Magic in the Moonlight (2014) poster

Magic in the Moonlight (2014)

Director
Country
USA
Runtime
97 minutes
Blacklion Woody Allen bizi bu sefer, 1920'lerin Güney Fransa'sında, psişik güçleri olan Sophie ile Stanley adında bir "İngiliz" arasındaki aşk serüvenine davet ediyor. Usta illüzyonist Stanley, çocukluk arkadaşı Howard Burkan ısrarlarıyla Catledge ailesini malikanelerinde ziyaret etmeyi kabul eder. Asıl amacı, buraya annesiyle birlikte davet edilen genç medyum Sophie'yi gözlemlemektir. Zira hayatını, insanları sahte vaatlerle kandıran medyumların foyalarını ortaya çıkarmaya adamıştır. Ancak Sophie'nin güzelliğine ve cazibesine kapılmamak Stanley için hiç de kolay olmayacaktır..

Bhrpst profile photo
Bhrpst
Colin Firth’ün ruhlar alemi var mı diye şaşırışı gözümün önünde izlediğimden beri. Nasıl güzel yansıtmış. Firth’e, mimiklerine bayıldım. Filmde çok güzel diyaloglar var. Allen güzel noktalardan sorgulama yapmış,özellikle bu sebepten izlemeye değer bence. Stone’u sevmem,yine sevmedim ama o döneme yakışmış,keşke o dönemde yaşayan bir kadın olsaymış da bize hiç bulaşmasaymış. Mesleğine rağmen kendini bilimle sınırlandırmış ama bu sınırlandırmanın dışında heyecanlı bir arayışta olan adamın hikayesini kaçırmayın derim,iyi seyirler.
2
5 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Keyifli bi Woody Allen filmi.. Ama Zelig'in yerini tutmaz.
0
5 months ago
Tetsuo profile photo
Tetsuo
Woody Allen alter egosu entellektüel nevrozluyu bu kez screwball komedi atmosferinin içine yollamış. Yönetmenin son yillardaki durağan dönemi (Midnight in Paris'i tenzih ederim) maalesef bu filmde de geçerliliğini koruyor. Kendisinden beklenen zeka pırıltılarıyla örülü senaryoyu, bilhassa finali ile yakalayamayan film, Allen'dan baska bir yonetmen tarafından kotarılsaydı bir tık daha iyi olarak sınıflandırılabilirdi belki ama büyük güç beraberinde büyük de sorumluluk getiriyor. Ustanın en kötülerinden değil kesinlikle ama en iyilerinden de değil kanımca.
1
8 months ago
zizel profile photo
zizel
Colin firth Ün keskin dönüşler, İngiliz vari tavırlar ve tabi ki ingiliz aksanı hoşuna gidenler için iyi bir film ancak bence çok uzun olmayan çok düşündürmeyen dinlendirici bişiler aradığınızda ancak izlemenizi tavsiye ederim.
0
1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
izlemek keyif verdi. yazılmış olduğunu çok göze batıran final kısmı bile bozamadı bu keyfi. yine de efsane olmaktan uzak.
3
over 1 year ago

Who liked Magic in the Moonlight

Who wishlisted Magic in the Moonlight

Shelves that Include Magic in the Moonlight

Interesting content shared about Magic in the Moonlight

^ Back to Top