Mandariinid (Tangerines) (2013) poster

Mandariinid (2013)
(Tangerines)

Tags
Director
Country
Estonia
Runtime
87 minutes
Ricky.McFloyd Sene 1990 ve Abhazya’da savaş vardır.Estonyalı bir adam olan Ivo, mandalinalarını toplamak için gecikmiştir.Bir gün kanlı çatışmalar kapısına kadar dayanır ve o yaralı birini kurtarmak zorunda kalır…

Lessienn profile photo
Lessienn
Klasik savaş filmlerinin çok dışında ajitasyon yok,savaş filmi klişeleri yok,vurdu kırdı yok aksine oldukça naif,sakin izlediğim en dokunaklı filmlerden.Savaş,silah,o hırs tüm bunlardan sıyrılıp düşmanınla sohbet etme fırsatı bulduğun da başta son derece soğukkanlı bi şekilde öldürebileceğin düşmanı yinede öldürebilir misin? Dünyevi her şeyden sıyrıldığında insan olmayı başarabilen iki insanın hikayesi.Gerçekten müthiş.
3
2 months ago
mezemorta profile photo
mezemorta
Yönetmen 'No man's Land' filminden esinlenmiş sanki . Bir bakıma o filmi kendi topraklarının savaşına uyarlamış diyebiliriz .Konusu itibari ile güzel film ancak filmin içinde akılda kalıcı , can alıcı , zirve yapan sahneler bence vasat .
0
4 months ago
sisyphos77 profile photo
sisyphos77
Savaş=ölüm denklemine karşın "insan, ille de insan" diye yaklaşmaya çabalayan Ivo'yu sevdim ben.
1
5 months ago
Bhrpst profile photo
Bhrpst
savaşın insani yanının gösterildiği film. öyle bağıra çağıra insan öldürerek,bakın savaş böyle iğrenç bir şey işte,diyenlerden değil de savaşın insanlarda oluşturduğu tahribatı dolu dolu anlatan film. güzel senaryo,bol mesaj.
3
6 months ago
SuaY profile photo
SuaY
Bu kadar beğeneceğimi hiç beklemiyordum. Savaşın ortasında kalmış insanların, gaz lambası, soba ve radyosunda bile huzuru hissettim. Huzurun nasıl boşu boşuna ve kolayca yok edilebildiğini gösteriyor. Herşeyiyle harika bir yapım. Müziğine de bayıldım.
9
8 months ago
otekiben profile photo
otekiben
bazı anlar da yapaylığı -daha doğrusu yazılmışlığı- göze batsa da savaşın anlamsızlığı üzerine çok güzel bir film. kazanan yok kaybeden çok. bu kadar iç içe yaşayan, bu kadar ortak özelliği olan insan neden savaşır bilinmez, kabul edilemez benim açımdan.
9
12 months ago
mrfaruk profile photo
mrfaruk
mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri
1
1 year ago
scrscream profile photo
scrscream
Güzel hoş bir film, müziği çok hoşuma gitti.
1
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Estonya Gürcistan yapımı bir film. İki ülkenin de daha önce hiç filmini izlememiştim. Bu filmse oldukça başarılıydı savaş döneminde mandalina hasadını geciktiren bir adamın yakınlarında asker yaralanıyor ve ona yardım edişiyle olaylar başlıyor diyebilirim kısaca. Güzel bir film farklı topraklardan. Farklı alternatif arayanlar için ideal 8/10
2
over 1 year ago

Who liked Mandariinid

Who wishlisted Mandariinid

Shelves that Include Mandariinid

Interesting content shared about Mandariinid

^ Back to Top