Mars Attacks! (1996) poster

Mars Attacks! (1996)

Director
Country
USA
Runtime
106 minutes
KerseL Dünyaya saldırmanın zevkli olacağı konusunda fikir birliğine varmış görünen marslılar eğlence yaşamak için dünyadaki tüm binaları yıkmakta ve üstelik onlarla fotoğraf bile çektirmektedirler. Bu çılgın, büyük kafalı uzaylı yaratıkları biri durdurmazsa dünyayı yerle bir edeceklerdir!!

kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Pek çoğumuz filmi komedi etkisine göre değerlendiriyoruz ancak bunun dışında beni etkileyen en büyük özelliği artık insanların birbirlerine pek değer vermediği bir dönemde ancak kaotik bir durum içinde birbirimize bağlandığımızı göstermesi. Yani birbirimize edemediğimiz itirafları, gösteremediğimiz sevgiyi ya da boşanmış çiftlerin böyle bir durumda birbirlerine verdikleri değeri görerek yeniden birleşmeleri gibi güzel detaylara sahip bir filmdir. Jack Nicholson'u iki ayrı rolde görüyoruz. Bunlardan biri başbakan diğeri ise Eğlence ve kumar sektörünün bir üyesi olan zengin bir iş adamı. Araplarla, mafya ile, teröristlerle iş birliği yapan bir kumarhane zincirleri sahibi. Sömürü ve kapitalizmin en çok kötü anlamda verimli olduğu devlet Amerika olduğundan ilk olarak Uzaylıların hedefi haline gelmesi ve yıkımın ne denli kötü bir şey olduğunu İnsan ırkının yaptığı soykırımlarla karşılaştırması da oldukça etkileyici. Siz yaparken güzel biz yapınca mı kötü oluyoruz sorusunu aklımızda bırakıyor. Gene de bir devletin kötü oluşu tüm insanlarının kötü olduğunu göstermez. Ara sıra kendi tezlerimi çürütebiliyorum.
0
2 days ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Bu insanları nasıl toplamış dedirten kadroyla absürd bilim kurgu ;) epey güldüm.. Göndermeleri de çogzel çok yetenekli bi adam bu Tim Burton..
0
7 months ago
KerseL profile photo
KerseL
Tim Burton'dan muhteşem oyuncu kadrosu eşliğinde sıkılmadan izlenecek eğlenceli bi marslı istilası !!!
5
10 months ago
mence profile photo
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
90lardan bir Burton filmi. Yapım yılının etkisiyle birkaç kusura sahip fakat yinede eğlenceliydi :) 6,5/10
2
over 1 year ago
yigidoo profile photo
yigidoo
sıkılmadan izlenecekler arasında
0
almost 2 years ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Jack Nickolson için bile izlemeye değer, Tim Burton'ın tartışmasız en çok güldüğüm filmidir.
0
almost 3 years ago

Who liked Mars Attacks!

Who wishlisted Mars Attacks!

Shelves that Include Mars Attacks!

Interesting content shared about Mars Attacks!

^ Back to Top