Mandira Filozofu (2013) poster

Mandira Filozofu (2013)

Tags
Country
Turkey
Runtime
109 minutes
mucohit Çekimleri doğal güzellikleriyle dünya çapında ünlenmiş Bodrum Çökertme Köyü’nde gerçekleştirilen filmde Robinson Crusoe hayatı yaşayan Mustafa Ali (Mandıra Filozofu) ve zengin iş adamı Cavit bey (Rasim Öztekin)’in karşılaşmalarını ve köydeki aile içi çekişmeler eğlenceli bir dil ile anlatılıyor.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Fena bir film değildi. Çok iyi işlenemese de bence iyi bir fikre sahipti. Öyle kahkahalarla güldürecek bir komedi değil fakat sıkılmadan izlenebilir bir filmdi.
2
over 1 year ago
arifcicek profile photo
arifcicek
Filmin çıkış noktası güzel olsa da Türkiye'de çekildiğinde böyle sabun köpüğü film kategorilerine giriyor işte. Biraz fazla abartılı oyunculuk, abartı felsefe olmuş.
0
over 1 year ago
SihirliEnerji profile photo
SihirliEnerji
senaryonun konusu süperdi ama kendisi kötüydü. bu kadar güzel bir konu heba edilmiş. birol güvenin işleri tutmuyor zaten. ana 2 karakter hariç, oyunculukları ve replikleri berbattı. doğa çekimleri iyiydi ama filmde 3-4 kez aynı görüntüleri görmek iyi değildi. yok dostoyevski yok bukowski yok bilmem ne laf salatasına dönmüş. filmi izlerken sıkıldım ve kapatsam mı diye düşündüm. daha kaliteli oyuncular ve daha kaliteli senaryo yazımı bekliyoruz izleyici olarak...
0
over 1 year ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
Çok iyi ve umut vaad eden bir senaryo kötü kullanılmış bana kalırsa. Daha güzel replikler ve düşük bütçeyle çok daha iyi bir iş başarılabilirdi. Man form earth filmi gibi. Teknedeki güzel fiziki bayan filmle hiç alakası olmadığı halde sanırım reyting amaçlı bu kadar fazla kullanılmış. Son oldukça belli edilmiş ve yetersiz işlenmiş. Dostoyevski nin tüm eserlerini ve bukowski'nin 38 kitabını okudum. Birol güven pek zahmete girmeden internette bulduğu iki üç vitrin söze abanmış. Bertrand Russell dan alıntısı da böyle. Bu da filmin kafamdaki imajını sarstı. Entelektüellik yetersiz ve derinliği yok. Filmin güzel tarafları yer yer iyi eglendirmesi olmuş. Bu da mustafa alinin anlaşılmaması klişesi üzerine kurulu ve abanan bölümler. Felsefi sorgulamalara bir miktar açık bir birey için yetersiz ama bunu aramayan ve modern hayata ters köşe bir bakış arayan seyirciler için daha ilgi çekici bir film olmuş. Birol güven ise sınıfı geçeMemiş
0
almost 2 years ago
aliceinotherland profile photo
aliceinotherland
birol güven klasiği. facebook, twitter'da dönen özlü sözleri "falanca der ki..." formunda ısıtıp ısıtıp sunmuş önümüze. halbuki bizim birol güven'in bukowski'nin, dostoyevski'nin eserlerine olan hakimiyetinden, onları yalayıp yuttuğundan zerre şüphemiz yok (!) bir insan okuduğu bölümün hakkını bu kadar mı veremez birol güven. mesaj kaygılı senaryolarını seveyim senin. mis gibi konuyu hiç etmiş.
7
2 years ago
yabann profile photo
yabann
ben çalışmaya karşıyım diye diye bitirdik filmi :) verdiği güzel ve yerinde mesajlar olan bir filmdi . Basit senaryosu olsa da çekildiği yerleri ve konusunu ben beğendim . çok boş zamanınız varsa izlemenizi tavsiye ederim .
4
2 years ago
TabuttaRovasata profile photo
TabuttaRovasata
Sonu başından belli olan, sürekli aynı söz öbeklerinin döndüğü oldukça kötü bir film. Sadece ilk 15 dakika da bile aynı deyim 4 farklı sahnede söylendi. Ayrıca sex ve küfür satar mottosunu benimsemiş film, ama o kadar gereksiz ve saçma küfürler kullanmışlar ki daha da kötü hale getirmişler filmi. Teknedeki yarı çıplak kadının vasfının ne olduğunu ve neden bir çok sahnede göründüğünü bir türlü anlayamadım.
3
2 years ago

Who liked Mandira Filozofu

Who wishlisted Mandira Filozofu

Shelves that Include Mandira Filozofu

Interesting content shared about Mandira Filozofu

^ Back to Top