Magnifica presenza (2012) poster

Magnifica presenza (2012)

Director
Country
Italy
Runtime
105 minutes
slymndgn Sicilyalı Pietro'nun tek hayali ünlü bir aktör olmaktır. 28 yaşındaki Pietro oyunculuğu kafasına o kadar çok takmıştır ki amacına ulaşmak için bin türlü çılgın yolu denemekte sakınca görmez. Roma'ya gelir ve önce bir pastanede çalışmaya başlar, aynı zamanda da aktörlüğe giden yolları aşındırır. Başta kuzeni Maria’nın evine misafir olarak yerleşir sonra kendi evine çıkar ama kısa sürede evde bir gariplik sezer. Sanki eşyalar kendi kendine hareket etmektedir...

otekiben profile photo
otekiben
taşların yerine oturduğu ve hikayenin etkilemeye başladığı son bölümleri dışında pek beğenmedim. dolaylı yoldan 2. dünya savaşı özelinde savaşın neden olduğu dramlara gönderme yapmış ama bu durumun filmin geneliyle bağlantısı pek olmamış. beni rahatsız eden, yerli yersiz ortaya çıkan sezen aksu olayı ise bir ferzan özpetek klasiği zaten. bu filmde de alakasız bir sahnede türeyiverdi. ne sözlerin ne de müziğin alakası yoktu sahneyle.
2
almost 2 years ago
Mrs.Garfield profile photo
Mrs.Garfield
biraz duragan geldi bana ama yinede güzeldi.şair bi adam vardı şuna benzer bi sözü vardı hatırımda kaldı : UYURKEN ÇOK GÜZELSİN,TIPKI HAYAL GİBİSİN,SAKIN UYANMA.UYANINCA ARTIK GERÇEK VE HERKEZSİN .
0
2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Ferzan Özpetek'in diğer filmleri gibi Italyan havası hakim.. Cem Yılmaz epey çalışmış olmalı bu rol için. Başka bir dilde oyunculuk yapmak hiç kolay olmasa gerek.. Takdir edilesi.. Film değişik bir film. Ben keyif aldım. Vasat bulmadım..
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Cem Yılmaz oynuyor diye bayağı reklamı yapıldı.filmde fazla gözükmüyor.vasat bir film.
0
over 2 years ago

Who liked Magnifica presenza

Who wishlisted Magnifica presenza

Shelves that Include Magnifica presenza

Interesting content shared about Magnifica presenza

^ Back to Top