Little Miss Sunshine (2006) poster

Little Miss Sunshine (2006)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
101 minutes
Philosophy Hoover ailesi, uzaktan bakılırsa oldukça sıradan ve modern bir Amerikan ailesidir. Ancak birbirlerine taban tabana zıt üyeleriyle ve çatışmalarıyla aslında hiç de öyle değildir. Küçük, akıllı ancak şişman kızları Olive'in tüm hayali ülkenin öteki yakasında düzenlenecek bir güzellik yarışmasına katılmaktır. Eski bir minibüse atlayarak yola çıkan aile, bu yolda bir aile olmanın ne demek olduğunu yeniden keşfedecektir. Amerikan Bağımsızlarının son dönemdeki yüz aklarından biri olan Küçük Gün Işığım, özellikle Steve Carell'in enfes oyunculuğuyla ve tatlı mizahıyla şenleniyor. Alıntı:Beyazperde.com

Gonca.su profile photo
Gonca.su
Little Miss Sunshine Olive nin hayalini gerceklestirebilmek icin birbirinden farkli aile bireyleriyle yola cikmalarini anlatan filmde yolda baslarina gelen kimi zaman üzücü kimi zaman komik olaylarin yasandigi guzel bir yol hikayesidir.
4
13 days ago
Berkantk profile photo
Berkantk
Sevimli, neşeli, umut dolu bir film.Verdiği mesajlar gayet güzel. Hepsinden öte aslında yaptığı eleştiriler paha biçilmez.

Velhasılı kelam izlenesi, çok güzel bir film. Bu kadar seveceğimi düşünmezdim bu filmi.
0
8 months ago
davisllewyn profile photo
davisllewyn
sevdiğim film türünleri içinde ne zaman kendimi karamsar ve gelecege karşı endişeli ve bu yüzyılın stresi içine girsem bu tarz filmler çarem olmuştur. hangi koşulsa olursak olalım her zaman bir yolu vardır ve devam etmeminin bu evrede ailenin her daim yanımızda olması gerektiğini hem komik hemde hüzünlendirerek anlatan bir filmdi.
8
11 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
genel olarak bakıldığında güzel filmdi eğlenceliydi ama detaylara bakıldığında aile tam bir parçalanmış aile ne ararsan her sorun var dedenin tavırları o yarışmadaki çocukların hali kızın dansı neydi öyle bu ksımlarda eleştirel yaklaşmak gereği hissettim.yine de her olumsuzluğa rağmen birbirlerine destek olmaya çalışmaları çok güzeld:)
4
12 months ago
atillalkan profile photo
atillalkan
film çok hoş ama o küçük kızları görünce çok gerildim makyajlar falan.aileler neler yapıyo yahu demekten alamadım kendımı
1
1 year ago
hezarfen profile photo
hezarfen
ben hem bu kadar güldüren hem bu kadar hüzünlendiren hem de bu kadar güzel eleştiren başka bir yol hikayesi izlemedim harikaydı...
6
1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
ailece izlene bilecek mükkemmel bir film eskiden izlemiştim hafıza tazelemek için yeniden seyrettim iyiki de seyretmişim.bana hayatta sadece iki türlü insan olmadığını yaşamlarının bir kısmında kaybedenlerin başka bir kısmında kazanan olabileceğini gösterdi.
2
over 1 year ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Harika bir film! Her zaman mutlu son ideallere ulaşılarak sonlanan bir gerçeklik y ada doğruluk değildir. :)
2
over 1 year ago
IlayDE profile photo
IlayDE
Little Miss Sunshine çok sevdiğim filmler arasındadır. Top 10 listemde yer alacak kadar. DeVotchKa'nın filmin OST albümünde yer alan parçaları da keyifle dinlenebilir. İzlemeli ve dinlemelisiniz. ;)
7
over 1 year ago
potakal profile photo
potakal
şimşirin bir film kocaman güldüğüm sahneleri vardı ve bunu yolda izledim ^^
2
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
bir işe yaramaz. övüldüğü kadar iyi bir film değil. bağımsız sinemadan genelde böyle kötü örnekler çıkmaz ama bu nasıl girmiş araya bilmiyorum
0
2 years ago
justdoit profile photo
justdoit
Albert Camus'un "Yolculuk bizi kendimize geri getirir" diye bi sözü vardır hah işte o söz bu filme cuk oturmuş. Sıcacık iç ısıtan bi aile düşünün sonra o ailenin küçük bir kızın hayalini gerçekleştirmek adına keyifli bir yolculuğa çıkmasına şahit olun^^ Müzikleri olsun oyunculukları olsun verdiği anlamlı mesajlar olsun dudakta büyük tebessüm bıraktı ^^ Gay dayı ve her şeyden nefret eden genç arasında geçen diyalog en en çok onu sevdim bu filmde ^^ Neyse arkadaşlar izlenilesi yol filmlerinden tavsiye edilir :')
10
2 years ago
kabasakal profile photo
kabasakal
Steve carell'ın dahil olduğu her film gibi eğlenceli ve güzel bir film.
1
2 years ago
muratobayco profile photo
muratobayco
ender bulunacak komedi filmlerinden
0
2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
çok keyifli bir film,özellikle final sahnesi bomba :)
0
over 2 years ago
clower profile photo
clower
Gerçekten harika bir yol hikayesi.
3
over 2 years ago

Who liked Little Miss Sunshine

Who wishlisted Little Miss Sunshine

Shelves that Include Little Miss Sunshine

Interesting content shared about Little Miss Sunshine

^ Back to Top