Maniac (2012) poster

Maniac (2012)

Director
Country
France
Runtime
89 minutes
yazcsefa Frank, engelleyemediği içgüdüleri ve travmatik geçmişi nedeniyle tanıştığı kadınları vahşice katletmektedir. Bir rastlantı sonucu tanıştığı Anna genç ve hayat dolu bir fotoğrafçıdır. Anna, Frank'in mankenlerini görür ve işlerindeki yaratıcılığa ve kusursuzluğa hayran kalır. Zamanla aralarındaki ilişki samimi bir yüz kazanmaya başlarken, Frank genç kadını tedirgin edici bir saplantı haline getirmeye başlar.

Sefa profile photo
Sefa
Manyaklık dozu yüksek güzel bir yapım. Annesi yüzünden psikolojisi bozulmuş bir çocuğun hikayesi işlenmiş. Gayet güzeldi. Katilin açısından aktarılmasıda farklı bir yaklaşımdı. Kendisini izlettiren bir film. Herkesin midesi kaldırmaz.
1
5 months ago
mervyazc profile photo
mervyazc
''Manyak''ismi filme tam uymuş.filmi katilin gözünden izlemek,filmi daha ilgi çekici kılmış.katilin iç dünyasını ve dışa yansımasını çok iyi yansıtmışlar.kan ve vahşet severler izleyebilir :)
0
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Bir manyağın romantizmi buraya kadar olur. Müthiş bir şekilde başlıyor film ve sürükleyiciliğini sonuna kadar sürdürüp ilgiyi hep canlı tutturuyor. Ben baya beğendim eminim ne izliyeceğini bilenler ve daha da fazlasını beklemeyenler beğenecektir ki türe de aşina ve dayanıklı olmak gerek çünkü film başından sonuna kadar kan vahşet içeriyor hatta sonlarda iş biraz çığrından da çıkıyor. Direkt katilin gözünden olayın izlenmesi farklı ve bana göre iyi bir fikir olmuş. Ayrıca Elijah Wood' dan harika bir performans bir manyak katil ancak bu kadar sempatik görünümlü ve bu kadar psikopat olabilir.
2
1 year ago
BuseY. profile photo
BuseY.
Filmin adı cuk oturmuş gerçekten. Büyük bir heyecanla başladım filme ama heyecanım sonradan yok oldu malesef. Sadece sonunu merak ettiğim için izledim. Sadece iğrençliğiyle aklımda kalan bir film olur.
1
over 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
POV (point of view) tekniği, yani bir oyuncunun gözüyle bakılıyormuş hissi uyandıran çekim tekniği ile çekilen film, bu özelliğiyle diğer filmlerden ayrılıyor. Normalde bu çekim tekniğiyle sıkıcı olması beklenen film, gerilim sahneleri ve genel atmosferiyle kendini izlettiriyor.
2
over 2 years ago

Who liked Maniac

Who wishlisted Maniac

Shelves that Include Maniac

Interesting content shared about Maniac

^ Back to Top