Louder Than Bombs (2015) poster

Louder Than Bombs (2015)

Tags
Drama
Director
Country
Norway
Runtime
109 minutes
Blacklion Tekrar ve Oslo, 31 Ağustos filmleriyle tanıdığımız Joachim Trier’in Cannes’da Altın Palmiye için yarışan son filmi etkileyici bir psikolojik dram. Üç yıl önce ölen ünlü fotoğrafçı Isabelle’in büyük oğlu Jonah, annesinin anısına düzenlenen bir sergiye katılmak için evine geri döner. Jonah, kardeşi Conrad ve babaları Gene yıllar sonra ilk kez aynı çatı altında zaman geçirecektir. Gene oğullarıyla yeniden yakınlaşmak istese de Isabelle’e karşı besledikleri karmaşık duygular ve farklı anıları durumu zorlaştıracaktır. Senaryosunu Trier ve Eskil Vogt’un ortaklaşa yazdığı Sessiz Çığlık, bir ailenin hayalleri, düş kırıklıkları ve sırlarının portresini çiziyor....

otekiben profile photo
otekiben
mükemmel olmaktan uzak karakterlerin oluşturduğu bir ailenin dramatize edilmeden anlatılmaya çalışılan dramı. yaşananların bireylere etkisini başarılı aktaran; detaylar ile mistik bir atmosfere sokulmaya çalışılan film. karakterler ile tanışmamızı sistematik bir biçimde değilde ayrıntılar ve sıralama olarak çok daha doğal bir akışla yapmasını başarılı buldum.
yine de, trier'in etkileyen detaylarına rağmen eksik kalmış gibi hissettiyor ve şimdilik trier filmografisinin zayıf halkası gibi duruyor. beğenilerime girmesi de -hatalı bir yaklaşım olduğunu biliyorum- filmden bağımsız olarak trier'in bünyedeki kredisi ile alakalı bir durum.
4
7 months ago
Peris profile photo
Peris
Umarım trierin amerika macerası dagur kari'ninki gibi olmaz :/
0
over 1 year ago

Who liked Louder Than Bombs

Who wishlisted Louder Than Bombs

Shelves that Include Louder Than Bombs

Interesting content shared about Louder Than Bombs

^ Back to Top