Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998) poster

Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)

Director
Country
UK
Runtime
107 minutes
Blacklion Kardeş gibi büyümüş olan 4 kumarbaz arkadaş Eddie, Tom, Soap (çeviride Sabun ama her kes ona Soup yani çorba derler) ve Bacon (çeviride domuz pastırması), Balta Harry Lonsdale ve özel koruması ve katili Büyük Chris (ve onun oğlu küçük Chris). İki salak ingiliz hırsız ve beş kişiden oluşan uyuşturucu kullanan adamlar. Poker lafı Eddie, Tom, Soap ve Bacon'ın en çok sevdikleri şeydir. Her dördü kendi çapında iyidirler kumarda. Fakat garip insanlardan borç alarak, kanunsuz mal satarak ve polislerden kaça kaça sokaklarda çalınma mallar satarak para kazanmakta ve biriktirmektedirler. Artık 20,000 pound'a yakın paraları vardır. Şimdi dörtlü başına geleceklerden habersiz Balta Harry ile hayatlarının kumarını oynamak isterler ki işler yolunda gitmez. Aralarında en iyinin Eddie olduğunu düşünen dörtlü, Eddie'yi kumara gönderirler. İçeriye sadece Eddie'yi bırakırlar ve kumar başlar. Pek fazla oyuncu yoktur, oyun devam ettikçe gerilim de artar. Fakat en sonunda Harry ve Eddie karşı karşıya kalırlar. Eddie kumarda çok iyidir, karşısındakinin hareketlerinden ne yapacağını anlar. Bir süre sonra para artmaya başlar, Eddie biraz tereddüt etse de kendisine güvendiğinden kabul eder ve işe girer. Ancak bilmediği bir şey vardır, Balta lakaplı Harry kendisi hakkında her şeyi öğrenmiştir ve bilerek her şeyi ayarlamıştır. Eddie, Harry'nin hilesiyle oyunu kaybeder. Oldukça garip insanlarla dolu bir barda bekleyen diğer üç arkadaşın yanına gelen Eddie kötü haberi verir. Eddie ve arkadaşlarının bir hafta içinde tüm parayı ödemeleri gerekmektedir, ödemezlerse her geçen gün dördünün de birer parmağı gidecektir. Eddie'nin babası JD ise oğlunu pek sevmeyen ve bir süre sonra Balta Harry'i tanıdığı anlaşılan bir bar sahibidir. Şimdi eskiden JD ile Balta Harry'nin tanıdık olduğu anlaşılınca, Harry hemen tedarikçisi Büyük Chris'i oraya barını almak için tehdit etmeye gönderir. Bu arada dörtlü ise ne yapacaklarını düşünürken bir anda garip bir olaya kulak misafiri olurlar. Yan komşuları beş salak okul uyuşturucu satıcısından para ve uyuşturucu çalacaktır. Eddie'nin planı şöyledir: Onlar parayı alacak ve ardından Bacon, Soap, Tom ve Ed onlardan parayı soyacak. Şimdi soygun başarılıyla gerçekleştirilir fakat uyuşturucuyu satmak istedikleri mafya patronu da aynı beşlinin patronları çıkınca, olaylar karışır. Bu da yetmezmiş gibi Balta Harry antika iki silahı çalmayı emretmiştir fakat hırsızlar onları yanlış anlayıp satınca ve bu silahları Tom alınca olaylar yine karışır.

muratdnmz profile photo
muratdnmz
boşverin yorumu süper bi film açıp izleyin direk :)
0
11 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Yönetmen yine kendi tarzını yansıtmış fazlasıyla :) Çok keyifli yüksek tempolu ve karışık olayların yaşandığı bir film. Çok güzel müziklere de sahip. 9/10
6
12 months ago
mervyazc profile photo
mervyazc
mükemmel bir film. Guy Ritchie işini biliyor :) film hem çekim tarzıyla hem de müzikleriyle seyirciye farklı bir atmosfer sunuyor.Senaryo çok başarılı.Kesinlikle izlenmeli.
1
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Guy Ritchie tarzını sevenler bu filme bayılacaklardır. İzlediğim en iyi suç kara mizah örneği, çok başarılı bir senaryo ve kurguyla izleyici kendine hayran bırakıyor. Oyunculuklar fevkalede Jason Statham 'ın o efsane İngiliz aksanı harika. İzlerken sürekli Tarantino çekse bu filmi nasıl çekerdi diye düşündüm ama herhalde bundan pek de farklı olmazdı. Kesinlikle bir başyapıt.
5
over 1 year ago
furkandr profile photo
furkandr
pulp fiction tarzında güzel sayılabilecek bir film
0
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
coen kardesler yada tarantino gibi ama, olmadigida cok belli...aslinda izlerken eglendirdi ve iyi bir sey izledigim hissi verdi bana...ama nedense bitince pek oyle etki birakmadi...herhalde bu tarz ingiliz serseriler siradan gelmeye basladi bana...birde sonunu guzel baglayamamis olmalari da buna neden olmus olabilir
0
2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
tek kelime : muhteşem :)
1
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Eddy ve arkadaşları ellerindeki 100.000 paundu değerlendirmek için kumara yatırırlar. Aralarında en kurt oyuncu eddy olduğu için arkadaşları masaya onu yollarlar. Fakat masada herşey çoktan ayarlanmıştır. Eddy oyunun sonunda Hatchet Harry'e yarım milyon paund borçlanır. Bu borcu bir hafta içerisinde ödemelidir yoksa Hatchet Harry'nin parmaklarını keseceğini biliyordur. Bu uğurda arkadaşlar parayı bulmak için bir dizi komik olaya karışırlar. Hatta bunlardan birinde Eddy'nin babasının antika tüfeği ile soygun yapmaya kalkarlar. Fakat hepsinde başarısızlığa uğrarlar. Fakat ellerindeki antika tüfeğin değerini bilmemektedirler.
0
over 2 years ago
etern4l profile photo
etern4l
fena halde komik,güzel hatta pek güzel kurgusu olağanüstü akıcı ve tekrar tekrar izlenebilir bir şahaser
0
over 2 years ago

Who liked Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Who wishlisted Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Shelves that Include Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Interesting content shared about Lock, Stock and Two Smoking Barrels

^ Back to Top