Män som hatar kvinnor (The Girl with the Dragon Tattoo) (2009) poster

Män som hatar kvinnor (2009)
(The Girl with the Dragon Tattoo)

Country
Sweden
Runtime
152 minutes
KerseL İsveçli yazar Stieg Larsson’un Millennium Üçlemesi, tam 41 ülkede 21 milyon satarak rekor kıran, nefes nefese bir roman dizisi. İlk kitabı Türkçe’ye Ejderha Dövmeli Kız adıyla kazandırılan bu üçleme sinemaya da uyarlandı ve İskandinavya’da izleyici rekorları kırdı. Ejderha Dövmeli Kız’da, hapse girmek üzere olan gazeteci Mikael Blomkvist ile ona yardım eden gizemli, asosyal, uyumsuz, dövmeli hacker kız Lisbeth Salander, kırk yıl önce ortadan kaybolan Harriet Vanger’in izini sürerken bir dizi cinayeti açığa çıkarır; üstelik katil aileden biridir. Ancak Vanger hanedanının gazabına uğrayınca avcıyken av konumuna düşerler.

EntelKarinca profile photo
EntelKarinca
Lizbeth karakterini en iyi Noomi Rapace canlandırdı bence. Rolünün hakkını çok iyi verdiğini düşünüyorum. Üçlemenin en iyi filmi bence bu. Ben izlerken çok keyif almıştım.
0
almost 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
cok fazla duzenli gelisti hersey. feykler bile tahmin edilen zamanlarda ortaya cikti. final bolumunde supriz olayini biraz abartmislar. dogal olarak cerezlik olarak kalmış :))) ama uclemenin diger iki filmini izlemege tesvik ediyor...
ablaya soyleyecek birsey yok. tapma da yanında yat :D
0
2 years ago

Who liked Män som hatar kvinnor

Who wishlisted Män som hatar kvinnor

Shelves that Include Män som hatar kvinnor

Interesting content shared about Män som hatar kvinnor

^ Back to Top