Limonata (2015) poster

Limonata (2015)

Director
Country
Turkey
gangrel Makedonya'da yaşayan Suat eski bir tır şoförüdür ve ölümcül bir hastalık nedeniyle yatağa düşer. Oğlu Sakip'i yanına çağırır ve ölmeden önceki tek arzusunu açıklar. Suat seneler önce İstanbul'da imam nikahı kıyarak bir kadınla evlenmiştir ve bu evlilikten bir çocuğu olmuştur. Ancak Suat bebekken terk ettiği bu çocuğu hiç görememiştir. Ölmeden önce tek dileği Selim adındaki ikinci çocuğunu bulup ondan helallik istemektir. Buna göre oğlu Sakip'ten İstanbul'a gidip kardeşini bulmasını ister. Sakip babasının emektar arabasına atlayıp elinde yalnızca kardeşinin adı ve eski bir adresle İstanbul yollarına düşer.

Insomniac profile photo
Insomniac
Şimdiii, Makedonya göçmeni oluşumu ve çocukluğumun paşada geçmiş olmasını es geçerek direk söyleyebilirim ki, küfrü bol olmasına rağmen çokça güldürdü beni. Karakterlerin ikisi de o kadar sıcak ki.. Ara ara dram sahneleriyle de güzel hoş bir film olmuş.
6
5 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Biraz yol bîraz komedi biraz da dram filmi ve üçünde de başarılı oyuncular da bi o kadar iyi. Hatta bi çok yerde doğaçlama oynadıklarını hissettiriyorlar. Çok üst seviye değil ama güzel seyirlik bir film 7/10
5
5 months ago
maskott99 profile photo
maskott99
Ertan Saban ve Serkan Keskin'den çok iyi performanslar!
0
5 months ago
thefun profile photo
thefun
ben hiç bir filmde bu kadar gülmemiştim gerçekten efsane kesin izleyin
0
6 months ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
yol hikayesi, dram, komedi, hepsi bi arada harika harika
0
7 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Güzel bir film olmuş. İzlenmesi gerekenlerden bir tanesi.
0
1 year ago
Agent47 profile photo
Agent47
Çok güzel bir film olmuş. Leyla ile Mecnun, Mutlu Ol Yeter, Beş Kardeş gibi yapımlardan uzak bir film öncelikle bunu belirteyim. Erdal Bakkal, İsmail Abi filan beklemeyin ona göre. Daha ağır bir havası var. Ama güzel bir mizahı var, dramı da oldukça tadında. Her şeyi ayarında güzel olmuş. Müzikleri çok beğendim ben. Biraz küfürlü bir film rahatsız olacak varsa da uyarayım önceden. İzleyeceklere keyifli seyirler.
3
1 year ago
Brook profile photo
Brook
Bence çok hoş bir filmdi. Kadroya diyecek bir şey yok zaten. Daha önce de dediğim gibi işin içinde Leyla ile Mecnun'dan ufak bir esinti olması yeter gözüm kapalı giderim :) Bu arada arabanın Plakası BT'ydi. İlgimi çekti işte :D
0
1 year ago
samsa profile photo
samsa
Serkan Keskin yine o güzel, samimi oyunculuğunu sergilemiş. Ertan Saban özellikle söz konusu balkanlar olunca kendisi de yaşıyor oynadığını bize de yaşatıyor zaten hep yaptığı gibi. Senaryoda da Ertan Saban'ın etkisi büyüktür muhakkak. Zira balkanların gerçeklerini es geçmemişler. Teknik anlamda filmde sıkıntılar olsa da oyunculuk ve konu olarak gayet güzel bir film Limonata
0
1 year ago
Numenor profile photo
Numenor
Mükemmeldi, budur işte olmuş.. Son zamanların en güzelleri arasına girdi. Bana bunlarla gelin..
4
1 year ago
BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
Serkan keskine bayıldığım için izledim iyi ki de izlemişim. Makedon tanıdığı olan varsa daha da yakın bulacaktır çok güzel canlandırmışlar gerçekten. Eğlenceli bir yol hikayesi işte izleyin :)
2
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Güzeldi, eğlenceli ama bence burada en büyük alkışı Ertan Saban hak ediyor. Çok samimi geliyor bana ya :D
5
over 1 year ago
bencelatte profile photo
bencelatte
güzel bir film bekliyordum beni yanıltmadı kimi zaman hüzünlendirdi kimi zaman gülümsetti sıkmadan izlettirdi kendini ve bu film ile Ertan Saban'ın oyunculuğuna bir kez daha hayran kaldım.
2
over 1 year ago
setmandalinasi profile photo
setmandalinasi
Limonata tadinda, abartili diyaloglardan uzak, insana belgesel izliyormus hissi uyandiran gerceklik ve sadelikte, serin mi serin ferah mi ferah ic acan samimi bir film.. pek begendim.
1
over 1 year ago
Elifimou profile photo
Elifimou
Ruhu olan, duyguları olan, mükemmel oyunculukları olan harika bir film. Umarım devamı olur da böyle içten ve samimi filmler izleriz.
2
over 1 year ago
bukowski profile photo
bukowski
izleyin... ve sevin...
1
over 1 year ago
dadassedat profile photo
dadassedat
denizliye gelmeyeceğini öğrendiğim film arkadaş 3 sinema salonu var hiçbiri getirmiyormuş ya la
0
over 1 year ago

Who liked Limonata

Who wishlisted Limonata

Shelves that Include Limonata

Interesting content shared about Limonata

^ Back to Top