Martha Marcy May Marlene (2011) poster

Martha Marcy May Marlene (2011)

Director
Country
USA
Runtime
102 minutes
EliteBrains Bulaştığı tarikattan ve karizmatik tarikat liderinden kurtulmak için çabalarken hayatı alt üst olan Martha, pek sık görüşmediği ablası Lucy'den yardım ister. Yine de neler yaptığını açıkça ablasına söylemek istemez. Tatsız anıları canlandıkça eski tarikatının onu takip ettiği hissine kapılır, ancak bu yüzden gerçekle bağını kaybetmeye başlar. Cannes'de belirli bir bakış bölümünde gösterilen bu etkileyici psikolojik gerilim, kendi zihnine yeniden hakim olabilmek için mücadele veren genç bir kadının değişimini izleyen benzersiz bir film.

deryacengiz profile photo
deryacengiz
Akıllara zarar bir film. Bir tarikat düşünün adamın biri tarafından manipüle edilmiş kadınlar. Zorlama yok, herşey organik.
İnsanlar hacı, hocalara kendilerini kaptırıp nasıl etki altında kalıyor? Bu da o ayarda bi bakıma, anlamak imkânsız lakin oluyor böyle vâkalar, duyuyoruz.
Son bir uyarı, film çok durağan, izledikçe güzelleşiyor ama ona göre modunuzu ayarlayın, ya da hiç bulaşmayın benden size tavsiye.
0
1 year ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Elizabeth Olsen kendinden büyük iki Olsen'e istinaden daha sağlam adımlarla sinema kariyeri yapacak gibi gözüküyor. Genç aktrisin çıkış yapmasını sağlayan filmin hemen tüm yükü kendisinin omuzlarında olsa da bu yükün altından oldukça başarılı bir şekilde kalkıyor. Yönetmen filmi iç içe geçen kurgularla anlatmayı tercih ediyor ama bu sırada da karakterler hakkında çok fazla bir şey söylemeyip geri kalan pek çok şeyi izleyicinin hayal gücüne bırakıyor. Son tahlilde oldukça başarılı olan bu tercih, oyunculuktaki üstün performanslar son derece sıkıcı bir sonuç olabilecekken filmi seyir zevki üst nokta olan bir yapım haline dönüştürüyor.
3
over 1 year ago
BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
sarsıcı gerçekten
0
2 years ago
starch profile photo

Who liked Martha Marcy May Marlene

Who wishlisted Martha Marcy May Marlene

Shelves that Include Martha Marcy May Marlene

Interesting content shared about Martha Marcy May Marlene

^ Back to Top