Locke (2013) poster

Locke (2013)

Tags
Drama, Thriller
Director
Country
UK
Runtime
85 minutes
Blacklion Bir yapı şirketinde yönetici olan ve başarılı bir kariyere sahip olan Ivan Locke, iki çocuğu ve karısıyla birlikte sorunsuz bir hayat sürmektedir. Bu gidişat aldığı bir haberle son bulur. Arabasıyla çıktığı yolda kendini, hayatını ve sahip olduğu her şeyi sorgulamasına yol açan bu haberin ağırlığıyla mücadele ederken bir yandan da işiyle ilgili bir krizle uğraşmaktadır. Şirketi oldukça zarara sokabilecek bu krizi soğukkanlılıkla çözmeye çalışır. Ama yalın ve basit çözümler ve hiç kaybetmediği suküneti karşı tarafı sakinleştirmeye yetmez. Ivan Locke o telefon konuşması sırasında kariyerinin ve hayatının en zorlu sınavıyla karşı karşıya gelir. Arabasının içinde, kısa bir süre içerisinde gerçekleşecek olan felaketi durdurmak için zamana karşı koyma mücadelesi başlar. Öte yandan da tek başına çıktığı yolculukta kendi geçmişiyle de bir hesaplaşma içine girer.

BELIT profile photo
BELIT
Yine Tom Hardy ve yine mükemmel oyunculuk .
3
1 month ago
Gofi profile photo
Gofi
Ivan Locke un soğukkanlılığından istiyorum :) bence başarılı bir psikolojik gerilim olmuş. bedeli ne olursa olsun kendi doğrusunun peşinden giden bir adam ve 1.5 saat boyunca sürdüğü arabanın içindeki telefon görüşmeleri.. hiç sıkılmadan 90 dk o arabadaydım ben de.
4
3 months ago
siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
mükemmel. tek mekan. mükemmel.
3
3 months ago
deryacengiz profile photo
deryacengiz
Çok basit bir film de gayet güzel olabiliyor işte böyle bazı bazı.
8
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Tek mekan filmi olarak gerçekten çok başarılı bir iş çıkmış ve tabiki bunda en büyük pay Tom Hardy' nin filmdeki tek gözüken oyuncumuz harika iş çıkarmış. Filmin verdiği dersler de gerçekten harika bence kesin izlenmeli.
10
over 1 year ago
sinemasal profile photo
sinemasal
sadece bir depo benzin masrafıyla yapılabilecek en iyi film bence :)
9
almost 2 years ago
Sekyazar profile photo
Sekyazar
filmin düşünce yapısı iyi arabada beraber takılıyoruz sanki ama çekimlerde bu şekilde olsa arada bir yanındaymışız gibi gösterilse iyi olurdu arka koltukla uğraşacağına ama izlenebilir bir film
1
almost 2 years ago
muratkaya profile photo
muratkaya
Bu tür yapımlar genel de istenilen sonucu vermeyebilir.Oynatacağınız oyuncu da buna göre çok önemlidir. Ama olay örgüsü ve dış seslendirmeler ile anlatılmak istenen duygu tam anlamıyla izleyiciye geçiyor.Geriliyor ve bir sonra ki sahneyi düşünmeye başlıyorsunuz.İzleyici içine çekmeyi başaran bir film.Tom Hardy e ayrı bir parantez açılması gereken bir film.Bronson da ki başarısının üzerine bu tür rollerin üstesinden ne kadar iyi gelebildiğini bir kez daha kanıtlamış oluyor bizlere.
3
2 years ago
MeKa profile photo
MeKa
Tek mekan filmidir kendisi. Yanilmiyorsan yonetmenin bu tarzdaki ilk denemesiymis. Herhangi bi sonuca baglanmadan yalnizca ben olsam nasil davranirdim, ne karar verirdim diye dusundurtuyor bastan sona. Izlenebilir bi film, ne cok iyi ne cok kotu.
1
2 years ago

Who liked Locke

Who wishlisted Locke

Shelves that Include Locke

Interesting content shared about Locke

^ Back to Top