Lorenzo's Oil (1992) poster

Lorenzo's Oil (1992)

Director
Country
USA
Runtime
129 minutes
gkhn. 7 yaşına kadar herhangi bir rahatsızlık belirtisi göstermeyen normal bir çocuk olan Lorenzo Odone’da bir süre sonra ani bayılmalar ve hafıza kayıpları baş göstermeye başlar. ADL adı verilen tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanan Lorenzo için doktorlar da en fazla birkaç yıl ömür biçerler. Herhangi bir tıp bilgisi olmayan Augosto ve Michaela çifti çocuklarını kurtarmak için tüm zamanlarını tedavi konusunda bir umut bulmak için harcarlar. Yaptıkları araştırmalar sonucu hastalığın kandaki zararlı yağ asitlerinden olduğunu öğrenen çift, bir tedavi geliştirebilmek için her yolu denemeye başlar.

Trailer not available.

Feedback profile photo
Feedback
Imkansiz diye bisey yoktur,
Inanc diye bir gercek vardir..
0
8 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Bi hikaye ancak bu kadar iyi anlatılabilirdi. Ayakta alkışlıyorum. Aile ile oturulup izlenilebilecek filmlerin en iyisidir. Duygu yoğunluğu çok yüksek
0
10 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
MÜCADELE VE AZMİN FİLMİ Çalışıp çabalamanın önemini anlatan, bunu tavsiye eden öğretmenler; bu filmi öğrencilerinize öğütleyin! O çok etkileyici müziğinin tınısını duyarken, herşeye rağmen, bir anne babanın, çocukları için neler yapabileceğini görsünler. En önemlisi de, film çok ateşli bir şekilde hırsa getirip, her türlü olay için bu azim misal oluşturuyor.
1
over 1 year ago
Numenor profile photo
Numenor
Bir ailenin, tüm otoriteleri ezip geçerek inatla, sabırla ve azimle çocuğunu iyileştirme ve yaşatma çabası. Hiçbir şey imkansız değildir dedirten, derinden etkileyen bir hikaye. Kesinlikle izlenmeli..
7
over 1 year ago
glcnzm profile photo
glcnzm
Gerçek anlamda son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden. İnsanların inanması gerektiğini anlatan bi film. Bi yandan da doktorlara güvenmemeyi öğretiyor aslında. Güzel bi uyarlama.
3
almost 2 years ago
mezemorta profile photo
mezemorta
ucu açık bırakılan Lorenzo nun akıbeti beni araştırmaya sevketti ve film gözümde sınıf atladı. Hikayenin devamı daha ilgi çekici, çekimler sırasında 14 yaşında olan ve doktorların iki yıl ömür biçtiği lorenzo odone 30 yaşına kadar yaşamış, 2008 yılında aramızdan ayrılmış. Lorenzo nun annesinden 8 sene fazla yaşaması da benim için hayat dersi niteliğinde oldu. http://arsiv.ntv.com.tr/news/448554.asp
6
almost 2 years ago
sabriayes profile photo
sabriayes
izlediğim en güzel filmlerden biridir. ilk defa bi yerel kanalda ortasından yakalayıp da izlemiştim. filmin başında ki sözünü çok sonradan görmüştüm.
1
almost 2 years ago
Lioness profile photo
Lioness
Bu filmi kaç kere izledim bilmiyorum her seferinde içim burkuluyo.. Harika bir film , harika oyunculuk.
0
almost 2 years ago
serdarkurtul profile photo
serdarkurtul
gerçekten insanı çok derinden etkileyen bi film beni ağlatmıştı
0
almost 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Cok kucuktum izledigimde ve cok etkilenmistim. Hiç unutmam bir numaralı travmam Ucurtmayi Vurmasınlar, ikincisi de budur :) Ama arşivlik filmdir, mutlaka izlenmelidir ;)
1
over 2 years ago
yabann profile photo
yabann
izlenmesi gereken başyapıtlardan biri . Tüm sinemaseverler listelerinde bulundurmalı .
2
over 2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
çok acıklı bir aile filmi.türkiyede gösterime girdiğinde bir yağ firması reklam almıştı bu film için.komili idi sanırım.komili yağ loronzonun yağını sunar diye jenerik yapmışlardı.hey gidi günler :)
3
over 2 years ago

Who liked Lorenzo's Oil

Who wishlisted Lorenzo's Oil

Shelves that Include Lorenzo's Oil

Interesting content shared about Lorenzo's Oil

^ Back to Top