ki yaşadıkları şehirde doğru düzgün ağaç bile yetişmemektedir. Efsane Mahkeme sahnelerinde yüzünüze okuyor güzel Yönetmen Zvyagntsev adeta. Ve siz hukukun önünde sürekli kaybediyorsunuz. Yönetmenin içinde yaşadığı Rusya'dan memnuniyetsiz olduğunu sıklıkla vurgular, Rusya Artık sosyalist Gerçeklerin değil, oligarkların ( putinin dediğini hatırlatırım " ne yaptımsa Rusya İçin Yaptım " ) , Hristiyan ortodoks Zenginlerin, Altınla parıldayan Kliselerin Gerçeğidir ( rusça Pravdasıdır ). Yerel polikacılar, yerel derebeyler ve güçsüzler arasında başka bir derdi var yönetmenin... ılımlaştığına, yumuşadığına inanılan kapitalist güç dağılımının sadece bir yalan olduğunu anlatmakta... Yerelden evrensele, Putinden bizim kendi derebeylerimize........... ....... ....... gönderme yapmakta. Grinin en güzel 50 tonu bu filmde . Lilya ile beraber denize vurmak canımı acıttı bu arada ... Benim yalnız ve güzel ülkem ayağıyla uyduruk post modern hikayeler çeken yönetmenler geldi aklıma ona da üzüidüm, onlar ve BENİM güzel ülkem için.... Oldukça güzel bir film, kesinlikle izlenmeli....
3
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Eh ile iyi arasında diyebilirim filme tam iyi diyemiyorum :) zaman zaman sıkıldığım oldu ama ağır da olsa güzel işliyor konu diyebilirim. Çok fazla beğendiğim bir tarz değildir fakat sanırım Nuri Bilge Ceylan severler benden çok daha fazla sevicektir. Biraz onun tarzına benzettim.
1
almost 2 years ago
Rozbud profile photo
Rozbud
"Deniz canavarını (Devlet) oltayla ile avlayamazsın."
2
almost 2 years ago

Who liked Leviafan

Who wishlisted Leviafan

Shelves that Include Leviafan

Interesting content shared about Leviafan

^ Back to Top